آدرس: جنوب به شمال خیابان ولیعصر، نرسیده به مطهری، کوچه حسینی راد، پلاک 34

نوبت دهی مرکز : 88801800 – 021

پروتز انگشت الكترونيكي(پروديجيت) راه حلي براي انگشتان قطع شده

Z

ايــــران تنهــا كشور ارائه كننده خدمــــات پروتز الكترونيكي انگشت (پروديجيت) در خاورميانه است و فناوري انگشت الكترونيكي براي بيماراني طراحي شده است كه به دليل مادرزادي يا حادثه انگشتان خود را از دست داده اند و نياز به يك پروتز انگشت دارند.

برای کسب اطلاعات بیشتر یا رزرو نوبت با شماره 09025804413 تماس حاصل نمایید.

عدم داشتن انگشت یا شست برای انجام کارهای روزمره مانند برداشتن قاشق یا لیوان، بسیار مشکل و خسته‌کننده است. پروتزهای زیبایی، علیرغم شباهت زیاد به عضو از دست رفته، امکان حرکت را فراهم نمی‌کنند.

پروتزهای الکترونیکی انگشت دارای یک موتور جداگانه در هر انگشت هستند، که به متخصصان بالینی این امکان را می‌دهد که پروتزی با اندازه مناسب برای انگشتان باقیمانده بیمار تهیه کنند. تکنولوژی پروتزهای الکترونیکی انگشت، برای بسیاری از بیماران این امکان را فراهم کرده است تا از گزینه‌های موثری که تا کنون موجود نبوده استفاده کنند.

پروتز الکترونیکی انگشت معادل یک انگشت با موتور و سیستم کنترل مجزا است. هر انگشت به گونه‌ای طراحی شده که شامل یک گیربکس (در محل مفصل شدن انگشت با استخوان‌های کف دست)، یک موتور مجزا در بند اول انگشت، مفصل متحرک در اتصال به استخوان‌های کف دستی، اسپیسر و نوک انگشت است. پروتزهای الکترونیکی انگشت دارای سنسورهایی می‌باشند که نیرو را از عصب عضله به موتور انتقال می‌دهند و باعث حرکت انگشت می‌شوند. گزینه‌های کنترلی بسته به محل سیگنال، جای موجود و تمایل کاربر تعیین می‌شود.

متخصص پروتز پس از معاينه بيمار و انگشتان ايشان براي ساخت پروتز الكترونيكي انگشت نياز به

1-سيستم كنترل ورودي مقاومت حساس به نيرو ( FSR)

* پروديجيت ( 1،2، 3 يا 4 انگشت )

* صفحات و اسپيسر هاي سوار شونده روي سوكت نرم

* اسپيسر هاي پروديجيت ( براي تنظيم ا ندازه )

* گزينه هاي نوك انگشتان ( براي تنظيم ا ندازه )

2-دستگاه كنترل كننده ي پروديجيت/ خروجي

* بسته ي باتري

* شارژ باتري

* سطح مشترك FSR

* كابل ها و پلا گ ها

* 1 تاچ پد 4/3 اينچ ( ا نتخابي ) مي باشد .

ساختار پروتزهای الکترونیکی انگشت این امکان را فراهم می‌کند تا انگشت‌هایی به طول مورد نظر بیمار ساخته شود. هر کیت دارای یک ست کامل از اجزا تنظیم طول به علاوه محل قرارگیری موتور/گیربکس، صفحات سوارشونده، اسپیسرهای سوارشونده و اجزا سیمکشی است.

متخصصین پروتز و حرف‌پزشکی با کمک ساختار انعطاف‌پذیر پروتزهای الکترونیکی انگشت (پرو دیجیت) می‌توانند یک دست ناکامل برای جایگزینی انگشت‌های از دست رفته یا کاربران طراحی کنند، دستی که هم از نظر آناتومیکی ظاهری طبیعی دارد و هم تغییرات شگرفی در زندگی کاربران ایجاد می‌کند.

بیماران تعدادی از انگشتان دست راست یا چپ خود را از دست داده‌اند و برخی از انگشتان دیگر را دارند که برای آن تعداد از انگشتانی که از دست داده‌اند، پروتز انگشت الکترونیکی با قابلیت حرکت مانند انگشت طبیعی تجویز و ساخته شده است.

مقالات مرتبط

شکستگی متاتارس

فهرست مطالب1 آناتومی2 اهداف درمان شکستگی3 انواع وعلائم شکستگی استخوان4 5  علل6 شکستگی مچ پا7 8 درمان شکستگی های کف

مطالعه »
مشاوره رایگانمشاوره تلفنیمشاوره رایگان