ایــــران تنهــا کشور ارائه کننده خدمــــات پروتز الکترونیکی انگشت (پرودیجیت) در خاورمیانه است و فناوری انگشت الکترونیکی برای بیمارانی طراحی شده است که به دلیل مادرزادی یا حادثه انگشتان خود را از دست داده اند و نیاز به یک پروتز انگشت دارند.

نداشتن انگشت یا شست برای آن که در مقابل هم قرارگیرند کارهای ساده ی روزمره مثل : برداشتن قاشق یا لیوان را بسیار مشکل و طاقت فرسا می کند . پروتز زیبایی در عین حال که بسیار شبیه عضو از د ست رفته می با شد ولی حرکت ندارند .

پروتزهای ا لکترونیکی ا نگشت دارای یک موتور جداگانه در هر انگشت، این امکان را به متخصصین بالینی می د هد که ا نگشتی جایگزین انگشت از دست رفته با اندازه ا ی مناسب با انگشتان باقی مانده ی بیمار تهیه کند . را هکار پروتز های ا نگشتان ا لکترونیکی برای بسیاری از بیماران این ا مکان را فرا هم کرده ا ست تا گزینه های موثر ی که تا کنون وجود نداشته ا ند استفاده کنند.

پروتز الکترونیکی انگشت معادل یک انگشت با موتور و سیستم کنترل مجزا است . هر ا نگشت به گونه ای طراحی شده که شامل یک گیربکس (در محل مفصل شدن انگشت با استخوان های کف دست ) ،یک موتور مجزا در بند اول انگشت،مفصل متحرک در اتصال به استخوانهای کف دستی،اسپیسر و نوک انگشت است.پروتز های الکترونیکی انگشت دارای سنسور هایی می باشند که نیرو را از عصب عضله به موتور انتقال میدهند و باعث حرکت انگشت می شوند. گزینه های کنترلی بسته به محل سیگنال ، جای موجود و تمایل کاربر تعیین می شود .

متخصص پروتز پس از معاینه بیمار و انگشتان ایشان برای ساخت پروتز الکترونیکی انگشت نیاز به

۱-سیستم کنترل ورودی مقاومت حساس به نیرو ( FSR)

* پرودیجیت ( ۱،۲، ۳ یا ۴ انگشت )

* صفحات و اسپیسر های سوار شونده روی سوکت نرم

* اسپیسر های پرودیجیت ( برای تنظیم ا ندازه )

* گزینه های نوک انگشتان ( برای تنظیم ا ندازه )

۲-دستگاه کنترل کننده ی پرودیجیت/ خروجی

* بسته ی باتری

* شارژ باتری

* سطح مشترک FSR

* کابل ها و پلا گ ها

* ۱ تاچ پد ۴/۳ اینچ ( ا نتخابی ) می باشد .

ساختار این پروتزهای الکترونیکی انگشت این امکان را فراهم می کند تا انگشت هایی به طول مورد نظر بیمار ساخته شود. هر کیت دارای یک ست کامل از اجزای تنظیم طول به علاوه محل قرار گیری موتور / گیربکس ، صفحات سوار شونده ، اسپیسر ها ی سوار شونده و اجزای سیمکشی ا ست .

متخصصین پروتز و حرف پزشکی با کمک ساختار ا نعطاف پذیر پروتزهای الکترونیکی انگشت ( پرو دیجیت ) می توانند یک دست ناکامل برای جایگزینی انگشتهای از د ست رفته ی کاربران طراحی کنند ، د ستی که هم از نظر آنا تومیکی ظا هری طبیعی دارد و هم تغییرات شگرفی در زندگی کاربرا ن ایجاد می کند .

بیماران تعدادی از انگشتان دست راست و یا چپ خود را از دست داده اند و برخی از انگشتان دیگر را دارند که برای آن تعداد از انگشتانی که از دست داده اند پروتز انگشت الکترونیکی با قابلیت حرکت ما نند انگشت طبیعی تجویز و ساخته شده است .

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست
Call Now Buttonتماس