آدرس: جنوب به شمال خیابان ولیعصر، نرسیده به مطهری، کوچه حسینی راد، پلاک 34

نوبت دهی مرکز : 88801800 – 021

پا درد و درمان آن

پا درد یکی از مشکلات شایع در بیماران مبتلا به روماتیسم می باشد. روماتیسم یک نوع پا درد می باشد که به مفاصل بدن حمله می کند، از جمله مفاصل انگشتان و مچ دست، مچ پا و قوزک پا.

پا درد :

پا درد معمولاً در انگشتان پا ظاهر می شود و سپس به سمت پاشنه و پشت پا انتشار می یابد و بعد به قوزک پا منتقل می شود.

شایع ترین علائم پا درد ، احساس سفتی و ورم در پا می باشد.

روماتیسم  غالبا هر دو پا را مورد حمله قرار می دهد.

در بعضی موارد پا درد ، انگشتان شست پا خمیده و سفت می شوند که به نام انگشت چکشی و یا انگشتان پنجه ای خوانده می شوند.

اگر پشت پا و یا قوزک پا، درد بگیرد، افراد به سختی راه می روند.با توجه به اینکه پا و قوزک پا وزن ما را تحمل می کنند، با وجود آرتریت، فشارهای وارده بر مفاصل پا، درد در روماتیسم را شدت می دهد.روماتیسم  باعث گرم و متورم شدن مفاصل می شود و بعد از آن، فرسودگی و پارگی مفاصل تسریع می گردد.اما چرا پا و قوزک پا در روماتیسم  تحت تاثیر قرار می گیرند، هنوز ناشناخته است.

درمان پا درد :

اولین کار برای کنترل علائم پا درد عبارت است از کنترل التهاب.

– درمان فیزیکی پا درد؛ درمان فیزیکی و انجام تمرین بدنی و ورزش ها در درمان پا درد مفید می باشند که بر اساس گفته پزشک باید انجام شوند. این درمان  پا درد می تواند برای بیماران دچار روماتیسم که دارای درد پا هستند، بسیار مفید باشد و تحرک این بیماران را زیاد کند.

– بستن آتل در بیماران مبتلا به پا درد؛ یکی دیگر از درمان های پا درد شامل بی حرکت کردن عضو می باشد. پزشک ممکن است بستن آتل را برای بی حرکت نگه داشتن پا و قوزک پا، در طول روز و یا شب توصیه کند.آتل می تواند پا درد را در این بیماران تسکین دهد و به مفاصل پا و قوزک پا فرصت استراحت دهد.

طب سوزنی و ماساژدرمانی پا درد ؛ طب سوزنی و ماساژدرمانی که از روش های درمانی طب مکمل هستند، باعث کاهش پا درد در بیماران روماتیسم می شوند.

وسایل کمکی مخصوص پا درد ؛ هنگامی که انگشت پا خم شود و یا قوس پا دارای مشکل گردد، پزشک پوشیدن کفش های مخصوصی را توصیه می کند که باعث کاهش پا درد می شوند و از پا محافظت می کنند.پزشک ممکن است برداشتن عصا و یا استفاده از دیگر وسایل کمکی را توصیه کند.

داروهای ضدالتهابی غیراستروئیدی کاهش پا درد؛پزشکان ممکن است مصرف داروهایی مانند ایبوپروفن، ناپروکسن و دیگر داروهای ضدالتهابی تزریقی را تجویز کند.این داروها کنترل کننده التهاب و کاهش دهنده ورم می باشند.

جراحی پا درد؛در برخی بیماران، برای تسکین پا درد، عمل جراحی توصیه می شود.با جراحی، انگشت چکشی و یا پینه پا از بین می رود.

 بیماری پا درد خود را در کلینیک طب فیزیکی و فیزیوتراپی امید درمان کنید.

طب سوزنی در درمان زانو درد

زانو درد

مقالات مرتبط

مشاوره رایگانمشاوره رایگان