آدرس: جنوب به شمال خیابان ولیعصر، نرسیده به مطهری، کوچه حسینی راد، پلاک 34

نوبت دهی مرکز : 88801800 – 021

ورزش DBC برای تقویت عضلات ستون فقرات

پوکی استخوان+پیشگیری

– ورزش سنجاق

ورزش سنجاق یکی از ورزش‌های پرانرژی و موثر است که با نگه داشتن بدن در حالت سنجاق، به عضلات بدن چالش می‌دهد. این ورزش به خصوص زمانی موثرتر است که بدن در حالت سنجاق برای مدت زمان طولانی نگه داشته شود.

ورزش DBC یکی از ورزش‌های مناسب برای تقویت عضلات ستون فقرات است. اگر به صورت منظم این ورزش را انجام دهید، انعطاف پذیری ستون فقرات، به خصوص کمر، تقویت می‌شود.

با خم شدن در این حرکت ورزشی، شکم ماساژ داده می‌شود و اعضا داخل بدن مانند کلیه، جگر، لوزالمعده و روده، فعال‌تر می‌شوند. این ورزش علاوه بر تقویت عضلات، به بهبود عملکرد اعضای داخلی بدن نیز کمک می‌کند.

– روش ورزش سنجاق

ورزش DBC1 برای تقویت عضلات ستون فقرات: ابتدا با پاهای کشیده و پشتی صاف روی زمین بنشینید. سپس به جلو نگاه کنید و هر بار که نفس می‌کشید، سینه را به جلو ببرید و این حالت را به مدت 2 تا 3 نفس حفظ کنید.

ورزش DBC2 برای تقویت عضلات ستون فقرات: دوباره با پاهای کشیده و پشتی صاف روی زمین بنشینید و به جلو نگاه کنید. با هر نفس که می‌کشید، سینه را به جلو بکشید و این حالت را 2 تا 3 بار با تمرکز حفظ کنید. دست‌ها را روی ساق پا قرار داده و چندین بار نفس عمیق بکشید. با هر نفس، سینه را بلند کرده و به سمت بالا بکشید. مطمئن شوید که باسن به جلو خم نشود و پشت خم نشود. تنها زمانی که قادر به انجام این ورزش هستید، ادامه دهید.

ورزش DBC3 برای تقویت عضلات ستون فقرات: نفس کشیده و خود را به سمت جلو خم کنید تا شکم را روی ران بیاورید. سپس تا حدی خود را به جلو خم کنید تا بتوانید پشت را کشیده نگه دارید. این حالت را تا چندین نفس حفظ کنید و سپس خود را از سنجاق آزاد کنید. دست‌ها را روی ران‌ها نگه دارید، چانه را به سمت سینه بکشید و “مهره به مهره” ستون فقرات را صاف کنید تا به حالت اولیه برگردید.

تکرار: این ورزش ستون فقرات را تنها یک بار انجام دهید. در ابتدا، فقط این حالت را به مدت چند نفس حفظ کنید و خود را ریلکس نگه دارید. با گذر زمان، می‌توانید زمان انجام این ورزش را تا 10 دقیقه افزایش دهید.

برای مطالعه ” ورزش های DBC برای تقویت عضلات ” کلیک کنید .

مقالات مرتبط

مشاوره رایگانمشاوره رایگان