– ورزش سنجاق

ورزش سنجاق یکی از پر انرژی ترین و موثرترین ورزش ها میباشد، بخصوص وقتی بدن در حالت ورزش سنجاق زیاد نگهداشته شود.

 چنانچه منظم ورزش DBC برای تقویت عضلات ستون فقرات تکرار شود،انعطاف پذیری ستون فقرات ،بخصوص ،کمر تقویت میگردد.

بر اثر خم شدن در این حرکت ورزشی ، شکم ماساژ داده میشود و اعضا داخل بدن ،نظیر کلیه،جگر،لوزالمعده و روده ،فعال تر میگردند.

– روش ورزش سنجاق

– ورزش DBC1برای تقویت عضلات ستون فقرات: با پاهای کشیده و پشتی صاف روی زمین بنشینید.به جلو نگاه کنید و با هر نفسی جناق سینه را به جلو ببرید. و باندازه ۲ تا ۳ نفس کشیدن، حالت را حفظ کنید.

– ورزش  DBC2 برای تقویت عضلات ستون فقرات: با پاهای کشیده و پشتی صاف روی زمین بنشینید.به جلو نگاه کنید و با هر نفس کشیدن، جناق سینه را به جلو بکشید.۲ تا ۳ بار با تمرکز در همین حالت نفس بکشید. دست ها را روی ساق پا قرار داده وچندین بارنفس عمیق بکشید.با هر نفس ،سینه را بلند کرده و بطرف بالا بکشید.مطمئن شوید که باسن بطرف جلوخم شده و پشت خمیده نگردد فقط زمانی که توان این انجام این ورزش را داشتید ، میتوانید ادامه به ورزش دهید.

– ورزش  DBC 3 برای تقویت عضلات ستون فقرات: نفس کشیده و خود را بطرف جلو خم کنید،طوری که شکم را روی ران بیاورید.حال تا حدی خود را به جلو خم کنید،طوری که بتوانید پشت را کشیده نگهدارید.این موقعیت را تا چندین نفس کشیدن حفظ کنید و سپس خود را از سنجاق آزاد کنید،بدین وسیله که دست ها را روی ران ها نگهدارید ،چانه رابطرف سینه بکشید و “مهره به مهره” ستون فقرات را صاف کنید،تا دوباره به حالت اولّیه برگردید.

تکرار: فقط یکبار این ورزش ستون فقرات انجام دهید .در ابتدا فقط باندازه چند نفس کشیدن این حالت را حفظ کنید و بهمان اندازه خود را ریلکس نگهدارید.به مرور زمان میتوانید تا ۱۰ دقیقه اضافه کنید.

برای مطالعه ” ورزش های DBC برای تقویت عضلات ” کلیک کنید .

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست
Call Now Buttonتماس