آدرس: جنوب به شمال خیابان ولیعصر، نرسیده به مطهری، کوچه حسینی راد، پلاک 34

نوبت دهی مرکز : 88801800 – 021

ورزش ودرمان های طبیعی درد مفاصل

 

Z

به طور کلی همه ی درمانگران معتقدند اگر حرکتی دردناک باشد، به ویژه برای ماهیچه ها و مفاصل، نشانه ی نیاز عضو درگیر حرکت به استراحت است. درد نشانه ی اخطار است که نباید نادیده گرفته شود. با این حال، در مواردی، حرکت دادن مفید است.

مثلاً مبتلایان به التهاب مفاصل به ورزش دادن مفاصل دردناک نیاز دارند تا دامنه ی حرکاتشان محدودتر نشود. به علاوه برخی برنامه های کاملاً سنگین ورزشی برای دردهای مزمن کمر هم توصیه شده است. این برنامه ها بر این اساس استوارند که استحکام و انعطاف پذیری پیش نیاز داشتن کمری با ثبات و بدون درد است.

بسیاری متخصصین دردهای مفصلی و متخصصین دردهای اسکلتی عضلانی ورزش های حفظ انعطاف پذیری گردن و پشت را برای درمان محدودیت حرکات مهره ها توصیه می کنند.

این ورزش ها اغلب بر روش هایی متکی هستند که بر کشیدن ماهیچه های قوی به منظور تقویت ماهیچه های ضعیف تاکید دارند. به عبارت دیگر، بر خلاف تلاش معمول برای تقویت گروه ضعیفی از ماهیچه ها با تکرار حرکات، به بیمار یاد داده می شود چطور ماهیچه های سفت شده را بکشد، تا از این طریق، ماهیچه های ضعیف به تقویت ترغیب شوند.

درمان های طبیعی برای تسکین درد مفاصل

1) ورزش کنید. بلند کردن وزنه (کوچک) و ورزش های هوازی یکی از مهم ترین درمان ها برای افراد مبتلا می باشد.

2) وزن خود را متعادل کنید. چاقی فشار زیادی به زانوها و مفاصل ران وارد می کند و درد را بدتر می نماید.

3) از یخ و یا گرم کردن استفاده کنید. گرم کردن باعث افزایش گردش خون در عضلات می شود و درد عضلات را تسکین می دهد.یخ نیز باعث کاهش ورم و درد مفاصل می گردد.

4) مکمل مصرف کنید. دو مکمل گلوکزآمین و کندرویتین باعث ترمیم غضروف های پاره و یا فرسوده می گردد.

5) غذاهای ضد التهاب مصرف کنید. تحقیقات نشان داده که برخی موادغذایی باعث کاهش التهاب و ورم می شوند.این موادغذایی شامل: ترب کوهی، خردل، سیر، پیاز، تره، جعفری، کرفس، لیمو و چای رز می باشند.

6)  طب سوزنی

7)  ماساژ درمانی


8) از آب درمانی کمک بگیرید. آب درمانی به معنای غوطه ور شدن در آب گرم و یا آب دارای مواد معدنی می باشد.

9) ارتوتیک ها: این وسایل می توانند می تواند از مفاصل روماتیسمی محافظت کنند و درد را تسکین دهند.

10) ورزش روح: با این روش می توانید عضلات را آرام کنید و کشش را در عضلات ایجاد کنید.

 

مقالات مرتبط

مشاوره رایگانمشاوره رایگان