آدرس: جنوب به شمال خیابان ولیعصر، نرسیده به مطهری، کوچه حسینی راد، پلاک 34

نوبت دهی مرکز : 88801800 – 021

ورزش درد گردن

ورزش درد گردن زیر به منظور درمان آسیب و تقویت عضلات گردن برای آن دسته از ورزشکاران که از ناحیه گردن آسیب دیده اند؛ هم برای شخصی که دچار ناراحتی و درد در ناحیه گردن است و حتی برای شما که می خواهید عضلات گردنتان را تقویت کنید مفید می باشد

تمرین اول:چرخش گردن

روی یک صندلی بنشینید.سر را صاف و مستقیم نگه دارید.سپس سر را به طرف راست بچرخانید و به موقعیت اول برگردید و سر را به طرف چپ بچرخانید.این تمرین را ۱۰ بار در روز برای هر طرف انجام دهید.

تمرین دوم : کج کردن گردن

برای ورزش درد گردن روی صندلی بنشینید، سر را صاف نگه دارید، سپس به طرف چپ حرکت دهید و به موقعیت اول برگردید.این حرکت را ۱۰ بار در روز و برای هر طرف تکرار کنید.

تمرین سوم :خم کردن گردن

سر را صاف نگه دارید، سپس گردن را به طرف پایین خم کنید تا جای که چانه به قفسه سینه برسد، این حرکت ورزشی درد گردن را ۵ ثاینه نگه دارید و ۱۰ بار تکرار کنید.

تمرین چهارم :حرکت گردن به سمت عقب

برای ورزش درد گردن روی صندلی بنشینید، بدن صاف و بدون خمیدگی باشد، سپس سر را تا جای عقب ببرید تا چانه شما به سقف اشاره کند.این حرکت را ۱۰ بار در روز تکرار کنید.

تمرین پنجم :فشار و مقاومت

انگشتان خود را زیر چانه قرار دهید، سپس گردن را به طرف پایین حرکت دهید و با انگشتان مقاومت ایجاد کنید تا گردن خم نشود.این حرکت ورزشی درد گردن را ۵ ثانیه نگه دارید و ۵ بار تکرار کنید.

تمرین ششم : کشش

صاف بایستید و دست ها را از پشت قلاب کنید، سپس شانه راست را پایین حرکت دهید و گردن به طرف چپ خم کنید.در عضلات جانبی گردن احساس کشش می کنید، این وضعیت را به مدت ۱۵ تا ۳۰ ثانیه نگه دارید و ۳ بار تکرار کنید، حرکت را برای طرف دیگر نیز انجام دهید.

تمرین هفتم :انقباض ایزومتریک

برای ورزش درد گردن صاف بایستید و در حالی که سر و گردن را صاف نگه داشته اید و نگاه رو به جلو است، کف دست را روی پیشانی بگذارید و به سر فشار وارد کنید اما با عضلات گردن مقاومت ایجاد کنید تا سر به عقب نرود.در این وضعیت ۵ ثانیه بمانید.این حرکت ورزشی را در ۳ ست و با ۵ تکرار انجام دهید.

برای مطالعه درمان درد گردن کلیک کنید.

مقالات مرتبط

مشاوره رایگانمشاوره رایگان