آدرس: جنوب به شمال خیابان ولیعصر، نرسیده به مطهری، کوچه حسینی راد، پلاک 34

نوبت دهی مرکز : 88801800 – 021

ورزش تناسب اندام بانوان

Clothing For Your Body Shape

40تا 50 درصد از کسانی که در برنامه های تمرینی و ورزشی که تحت نظارتو سرپرستی مربیان حاذق اجرا می شوند ثبت نام می کنند ویکی از اهداف آنها شرکت در این تمرینات ورزشی، تناسب اندام می باشد، در ظرف 6 یا 12 ماه اول از تمرین دست می کشند.

بزرگترین مانعی که بر سر راه افراد مزبور وجود داشته و به موجب آن نمی تواند برنامه ی ورزشی تناسب اندام را دنبال کنند این است که فرصت کافی در اختیار ندارند. در یکی از تحقیقات مشخص شده از افرادی که حرکات ورزشی  را متوقف کنند عدم فرصت کافی را به عنوان علت قطع تمرینات ذکر می کنند. مطالعات دیگری بر روی کسانی که از تمرینات ورزشی دست می کشند، صورت گرفت و در آن مشخص شد که 40 درصد از افراد متذکر شده اند که فرصت بیشتری را در اختیار ندارند.

Exercise elmevarzesh

یکی دیگر از موانعی که مردم برای توجیه قطع تمرینات تناسب اندام متذکرمی شوند عبارت است از:عدم امکانات و گرفتاریهای شغلی. تحقیقاتی که بر روی 13500 نفر از خانم های خانه دار کانادایی صورت گرفته نشان داد که رمز موقعیت و عامل مهم در ارائه برنامه ی تمرین عبارت است از: راحتی و آرامش خاطر کسانی که در تمرین شرکت می کنند، محققین متوجه شدند پیاده روی و دوچرخه سواری، شنا، آهسته دویدن و باغبانی از جمله تمرینات بسیاری مهمی هستند که امکان اجرای آنها در منزل وجود دارد و در دستیابی به تناسب اندام نقش بسیار مهمی دارند. شخص در این ورزش ها به هیچ وسیله ای نیاز ندارد و یا باید وسایل کمی را به کار برد و به علاوه به آسانی می توان آن را در برنامه منظمی جای داد. انگیزه ی دیگری که به موجب آن شخص برنامه ی ورزشی را دنبال می کند عبارت است: به خاطر سپردن مزایای تمرین. خانم های خانه دار کانادایی که مورد تحقیق قرار گرفته بودند، چنین اظهار می کنند که تمرین موجب افزایش انرژی و کاهش استرس شده و به علاوه به مسئله کنترل وزن و تناسب اندام نیز کمک می کند.

سوالی که در اینجا پیش می آید این است که اگر فرصت کافی برای اجرای فعالیتهای ورزشی سریع (تمرینات ورزشی که معمولا در خانه یا محل کار انجام می شوند و می توان آنها را در مدت زمان 20 دقیقه اجرا کرد) در اختیار ندارید آیا به کمک فعالیت های روزمره ی دیگر می توانید سلامتی و تناسب اندام خود را حفظ کنید؟

هر نوع فعالیت فیزیکی، اعم از اینکه بخشی از برنامه ی تمرین رسمی بوده یا به شغل یا اوقات فراغتتان وابسته باشد، به شما کمک می کند تا سلامتی خود را حفظ نمایید، در حوزه ی برنامه ی فعالیت روزانه باید گفت روش های متعددی وجود دارند که به موجب آنها می توانید فرصتهایی را برای ورزش ایجاد نموده و در نتیجه سلامتی ورزش آئروبیک و همچنین قدرت و انعطاف بدنی خود را توسعه دهید و به تناسب اندام خود کمک کنید. یکی از شرایط اولیه دستیابی به مزایای حرکات ورزشی هوازی (آئروبیک) این است که فعالیت خود را طوری پیش برید که در عرض مدت یک ساعت بتوانید 200 تا 400 کالری مصرف کنید. البته برای اینکه بتوانید به چنین هدفی نایل شوید، می توانید فعالیت هایی را که تحت عنوان ورزش تناسب اندام از آنها نام برده می شود (نظیر دویدن ) اجرا نمایید اما در ضمن می توانید

به علاوه با استفاده از کارهای معمولی و روزمره می توانید قدرت بدنی خود را حفظ کرده و یا آن را افزایش دهید. برای آگاهی از ورزش های تناسب اندام کلیک کنید. اگر هیچ نوع وسیله ای را در اختیار نداشتید که بتوانید آن را بلند کرده و یا به حرکت در آورید می توانید یک قسمت از بدنتان را روی بدن دوستتان و یا جسم ثابت و غیر متحرکی فشار دهید تا بدین ترتیب امکان اجرای ورزش های ایزومتریک بوجود آید.

برای مطالعه ” ورزش کوچک کردن شکم و پهلو ” کلیک کنید .

مقالات مرتبط

مشاوره رایگانمشاوره رایگان