آدرس: جنوب به شمال خیابان ولیعصر، نرسیده به مطهری، کوچه حسینی راد، پلاک 34

نوبت دهی مرکز : 88801800 – 021

مشاهده فیلم آموزشی درمان زانو درد

images?q=tbn:ANd9GcSK 0snZEi8RYRcF2EIei2uvjjDKMztWAZfVNVmt7WUsuX wXUV

مشاهده فیلم آموزشی درمان زانو درد

بر روی لینک زیر کلیک کنید

درمان زانو درد

علل زانودرد

زانو درد بسته به سن افراد، علل مختلفی دارد. برخی از افراد دچار علل ثانویه مانند شکستگی زانو هستند، در حالی که برخی دیگر علت اصلی درد زانویی را دارند، مانند التهاب مفصل (آرتریت) یا ساییدگی و آرتروز زانو. درمان ساییدگی زانو از مراحل ساده و پایه‌ای شروع می‌شود و تا موارد سخت تر که ممکن است نیاز به عمل جراحی داشته باشند، شامل می‌شود.

مراقبت خانگی از زانو درد

درد زانویی که شما را از راه رفتن باز می‌دارد، باید بوسیله پزشک مورد بررسی قرار گیرد.

استراحت دادن : استراحت در منزل از مهمترین اصول درمان است

بریس زانو: می‌توانید زانوی خود را بالا نگه دارید، از طریق قرار دادن بالش زیر زانو یا قرار دادن بالشی بین دو زانو. این کار باعث کاهش ورم و کمتر شدن خستگی می‌شود

بستن زانوها :استفاده از بریس یا بانداژ زانو، هم ورم را کاهش می‌دهد و هم مکانیسم زانو را به نظم می‌آورد.

در صورتی که درد زانویی شما از راه رفتن باز می‌دارد، باید به پزشک مراجعه کنید تا مورد بررسی و درمان قرار بگیرد.

2Q==
بریس زانو

استفاده از داروها : اگر شما دچار درد زانویی هستید، استفاده از داروهای ضد التهابی می‌تواند به شما کمک کند. اگرچه این داروها نمی‌توانند برای بیماری‌های خاص مانند زخم معده، بیماری کلیه و بیماری‌های خونی مناسب باشند، اما برای تسکین درد و ورم زانویی کارآمد هستند. استفاده از داروهای مسکن معمول مانند استامینوفن یا ایبوپروفن می‌تواند به شما کمک کند.

علاوه بر استفاده از داروها، مراقبت‌های خانگی می‌تواند به بهبود درد زانو کمک کند. از فشار و وزن زیاد بر روی زانوی دردناک پرهیز کنید و از انداختن وزن بر روی آن خودداری کنید. همچنین، می‌توانید با کیسه یخ زانو را به طور مکرر کمپرس سرد کنید. در روز اول، هر ساعت برای ۱۵ دقیقه کیسه یخ را روی زانو قرار دهید و پس از آن، دست کم چهار بار در روز از کیسه یخ برای تسکین درد و ورم زانو استفاده کنید.

مقالات مرتبط

مشاوره رایگانمشاوره رایگان