آدرس: جنوب به شمال خیابان ولیعصر، نرسیده به مطهری، کوچه حسینی راد، پلاک 34

نوبت دهی مرکز : 88801800 – 021

متخصص طب ورزشی در تهران

اهمیت روز افزون ورزش در زندگی ماشینی عصر حاضر و همه گیر شدن آن در سنین مختلف در میان ملت ها، ایجاد کلاس ها، باشگاه ها و کلوپ های ورزشی نوجوانان و سوق دادن آنها به طرف ورزش های قهرمانی و حرفه ای، افزایش روز افزون داوطلبان ورزش در سنین بالا و از طرفی مصرف روز افزون داروهای محرک و خطرناک در میان بسیاری از ورزشکاران، باعث گردیده تا علم پزشکی به عنوان مدافع سلامت جسمی و روحی افراد جامعه بشری، تمامی مراحل و جزء به جز موارد فوق را در جهت رعایت اصول صحیح و بازدهی کمی و کیفی حرکات ورزشی و پیشگیری از صدمات و درمان سریع آسیب های احتمالی تحت نظر بگیرد.
مجموعه فعالیت های پزشکی ، طب ورزشی یا اسپورتز مدیسین نامیده می شود.
طب ورزشی، شامل فیزیولوژی ورزش، داروشناسی ورزشی، بررسی اثرات ورزش روی قلب، عروق و دستگاه تنفس، بررسی وضعیت استخوان ها، مفاصل و عضلات و درمان طبی و جراحی و توانبخشی صدمات ورزشی می شود.

طب ورزشی تخصصی است که به پیشگیری، تشخیص و درمان آسیب هایی که درتمرینات و مسابقات ورزشی رخ داده اند،مخصوصا صدمات مربوط یه چرخش و پیچش مفصلی که منجر به آسیب عضلات،تاندون ها(زردپی)،لیگامانها(رباط)،منیسک(مینیسک)،استخوان و خود مفاصل میشود،میپردازد.

طب ورزشی شاخه ای از پزشکی، در ارتباط با تناسب فیزیکی و همچنین تشخیص و درمان آسیب های ناشی از فعالیتهای ورزشی است،پزشکی ورزش شاخه ی متنوع و گسترده ای از پزشکی است که نه تنها به درمان و توان بخشی بلکه بر پیشگیری نیز تاُکید دارد.

کلینیک امید بهترین متخصص طب ورزشی در تهران است.

مقالات مرتبط

علامت پوکی استخوان

مهمترین علامت پوکی استخوان درد است و این درد وقتی ایجاد میشود که استخوان دچار شکستگی میگردد. البته شکستگی ها

مطالعه »
مشاوره رایگانمشاوره رایگان