post_image

ماساژدرمانی توینا (tuina ) یکی از انواع ماساژ درمانی  است که از طب چینی منشا گرفته است  و مورد تایید سازمان بهداشت جهانی (WHO ) می باشد. با انجام یکی از درمانهای طب کل نگر تحت عنوان ماساژ ( تو یی نا ) بر روی کانالهای انرژی و نقاط طب سوزنی در قسمتهای مختلف بدن، کف دستها و پاها، سر و صورت فرد، می توان یک درمان مناسب برای بیماری های مختلف انجام داد.
ماساژ به سبک طب چینی راهی برای تندرستی بدن است که روی مجراهای اصلی و فرعی انرژی حیاتی، رگ های خونی و نقاط طب سوزنی و محل های معین انجام می شود و با انجام آن روی فرد می توان از ابتلا به بیماری ها جلوگیری کرد و به تندرستی بدن کمک کنیم. ماساژ براساس نظریه طب سنتی چین براساس اصول تشخیص بیماری و معالجه فرد با تحلیل همه جانبه ی بیماری و حال مزاجی فرد انجام می شود که نیاز به معاینه با سبک طب چینی و شرح حال بیمار است.

ماساژ دادن تنها به حرکات دست محدود نمی شود، بلکه با پا و قسمت بالای بازوی دست و یا با توسل به وسایل مخصوص ماساژ نیز انجام می شود و گاهی نیز می توان از مرهم های ویژه برای ماساژ دادن استفاده کرد. برخی از این نمونه ها عبارتند از:
مرهم مالش یا خامه مالش،روغن گرفته شده از گیاهی به نام “دونگ چینگ”،روغن کافیشه یا روغن کنجد،موادی مانند پودر و یا سایر مایع های روغن کاری.
شیوه های ماساژ دادن فراوان است. شیوه های معمولی عبارت اند از: فشار دادن، مالیدن، فشردن با یک انگشت، حرکت دادن، کوفتن، با دست کشیدن و غیره.
برخی اوقات ماساژ برای پیشگیری و درمان بیماری ها مورد استفاده قرار می گیرد. مواردی از ماساژدرمانی عبارتند از :
ماساژ کودکان، ماساژ برای معالجه شکسته بندی استخوان،ماساژ با “چی گون ” (روش سنتی تمرین تنفسی عمیق در چین)،ماساژ گاهی برای سالم سازی بدن شخص انجام می شود و هر کسی قادر به انجام آن است.

مزایای ماساژ با سبک طب چینی

ماساژ دادن برای بیماری های زیر که مرتبط با ستون فقرات و مفاصل است استفاده می شود :
بیماری مهره های گردن، آسیب دیدگی حاد عضلات کمر (بر اثر کار جسمی زیاد)، شکاف در مهره های بدن، صدمه به عضلات و رباط ها و مفاصل دست ها و پاها و غیره.
منبع: سایت دکتر انصاری

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


*
کلینیک طب فیزیکی و فیزیوتراپی امید
آدرس کلینیک دیباجی: خیابان پاسداران، خیابان شهید کلاهدوز (دولت)، دیباجی جنوبی، روبروی سنجابی، پلاک ۱۷

آدرس کلینیک مطهری: خیابانَ ولیعصر، نرسیده به استاد مطهری، کوچه شهید حسینی راد (افتخار سابق)،پلاک ۳۴، طبقه همکف

-Tagged with:  
Share →
آدرس کلینیک دیباجی:

تهران،خیابان پاسداران، خیابان شهید کلاهدوز (دولت)، دیباجی جنوبی، روبروی سنجابی، پلاک 17

آدرس کلینیک مطهری:

تهران، خیابان ولیعصر، نرسیده به استاد مطهری، کوچه شهید حسینی راد « کوچه افتخار سابق»،پلاک 34، طبقه همکف


طراحی سایت و سئو