آدرس: جنوب به شمال خیابان ولیعصر، نرسیده به مطهری، کوچه حسینی راد، پلاک 34

نوبت دهی مرکز : 88801800 – 021

ماساژ غير اصولي گردن عامل بروز سکته مغزي

هنگامي که گردن به هر دليل آسيب ببيند منجر به ايجاد برشهايي کوچک در ديواره شاهرگي و يا شريانهاي مهره کمر مي‌شود و در همين لحظه لخته‌هاي خوني ممکن است در رگهاي ياد شده شکل گيرد و اگر اين لخته‌ها از جاي خود کنده شوند، به مغز رسيده و به انسداد رگها و سکته منجر مي‌شوند.

ماساژ گردن:

شب ها گردن را با کرم ماساژ دهيد، به اين ترتيب که مقداري کرم را با سر انگشتان روي گردن بگذاريد و دست را از پايين به طرف بالا به شکل ضربه هاي آهسته اي حرکت دهيد. يکي از بهترين و آسانترين کرمهاي خاص گردن را مي توانيد از مخلوط مساوي لانولين و کره کاکاپو بسازيد. لانولين و کره کاکاپو را در ظرفي بريزيد و روي بخار آب کمي حرارت دهيد تا ذوب شود و با هم بياميزيد. کرم بدست آمده را شبها روي گردن بماليد و صبحها بشوييد. روغن بادام زميني و يا روغن ذرت نيمگرم هم براي ماساژ گردن مناسب است.
در هنگام ماساژ کردن بسیار مراقب باشید که به مهره های گردن آسیب نرسد و یا حرکات شما ناگهانی و یا با فشار ناگهانی بر روی مهره های گردن نباشد .

فواید ماساژ :

ماساژ نقش چشمگيري در ايجاد آرامش و افزايش انرژي ذهني دارد، در نتيجه باعث مي‌شود كه فرد در کار خود فعال‌تر و موثرتر عمل کند. همچنين ماساژ بدن به صورت مداوم سيستم ايمني بدن را تقويت کرده، باعث توليد گلبول سفيد مي‌شود.

ماساژ از راه‌هاي مختلفي چون افزايش جريان خون در مفاصل، درمان کشيدگي، خشکي و گرفتگي عضلات نقش بسزايي دارد.کشیدگی و رگ به رگ شدن از علل مهم درد گردن است. کشیدگی و رگ به رگ شدن گردن به علت کشیده شدن و یا آسیب رباط های اطراف ستون مهره گردنی ایجاد میشود.

گاهی اوقات گردن یک حرکت شدید و ناگهانی میکند. مثلاً در حین یک تصادف اتومبیل یا در حین زمین خوردن یا موقع انجام ورزش های شدید مثل ورزش های رزمی . در حین این حرکت شدید، مهره های گردن نسبت به هم جابجا میشوند. البته لیگامان ها و عضلات اطراف مهره ها اجازه نمیدهند مهره ها از حد مشخصی بیشتر نسبت به هم حرکت کنند.

 اگر نیرو آنقدر زیاد باشد که لیگامان ها و عضلات نتوانند در مقابل جابجایی بیشتر مهره ها مقاومت کنند، در این لیگامان ها و عضلات پارگی بوجود میاید. این پارگی ممکن است بسیار جزئی و میکروسکوپی باشد و یا ممکن است پارگی کامل باشد. در پارگی کامل مهره ها نسبت به هم دررفته و کاملاً جابجا میشوند و در پارگی میکروسکوپی به علت خونریزی و التهاب بوجود آمده در محل، درد و خشکی در حرکات گردن ایجاد میشود که آنرا اسپرین می نامند.

مقالات مرتبط

ورم پا

آیا وقتی برای مدتی روی مبل یا پشت میز کارتان می‌ نشینید، احساس می ‌کنید پاهای تان سنگین شده و

مطالعه »
مشاوره رایگانمشاوره رایگان