آدرس: جنوب به شمال خیابان ولیعصر، نرسیده به مطهری، کوچه حسینی راد، پلاک 34

نوبت دهی مرکز : 88801800 – 021

ماساژ درمانی و اثرات آن

امروزه خیلی ها فکر می کنند که روش ماساژ درمانی یک روش جدید است که انسان قرن 21 به ان رسیده است. درحالی که طی تحقیقاتی که دانشمندان و تاریخ دان ها انجام داده اند ماساژدرمانی روشی می باشد که حتی قبل از میلاد مسیح هم مورد استفاده قرار می گرفته است.

در واقع می توان گفت که ماساژ درمانی امروزه همان مشت و مال خودمان است. چون اگر در کتاب های تاریخی به دست امده نگاه کنیم می بینیم که سقراط از چیزی به نام هنر مشت و مال یاد می کند که این هنر امروزه دیگر از آن تحت عنوان ماساژ درمانی یاد می کنند.

امروزه در کشور های مختلف دنیا ماساژ درمانی با روش های متفاوتی انجام می شود. از جمله ماساژ درمانی در چین به یک صورت انجام می گیرد و در ایتالیا یک نوع دیگر و در ایران هم نوع دیگر.

ماساژ درمانی هنوز به طور کامل شناخته نشده است و تحقیقات انجام شده در مورد آن کامل نشده است که دانشمندان بتوانند بفهمند این روش چه میزان فواید دارد.

در ماساژ درمانی انواع حرکات را می توان دید و این خود به نوبه خود باعث می شود که بدن انرژی خود را تخلیه نماید مثلا از انواع حرکاتی که می توان در ماساژ درمانی نام برد حرکات چرخشی ، حرکات مالشی و حرکات نرم است وقتی ماساژ درمانی انجام می گیرد بدن حالت سرخوشی به خود می گیرد. و این خود نیز باعث می شود که بدن انرژی های را که مورد نظرش نیست را از خود بیرون بکند.

فواید ماساژ درمانی

یکی از مهم ترین اثراتی که روش ماساژ درمانی در بدن انسان می تواند داشته باشد ترشح هورمون اندروفین است که باعث ایجاد سرخوشی در بدن انسان  می شود. و باعث می شود سطح هوشیاری بدن کاملا کنترل شود.

ماساژ درمانی اثرات مختلفی روی بدن انسان می تواند داشته باشد. اما مهم ترین اثری که می تواند داشته باشد ان است که بر روی روح و روان فرد تاثیر می گذارد. و این خودش نیز باعث می شود فرد زندگی خود را بهتر درک بکند و با ارامش بیشتری به اینده ی خود فکر بکند.

در روش ماساژ درمانی حتما باید فرد در یک محیط ارام و با موسیقی باشد که بتوان ان ارامش ایجاد شده را برای فرد مورد نظر ایجاد کرد تا ان اثرات خود را نیز بگذارد.

منبع: فروشگاه خرید اینترنتی

مقالات مرتبط

شكستگي تالوس

شکستگی استخوان تالوس در ناحیه مچ پا از شکستگی های مهم است و تشخیص و درمان مهارت و تجربه بالایی

مطالعه »
مشاوره رایگانمشاوره رایگان