آدرس: جنوب به شمال خیابان ولیعصر، نرسیده به مطهری، کوچه حسینی راد، پلاک 34

نوبت دهی مرکز : 88801800 – 021

قطع عضو در اندام فوقانی

images?q=tbn:ANd9GcSg0nBgfSY1SrEi8BLOZim1MYJOYZ9kukFZw ZI3j02asDEIAKY4w

بطور كلي پس از قطع قسمتی از اندام فوقاني، هر چه زودتر از اندام مصنوعي استفاده شود شانس موفقيت بيشتر است. زمان استفاده از اندام مصنوعي بستگي به بهبود زخم‌هاي جراحي، عدم وجود درد و حساسيت لمسي و از بين رفتن تورم دارد. كه اين زمان مي‌تواند بين چهار تا شش هفته پس از عمل جراحي طول بكشد.

 استفاده از اندام مصنوعي در اندام فوقاني نيز نياز به تمرين، حوصله و صرف وقت دارد. كارشناس كار درماني مي‌تواند در اين زمينه به بيمار كمك نمايد. بسياري از افرادي كه از اندام مصنوعي فوقاني استفاده مي‌كنند .

در ابتدا احساس خستگي و ياس مي كنند اما بيمار بايد بداند كه اين مسئله معمول است و به مرور و با تمرين توانائي ها زيادتر مي‌شود. بايد هميشه فكر كرد كه «چه كارهائي را مي‌توان با اندام مصنوعي انجام داد» نه اينكه چه كارهائي را نمي‌توان انجام داد.همچنين استفاده از تجربه ساير افرادي كه با اندام مصنوعي فوقاني كار مي كنند بسيار مفيد است.

دست مصنوعی برای قطع زیر آرنج

این نوع قطع عضو بیشترین آمار را در ناحیه اندام فوقانی به خود اختصاص می دهد. در پروتز ساخته شده در این سطح از قطع عضو معمولا نوع فعالیت فرد و نیاز او به استفاده از پروتز در نظر گرفته می شود.
این نوع پروتزها ممکن است زیبایی یا عملکردی باشند که در نوع عملکردی امروزه بیشتر از نوع مایوالکتریک و مکانیکی بسته به شرایط بیمار مانند شرایط فیزیکی و اقتصادی ساخته می شود.
پنجه این نوع پروتز نیز با استفاده از نیروی محرکه ایجاد شده از طریق بانداژ در نوع مکانیکی و به جریان افتادن سوئیچ های الکترومکانیکی در نوع مایوالکتریک فعالیت می کنند.
برای حفظ شکل ظاهری پس از اتمام کار بر روی پروتز دست زیبایی از جنس سیلیکون یا لاتکس که از نظر رنگ مشابه سمت مقابل است کشیدن می شود.

کلینیک طب فیزیکی و فیزیوتراپی امید  توانایی و تجربه ساخت پروتزهای مختلف از جمله پروتز گوش ، پروتز چشم، پروتز انگشت ، پروتز سینه و قطع عضو زیر زانو، قطع عضو بالای زانو و قطع عضو اندام فوقانی را دارد.

مقالات مرتبط

عمل تعویض مفصل زانو

از عوامل شایع ایجاد درد در افراد بالاتر از چهل سال آرتروز مفصل زانو است.آرتروز مفصل زانو، شایعترین بیماری تخریبی

مطالعه »
مشاوره رایگانمشاوره رایگان