بطور کلی پس از قطع قسمتی از اندام فوقانی، هر چه زودتر از اندام مصنوعی استفاده شود شانس موفقیت بیشتر است. زمان استفاده از اندام مصنوعی بستگی به بهبود زخم‌های جراحی، عدم وجود درد و حساسیت لمسی و از بین رفتن تورم دارد. که این زمان می‌تواند بین چهار تا شش هفته پس از عمل جراحی طول بکشد.

 استفاده از اندام مصنوعی در اندام فوقانی نیز نیاز به تمرین، حوصله و صرف وقت دارد. کارشناس کار درمانی می‌تواند در این زمینه به بیمار کمک نماید. بسیاری از افرادی که از اندام مصنوعی فوقانی استفاده می‌کنند .

در ابتدا احساس خستگی و یاس می کنند اما بیمار باید بداند که این مسئله معمول است و به مرور و با تمرین توانائی ها زیادتر می‌شود. باید همیشه فکر کرد که «چه کارهائی را می‌توان با اندام مصنوعی انجام داد» نه اینکه چه کارهائی را نمی‌توان انجام داد.همچنین استفاده از تجربه سایر افرادی که با اندام مصنوعی فوقانی کار می کنند بسیار مفید است.

دست مصنوعی برای قطع زیر آرنج

این نوع قطع عضو بیشترین آمار را در ناحیه اندام فوقانی به خود اختصاص می دهد. در پروتز ساخته شده در این سطح از قطع عضو معمولا نوع فعالیت فرد و نیاز او به استفاده از پروتز در نظر گرفته می شود.
این نوع پروتزها ممکن است زیبایی یا عملکردی باشند که در نوع عملکردی امروزه بیشتر از نوع مایوالکتریک و مکانیکی بسته به شرایط بیمار مانند شرایط فیزیکی و اقتصادی ساخته می شود.
پنجه این نوع پروتز نیز با استفاده از نیروی محرکه ایجاد شده از طریق بانداژ در نوع مکانیکی و به جریان افتادن سوئیچ های الکترومکانیکی در نوع مایوالکتریک فعالیت می کنند.
برای حفظ شکل ظاهری پس از اتمام کار بر روی پروتز دست زیبایی از جنس سیلیکون یا لاتکس که از نظر رنگ مشابه سمت مقابل است کشیدن می شود.

کلینیک طب فیزیکی و فیزیوتراپی امید  توانایی و تجربه ساخت پروتزهای مختلف از جمله پروتز گوش ، پروتز چشم، پروتز انگشت ، پروتز سینه و قطع عضو زیر زانو، قطع عضو بالای زانو و قطع عضو اندام فوقانی را دارد.

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست
Call Now Buttonتماس