آدرس: جنوب به شمال خیابان ولیعصر، نرسیده به مطهری، کوچه حسینی راد، پلاک 34

نوبت دهی مرکز : 88801800 – 021

فیزیوتراپی پا در تهران

درد پا هنگام نشستن پشت میز یا ایستادن طولانی مدت در صف خرید یکی از مسائلی که باعث گرفتگي ساق مراجعه بیماران به متخصص طب فیزیکی و توانبخشی است پا درد است.درد جدید و مداوم باید با مراجعه به پزشک بررسی شود.درد پا ممکن است به علل گوناگونی باشد و نیازمند بررسی دقیقی دارد،اما درد پا در موقع نشستن طولانی مدت پشت میز یا ایستادن بشتر به علت احتقان عروقی و جمع شدن مایع درون ورید های پا است.
احتقان وریدی یا نارسائی وریدی زمانی روی می دهد که بدلیل ناتوانی دریچه هایی که در وریدهای پا قرار دارد، خون بطور موثری بطرف قلب حرکت نمیکند.درعوض ،خون در پاها جمع شده و باعث ایجاد درد و ورم پا میشود.افرادیکه این مشکل تجمع خون در وریدهای پا را دارند اغلب ازدرد سوزشی و کرامپی بیشتر در ساق پا شکایت دارند.
سابقه قبلی فلبیت یا التهاب وریدی ممکن است به دریچه های درون ورید آسیب وارد کرده وباعث بی کفایتی انها گردد، در نتیجه احتقان وریدی ایجاد میشود.خوب کار نکردن دریچه های وریدی در پاها باعث بیشتر شدن واریس پاهاشده و این مسئله بنوبه خود جمع شدن خون در پاها را شدیدتر میکند. علامت واریس پا، رگهای برجسته زیر پوست پا است.
استفاده از فیزیوتراپی که توسط پزشک فیزیوتراپی پا در تهران تجویز شده میتواند درد را التیام بخشد وتجمع خون در پا ها را کم نماید.

فیزیوتراپی پا در تهران ابتدا برای کاهش درد و التهاب از دستگاهای کاهنده درد و تورم استفاده می‌کند. ممکن است باندکشی هم برایتان توصیه کند که روش درست بستن آن را به شما یاد می‌دهد…

 سپس از روش گرمادرمانی (ترموتراپی) مثل اشعه مادون‌قرمز و امواج اولتراسوند برای تسریع کاهش التهاب مزمن، درد پا و افزایش گردش خون برای سرعت بخشیدن به روند ترمیم رباط‌ها و بافت‌های صدمه‌دیده استفاده می‌کند.

 فیزیوتراپی پا در تهران اثر خوبی برای ترمیم آسیب‌های رباط‌ها دارد و روند درمان را تسریع می‌کند.تمرین‌های تقویتی برای عضلات اطراف مچ پا انجام و آموزش داده می‌شود. ممکن است فیزیوتراپی پا در تهران برای به دست آوردن دامنه حرکتی مفاصل مچ پا از تکنیک درمان‌های دستی استفاده کند.

در مراحلی که درد و تورم از بین رفت، دکتر فیزیوتراپیست  فیزیوتراپی پا در تهران تمرین‌های حس عمقی توسط تخته تعادل برای افزایش ثبات و تعادل حتما انجام خواهد گرفت. چون در این مرحله بیمار درد و تورم ندارد معمولا این مرحله توسط بیماران ادامه نمی‌یابد. همین مساله باعث ایجاد عوارض می‌شود.

البته در آسیب‌های شدید که گاهی با شکستگی قوزک پا نیز همراه است (به‌خصوص قوزک داخلی) پوشیدن کفش ساق‌دار یا نیم‌پوتین به جلوگیری از بی‌ثباتی کمک خواهد کرد.یکی از موارد خیلی مفید که اواخر درمان فیزیوتراپی پا در تهران خصوصا در ورزشکاران و جوانان باید تاکید شود، دویدن به سمت عقب برای افزایش ثبات و تعادل است.

آدرس بهترین فیزیوتراپی پا در تهران

کلینیک طب فیزیکی و فیزیوتراپی امید– تهران-خیابان پاسداران، خیابان شهید کلاهدوز (دولت)، دیباجی جنوبی، روبروی سنجابی، پلاک 17

تلفن تنظیم وقت و مشاوره رایگان: 02122780701     02122780702

مقالات مرتبط

مشاوره رایگانمشاوره رایگان