روش های مختلف فیزیوتراپی در بهبود حرکات مفصلی ، کاهش درد و افزایش کارایی بیماران مبتلا به عارضه استئوآرتریت نقش برجسته ای دارند . این روش ها بخصوص وقتی به صورت منظم انجام شوند با افزایش دادن میزان آب درحد مطلوب در مفصل و کپسول  مفصلی در کاهش یا رفع علائم موثرند . در ادامه به بیان نقش روش های مختلف فیزیوتراپی در درمان استئوآرتریت مفصل های بدن می پردازیم :

– گرمای مطلوب

در این روش فیزیوتراپی با استفاده از حوله گرم ومرطوب یا انجام استحمام یا استفاده از کیسه های گرمازای حاوی مایع مفصل گرم می شود این روش چنانچه ۳ بار در روز و هر بار به مدت ۲۰ – ۱۵ دقیقه انجام شود می تواند نقش مهمی در رفع علائم و درد ناشی از استئوآرتریت داشته باشد .

– گرمای عمقی

در این روش درمانی متخصص مربوطه فیزیوتراپی با استفاده از دیاترمی امواج کوتاه یا میکروویو یا استفاده از امواج اولتراسوند سبب ایجاد گرمای عمقی در مفصل می شود . ثابت شده است که دیاترمی امواج کوتاه همراه با ماساژ با یخ دوره ای و ورزش های مناسب یک برنامه بسیار مفید برای کاهش یا رفع علائم بیماران مبتلا به استئوآرتریت مفصل های بدن می باشد .گرمای عمقی در فیزیوتراپی نباید برای بیمارانی که دچار التهاب حاد مفاصل هستند به کار رود

این روش فیزیوتراپی بخصوص در استئوآرتریت مفصل شانه و برای آزاد کردن تاندون های این مفصل کاربرد دارد .

– سرما درمانی

در این روش فیزیوتراپی با استفاده از کیسه های حاوی یخ یا یخ پیچیده شده داخل حوله درد و التهاب مفصل را کاهش می دهد .

آب درمانی در استئوآرتریت

آب درمانی می تواند درد و خشکی مفصل های ناشی از استئوآرتریت را کاهش دهد . ورزش و راه رفتن در داخل استخر شاید بهتر باشد چرا که آب وزن وارد درد مفاصل را کاهش می دهد .

برای مطالعه ” استئوآرتریت و درمان بدون جراحی آن ” کلیک کنید .

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست
Call Now Buttonتماس