آدرس: جنوب به شمال خیابان ولیعصر، نرسیده به مطهری، کوچه حسینی راد، پلاک 34

نوبت دهی مرکز : 88801800 – 021

فواید ماساژ درمانی

images?q=tbn:ANd9GcRDY 2uAZLiFhWbNRFjL

ماساژ در دوران بارداری و هنگام زایمان: برای آمادگی زن باردار برای وفق دادن خود با تغییرات جسمی و روحی و جهت آمادگی برای زایمانی راحت

دستگاه عصبی: هنگام خستگی و خواب آلودگی ماساژ بهترین و ارزشمند ترین تسکین دهنده و آرام بخش است.

آرامبخشی و درمان اختلالات بیخوابی، کاهش حساسیت زیاد، آرامش فکری، تسکین و درمان فشارها و نگرانی های روحی و عصبی، درمان افسردگی ها، تنش ها، سردردها و بیماری هایی که منشأ عصبی دارند و ناشی از فشارهای روانی می باشند.

دستگاه تنفسی: کاهش سرفه، مقاومت در برابر ویروس سرماخوردگی و از بین بردن مشکلات تنفسی

دستگاه ماهیچه ای – اسکلتی: درمان اسپاسم و تنش های عضلانی،ماساژ بین انقباض و آرمیدگی ماهیچه ها توازن به وجود می آورد. برخی حرکتهای ماساژ نسوج نرم بدن، ماهیچه ها را آرام کرده و کشش می دهد و از تنش و گرفتگی این اعضا می کاهد.

دستگاه تناسلی ـ ادراری: ماساژ شکم و پشت فعالیت کلیه ها را افزایش داده و منظم می نماید و به این ترتیب دفع مواد زاید تقویت شده و احتباس مایعات کاهش می یابد.

نسوج فیبروز شده، چسبندگی و نسج سفید بوجود آمده از زخم های کهنه با ماساژ از بین رفته و تمیز می شود، زمان انقباض ماهیچه ها تولید سموم قطع شده و سایر حرکتهای انقباضی به هماهنگی حرکات ماهیچه ها کمک کرده خستگی و نیز سفتی ناشی از فعالیت زیاد عضلات و در ادامۀ آن تولید ترکیبات سمی با منقبض و منبسط شدن عضلات کاهش می یابد.

ماساژ کودک سبب می شود مفاصل و ماهیچه ها قابلیت انعطاف پیدا کند و نرم شود و کودک را قادر می سازد حرکتهای ماهیچه ها را هماهنگ کند. ماساژ درمانی در توانبخشی به بیمارانی که معلولیت حرکتی دارند تأثیر بسزائی دارد.

 

مقالات مرتبط

مشاوره رایگانمشاوره رایگان