ماساژ در دوران بارداری و هنگام زایمان: برای آمادگی زن باردار برای وفق دادن خود با تغییرات جسمی و روحی و جهت آمادگی برای زایمانی راحت

دستگاه عصبی: هنگام خستگی و خواب آلودگی ماساژ بهترین و ارزشمند ترین تسکین دهنده و آرام بخش است.

آرامبخشی و درمان اختلالات بیخوابی، کاهش حساسیت زیاد، آرامش فکری، تسکین و درمان فشارها و نگرانی های روحی و عصبی، درمان افسردگی ها، تنش ها، سردردها و بیماری هایی که منشأ عصبی دارند و ناشی از فشارهای روانی می باشند.

دستگاه تنفسی: کاهش سرفه، مقاومت در برابر ویروس سرماخوردگی و از بین بردن مشکلات تنفسی

دستگاه ماهیچه ای – اسکلتی: درمان اسپاسم و تنش های عضلانی،ماساژ بین انقباض و آرمیدگی ماهیچه ها توازن به وجود می آورد. برخی حرکتهای ماساژ نسوج نرم بدن، ماهیچه ها را آرام کرده و کشش می دهد و از تنش و گرفتگی این اعضا می کاهد.

دستگاه تناسلی ـ ادراری: ماساژ شکم و پشت فعالیت کلیه ها را افزایش داده و منظم می نماید و به این ترتیب دفع مواد زاید تقویت شده و احتباس مایعات کاهش می یابد.

نسوج فیبروز شده، چسبندگی و نسج سفید بوجود آمده از زخم های کهنه با ماساژ از بین رفته و تمیز می شود، زمان انقباض ماهیچه ها تولید سموم قطع شده و سایر حرکتهای انقباضی به هماهنگی حرکات ماهیچه ها کمک کرده خستگی و نیز سفتی ناشی از فعالیت زیاد عضلات و در ادامۀ آن تولید ترکیبات سمی با منقبض و منبسط شدن عضلات کاهش می یابد.

ماساژ کودک سبب می شود مفاصل و ماهیچه ها قابلیت انعطاف پیدا کند و نرم شود و کودک را قادر می سازد حرکتهای ماهیچه ها را هماهنگ کند. ماساژ درمانی در توانبخشی به بیمارانی که معلولیت حرکتی دارند تأثیر بسزائی دارد.

 

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست
Call Now Buttonتماس