آدرس: جنوب به شمال خیابان ولیعصر، نرسیده به مطهری، کوچه حسینی راد، پلاک 34

نوبت دهی مرکز : 88801800 – 021

فواید روشهای مختلف ماساژ درمانی

ماساژ با روغن

در این روش، نوع روغن مصرفی ، بستگی به مشکل فرد و یا نوع طبع بدنی دارد . این ماساژ شامل ماساژ کل بدن و نیز سر و صورت است و هدف از انجام آن بهبود جریان خون، آرامش ذهن و سیستم عصبی بدن، تامین خواب آرام و عمیق، تقویت ماهیچه ها و استخوانها و کمک به جلوگیری از ایجاد پوکی استخوان، نرم و چرب شدن و تقویت بافت پوست، تغذیه بافتهای بدن، خارج شدن سموم از سلولها و در نتیجه افزایش طول عمر سلولهای بدن، کاهش نشانه های پیری، کاهش درد و کمک به بهبود صدمات ماهیچه ها،مفاصل و تاندونها است.

البته به جلسات ماساژ با روغن می توان، اسکراب بدن با پودرهای گیاهی و نیز مرحله ویژه دیگری به نام پتلی ( انجام حرکات ضربه ای و مالشی آرام با کیسه هایی حاوی مخلوط گیاهی) را نیز افزود.

ماساژ با پودر

هدف اصلی از انجام این ماساژ به حرکت در آوردن چربیهای زیر پوست است و معمولا در خدمات لاغری ارائه می شود. علاوه بر آن استفاده از این روش پیش از انجام ماساژ روغن به پاکسازی پوست از سلولهای مرده نیز کمک می کند.

ماساژ سر

این ماساژ که روی سر و گردن انجام می گیرد، یکی از لذت بخش ترین ماساژهاست که با حرکات مالشی، ضربه ای ، فشاری و … با هدف جلوگیری و درمان سردرد، تقویت ارگانهای حسی، جلوگیری و درمان انواع مشکلات مو نظیر ریزش، سفید شدن پیش از موعد مو، تقویت ریشه موها، رفع مشکلات خواب و رفع تنش، درمان خارش و خشکی پوست سر، بهبود جریان خون و … با روغنهای مختلف گیاهی انجام می گیرد.
بعنوان اقدامات تکمیلی در کنار این ماساژ، استفاده از ماسکهای گیاهی مو نیز توصیه می گردد.

ماساژ صورت

این ماساژ که با روغن یا کرمهای گیاهی روی صورت، گردن و شانه ها که مناطق اصلی تجمع تنش در بدن هستند، انجام می گیرد موجب تغذیه و پاکسازی عمقی بافتها و در نتیجه درخشندگی و زیبایی پوست، تامین قدرت و الاستیسیته لایه های پوستی و جوان شدن پوست، رفع تنشها و استرسهای  روزانه، کاهش عمقی چروکها و نرم شدن پوست و … می گردد.

بعنوان یک جلسه کامل، اسکراب با پودرهای گیاهی، بخور، ماساژ و ماسک صورت پیشنهاد می گردد. البته می توان ماساژ با کیسه های مخصوص پتلی را نیز به این مراحل افزود.

ماساژهای موضعی

این ماساژها روی قسمتهایی از بدن که دچار استرس و تنش هستند و یا دچار درد شده مانند کف پا، دستها، کمر، گردن و … انجام می گیرد.

منبع: دانشگاه سایبری کاراته دو ایران

مقالات مرتبط

مشاوره رایگانمشاوره رایگان