post_image

افراد ممکن است از تأثیر فعالیتهای روزانه بر کمر و ستون مهره های خود غافل باشند . کمر بیش از هر قسمت دیگر تحت تأثیر حرکات بدنی قرار می گیرد . کمر، به خصوص قسمت پایین آن در اثر حرکات متناوب به جلو ، پشت و اطراف می چرخد و در نتیجه بیشتر در معرض جراحت است. از آن جایی که افراد از چگونگی حفاظت و حمایت ستون فقرات آگاهی ندارند ، از پشت خود بیش از حد استفاده می کنند . بدبختانه آنچه که افراد انجام می دهند به طور مستقیم و در دراز مدت بر سلامتشان تأثیر می گذارد.

  • مرکز آمار انگلستان نشان داد ، کارگرانی که کارهای سنگین انجام می دهند کاندیدای مناسبی برای ابتلا به دردهای کمری هستند . همچنین کارگران بالای ۵۰ سال ۲۵ درصد بیشتر از دیگران در معرض ابتلا به کمر درد می باشند . البته آجرچین ها نیز به دلیل حرکت مداوم به جلو ، پشت و طرفین به طور دایم دچار کمر درد می باشند .
  • پرستاران به خاطر فعالیتهای فیزیکی که در طول روز انجام می دهند و ایستادن های مداوم از مشکلات کمری زیادی رنج می برند . سالانه از هر ۶ پرستار یک نفر به این عارضه مبتلا می شود .در حقیقت ۱۶ درصد از پرستاران مبتلا به کمر درد هستند .
  • علاوه بر کارگران مشاغل سخت ، افرادی که ساعت ها پشت کامپیوتر ، دستگاه های میکروسکوپیک یا چرخ خیاطی می نشینند نیز در معرض ابتلا به این عارضه هستند . در این افراد مقد ار فشار وارده عامل ایجاد و بروز کمر درد می باشد .
  • کارگران کارخانه ها نیز به خاطر نحوه فعالیت های روزانه شان که فشار زیادی به کمر آنها وارد می کند در معرض کمر درد می باشند . ( در حقیقت فشار مستمر به کمر عامل بروز درد می باشد.)

 منبع: تحقیق ورزش درمانی و علل بروز کمردرد

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


*




کلینیک طب فیزیکی و فیزیوتراپی امید
آدرس کلینیک دیباجی: خیابان پاسداران، خیابان شهید کلاهدوز (دولت)، دیباجی جنوبی، روبروی سنجابی، پلاک ۱۷

آدرس کلینیک مطهری: خیابانَ ولیعصر، نرسیده به استاد مطهری، کوچه شهید حسینی راد (افتخار سابق)،پلاک ۳۴، طبقه همکف

-



Tagged with:  
Share →




آدرس کلینیک دیباجی:

تهران،خیابان پاسداران، خیابان شهید کلاهدوز (دولت)، دیباجی جنوبی، روبروی سنجابی، پلاک 17





آدرس کلینیک مطهری:

تهران، خیابان ولیعصر، نرسیده به استاد مطهری، کوچه شهید حسینی راد « کوچه افتخار سابق»،پلاک 34، طبقه همکف


طراحی سایت و سئو