post_image

امروزه کمتر کسی است که کمر درد را در خود یا اطرافیان تجربه نکرده باشد و همه با سختی درمان یا گاهی عدم درمان کمر درد آشنا هستند.

علل کمردرد

ستون فقرات مرکزی، مهم ترین محور استخوانی بدن انسان است که شامل ۸-۷ مهره گردنی، ۲۲ مهره پشتی، ۵ مهره کمری و ۵ مهره خارجی می شود. فاصله بین دو مهره با یک بافت غضروفی به نام دیسک پر می شود که رطوبت و سلامت آن نرمی و استحکام و کارایی بی نظیری برای انسان ایجاد کرده است. فشار یا کشش غیر متعارف روی این دیسک، می تواند باعث خارج شدن نسبی آن از بین دو مهره، کم آبی و یا حتی پارگی آن شود و همین امر، اصول ایستایی مهره ها روی یکدیگر را بر هم زده ایجاد اسپاسم و التهاب در کمر، بافت همبند در اطراف مهره می نماید. این فرایند عامل دردهای شدید در فقرات مختلف کمری است.

هم چنین، ارتروز، پوکی استخوان، بیماری های روماتیسمی و بدخیمی ها نیز می توانند، این پروسه را آغاز کنند، گاهی نیز به دلیل فشار مهره بر اعصابی که از مهره ها بیرون آمده و عازم اندام تحتانی هستند، دردهای به اصطلاح سیاتیکی پا و بافت همبند پیرامون آن به وجود می آید.

درمان کمردرد با طب سوزنی

پیشرفت های نوین دانش پزشکی و مهارت و تخصص پزشکان حوزه موسکولو اسکلتال، موارد قابل توجهی از این دردها را محدود می کند اما به صراحت می توان گفت هنوز هم در درمان بسیاری از کمر دردها در طب کلاسیک ناکام هستیم.

خوشبختانه طب سوزنی که در دو دهه اخیر با تحقیقات علمی طب کلاسیک، سطح دانش و مهارت ویژه ای را در اختیار پزشکان قرار داده است تاثیرات جدی در بهبود بیماران مبتلا به کمر درد داشته است. و مهم این که این درمان، بدون عوارض جانبی و استفاده از فرآیندهای پیچیده و به صورت کاملا علمی انجام می گیرد.

این بهبودی بسته به نوع آسیب (ارتروز، فتق دیسک، سیاتیک، روماتیسم، بدخیمی، پوکی استخوان و ....) ، سطوح متفاوتی را شامل می شود و معمولا بعد از حدود ده جلسه درمان ۲۰ دقیقه ای حاصل می شود.

منبع: طب سوزنی

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


*
کلینیک طب فیزیکی و فیزیوتراپی امید
آدرس کلینیک دیباجی: خیابان پاسداران، خیابان شهید کلاهدوز (دولت)، دیباجی جنوبی، روبروی سنجابی، پلاک ۱۷

آدرس کلینیک مطهری: خیابانَ ولیعصر، نرسیده به استاد مطهری، کوچه شهید حسینی راد (افتخار سابق)،پلاک ۳۴، طبقه همکف

-Tagged with:  
Share →
آدرس کلینیک دیباجی:

تهران،خیابان پاسداران، خیابان شهید کلاهدوز (دولت)، دیباجی جنوبی، روبروی سنجابی، پلاک 17

آدرس کلینیک مطهری:

تهران، خیابان ولیعصر، نرسیده به استاد مطهری، کوچه شهید حسینی راد « کوچه افتخار سابق»،پلاک 34، طبقه همکف


طراحی سایت و سئو