علل و علائم انواع کمردرد

post_image

۱- کمر درد گذرا

دردی ناگهانی و شدید در ناحیه کمر و ناشی از انجام حرکات نامناسب و یا کشیدگی بیش از حد ستون فقرات است . هر چند که این درد گذراست اما هیچ گاه نباید کم اهمیت شمرده شود ، چرا که می تواند اخطاری برای عود مجدد آن باشد و سریعا باید جهت جلوگیری از تکرار آن اقدام شود .

۲ – کمر درد حاد

یک درد حاد در ناحیه ی کمر است که در اثر قرار گرفتن در وضعیتهای غلط ، خم شدن های مکرر به مدت طولانی و یا ضربه به ستون فقرات کمری ایجاد می شود . نشانه ی وقوع آسیب بافتی بوده و بدرجات مختلفی در فرد ایجاد ناتوانی می کند . هر چند که آسیب ، کوچک باشد ولی باید مراقب بود و از تکرار آن جلوگیری کرد . برای این منظور و وهله ی اول باید درمان علامتی جهت کنترل درد انجام شده و سپس بهبودی کامل و تمامی فعالیت های طبیعی ستون فقرات را به شکل اولیه خود بازگرداند . البته اولین وقوع حمله ی حاد کمر درد ، نیازی به نگرانی ندارد و لیکن باید پیامدهای آن را در نظر گرفت و هر چه زودتر برای رفع آن اقدام نمود و در غیر این صورت صدمه و جراحت شدت پیدا کرده و دوره ی ناتوانی ادامه پیدا خواهد یافت. به طوریکه طبق آمار، شانس بازتوانی موفق در بیمارانی که کمر درد آنها بیش از ۶ ماه مقاومت می کند کاهش یافته و حتی پس از ۳ ماه مقاومت درد، وضعیت روحی و روانی بسیار تغییر خواهد کرد. پس به طور جدی با تکرار یک حمله ی شدید کمر درد مقابله کنید .

۳- کمر درد مزمن

کمر درد مزمن در واقع در اثر عدم درمان و یا مقاومت به درمان کمر درد حاد ایجاد می گردد . بدیهی است که درمان به موقع و مناسب درد حاد ، همواره درد مزمن را به حداقل می رساند . درد مزمن کمر باید به عنوان یک علامت جدی تلقی شده و کلیه معاینات بالینی و آزمایشات پاراکلینیکی جهت بیماری های سیستمیک انجام گردد. به هر صورت درد مزمن کمر مستلزم یک بررسی دقیق و درمان مناسب توسط گروهی درمانگر ، متشکل از پزشک ، متخصص فیزیوتراپی ، متخصص روانپزشکی و … می باشد .

منبع: تحقیق ورزش درمانی و علل بروز کمردرد

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *