آدرس: جنوب به شمال خیابان ولیعصر، نرسیده به مطهری، کوچه حسینی راد، پلاک 34

نوبت دهی مرکز : 88801800 – 021

علت و پیشگیری از آرتروز گردن با فیزیوتراپی

 آرتروز گردن یکی از بیماری‌هایی است که باید به درمان آن توجه کرد. معمولا در افرادی که دچار آرتروز می‌شوند، درد از گردن شروع شده و گاهی تا بازو هم ادامه پیدا می‌کند. حتی گاهی هنگام مطالعه، رانندگی زیاد یا کار با کامپیوتر درد از ناحیه گردن شروع شده و تا نوک انگشتان ادامه می‌یابد.

علت آرتروز گردن

آرتروز گردن یكی از بیماری هایی است كه باید به درمان آن توجه كرد. معمولا در افرادی كه دچار آرتروز می شوند، درد از گردن شروع شده و گاهی تا بازو هم ادامه پیدا می كند. حتی گاهی هنگام مطالعه، رانندگی زیاد یا كار با كامپیوتر درد از ناحیه گردن شروع شده و تا نوك انگشتان ادامه می یابد.
البته باید مراقب دردهای بازو و دست بود تا مربوط به قلب نباشد، چرا كه ریشه های عصبی كه از گردن بیرون می آید تا دست ادامه دارد.
اما علت اصلی بروز آرتروز گردن این است كه حركت های ناگهانی زیاد به گردن می دهیم یا گردن مان را در یك وضعیت به مدت طولانی ثابت نگه می داریم.
گردن عضوی است كه باید ورزش داده شود؛ برای پیشگیری از بروز آرتروز باید ورزش منظم و مرتب داشته باشیم و بخصوص حركات به 4 جهت اصلی را باید در دستور كار قرار دهیم.
آرتروز طی سال ها ایجاد می شود؛ غضروف ها پیر می شود و آرتروز به وجود می آید و ما با حركت های ناگهانی و برداشتن جسم های سنگین باعث تشدید آن می شویم. برای جلوگیری از ابتلا به آرتروز گردن باید نكاتی را مورد توجه قرار دهیم، از جمله این كه سیگار نكشیم، بالش كوتاه زیر سر بگذاریم و اگر درد گردن مان بسیار شدید بود با پزشك مشورت كنیم چرا كه شاید احتیاج به درمان و مصرف دارو و فیزیوتراپی داشته باشد.
اما علت اصلی بروز آرتروز گردن این است که حرکت‌های ناگهانی زیاد به گردن می‌دهیم یا گردنمان را در یک وضعیت به مدت طولانی ثابت نگه می‌داریم.

پیشگیری از آرتروز گردن با فیزیوتراپی

گردن عضوی است که باید ورزش داده شود؛ برای پیشگیری از بروز آرتروز گردن باید ورزش منظم و مرتب داشته باشیم و بخصوص حرکات به ۴ جهت اصلی را باید در دستور کار قرار دهیم.
آرتروز گردن طی سال‌ها ایجاد می‌شود؛ غضروف‌ها پیر می‌شود و آرتروز به‌وجود می‌آید و ما با حرکت‌های ناگهانی و برداشتن جسم‌های سنگین باعث تشدید آن می‌شویم. برای جلوگیری از ابتلا به آرتروز گردن باید نکاتی را مورد توجه قرار دهیم، از جمله این که  بالش کوتاه زیر سر بگذاریم و اگر درد گردن‌مان بسیار شدید بود با پزشک مشورت کنیم چرا که شاید احتیاج به درمان و مصرف دارو و فیزیوتراپی داشته باشد.

منبع : ایران گراند ،دکتر مسعود عمادی

مقالات مرتبط

مشاوره رایگانمشاوره رایگان