آدرس: جنوب به شمال خیابان ولیعصر، نرسیده به مطهری، کوچه حسینی راد، پلاک 34

نوبت دهی مرکز : 88801800 – 021

علت و درمان ورم پاها با ورزش

2Q==

ورم پا و قوزک پا یک مشکل شایعی است که در افراد مسن بیشتر دیده می شود. ورم پا به دلیل تجمع مایعات و اختلال در نگهداری آب و نمک در بدن رخ می دهد که به نام لنف ادم (خیز) خوانده می شود.

علت ورم پاها

تجمع مایعات در بافت های بدن موجب ورم می شود. احتباس مایعات ممکن است به علت بیماری قلبی، بیماری کبدی و یا کلیوی و یا اختلالات رگ های خونی باشد.

– عفونت میکروبی پا

– نیش حشرات

– لخته شدن خون در پاها

– افزایش سن

– سوختگی

– بسته شدن غدد لنفاوی

– مصرف غذاهای شور و دارای کربوهیدرات

– مصرف قرص های ضد بارداری و یا هورمون درمانی

-و……..

ورزش مناسب برای ورم پا

نشستن در یک صندلی و قرار دادن یک توپ تنیس زیر کف پا، بدون اینکه به آن فشاری وارد کنید، آن را حرکت دهید و چرخانید. این حرکت را برای هر پا به مدت یک دقیقه در روز تکرار کنید.

ایستاده در حالی که به دور دست‌ها نگاه می‌کنید، دست‌ها را به عقب برده تا قفسه سینه باز شود و برای یک دقیقه نفس عمیق بکشید.

ایستاده باشید و یک پا را لبه پله قرار دهید، به طوری که فقط پنجه روی پله باشد و پاشنه بالاتر قرار گیرد. پای دیگر را پشت پایی که روی پله است قفل کنید و خود را تا جای ممکن بالا بکشید. بعد به حالت اول برگشته و این بار پاشنه را که زیر آن چیزی نیست پایین ‌تر از بلندی پله بیاورید. این کار را روی هر پا ۲۰ مرتبه تکرار کنید.

ایستاده باشید. دست‌ها را از هم باز کنید. یکی از زانوها را تا جایی که می ‌توانید بالا آورده و به سینه نزدیک کنید و یک دقیقه در این حالت بمانید. برای پای دیگر هم همین کار را تکرار کنید.

روی زمین بنشینید. پاها را بکشید. دست‌ها را دو طرف خود، روی زمین بگذارید. بعد به مدت یک دقیقه سرپنجه‌ ها را تا جای ممکن به سمت خود بکشید. این تمرین را برای یک دقیقه در روز انجام دهید.

مقالات مرتبط

ماساژ ستون فقرات

فهرست مطالب1 ماساژ درمانی2 برای مطالعه فواید ماساژ درمانی کلیک کنید. ماساژ درمانی در حوزه پزشکی، ماساژ درمانی به عنوان

مطالعه »

ورزش لگن

ثبات لگن روی سطح صافی به پشت بخوابید ، با خم کردن زانو ها ، کف پاها را روی زمین

مطالعه »
مشاوره رایگانمشاوره رایگان