[sbu_post_image]

پخش شدن میکروب در جریان خون، علت اصلی عفونت در ستون فقرات تلقی می‌شود.

عوامل داخلی نظیر عفونت‌های پروستات، روده، ریشه دندان و سینوس‌ها که از طریق جریان خون به ستون فقرات منتقل می‌شوند و عوامل خارجی مانند سوانح رانندگی که سبب آسیب شدید می‌شود در نهایت فرد را با درد و ناحتی ناشی از عفونت‌ها مواجه می‌کند.

کمر درد، تب، اختلالات حرکتی و خشک شدن کمر از جمله علائم  این عارضه تلقی می‌شود و درمان آن بسته به تشخیص پزشک و شدت آن متفاوت است.

چنانچه عفونت در ستون فقرات به موقع تشخیص داده شود با تجویز آنتی بیوتیک، استراحت کامل و استفاده از کمربندهای طبی در طول ۶ ماه قابل درمان است ولی در غیر این صورت با عدم تشخیص به موقع، چرک، آبسه و فرسایش بین مهره‌ها ایجاد می‌گردد که تنها راه درمان آن جراحی است.

دردها

ستون مهره های ما نه تنها باید وزن بخش بالایی بدن را تحمل کند، بلکه اغلب همچنین ناچار است دوام مقدار زیادی از فشارهای روحی رابیاورد. برای ۹۰ درصد از دردهای ستون فقرات و کمر، هیچ علت جسمی مشخص وجود ندارد.افکار و روحیه انسان ها در این رابطه نقش بسیار مهمی را ایفا می کنند.

در ستون فقرات ما، با قوسی زیبا و انعطاف پذیر، مهره ها، مرتب و منظم، در یک خط دنبال یکدیگر جای گرفته اند. این ستون مهره ها در عکس های رادیوگرافی یک پدیده دیدنی است، اما از زمانی که انسان ها روی دو پا راه می روند، ستون فقرات تا حد زیادی تحت فشار قرار دارد وباعث دردهای این ناحیه شده است چراکه این ارگان باید تمامی وزن قسمت بالایی بدن را متحمل شود، در حالی که ساختمان ستون مهره ها بسیار حساس است تا زمانی که اجداد ما در علفزارها به شکار و جمع آوری غذا مشغول بودند، ستون مهره ها تاب تحمل همه چیز را می آورد، چرا که ماهیچه های ورزیده همانند یک کرست آن را در فرم خود مستحکم می ساختند. در این میان ما بیشترین ساعات روز را در حالت نشسته به سر می بریم و اینجاست که ستون مهره ها، دیگر تاب تحمل این فشارها رانمی آورد.

پژوهش های جدید ناظر این بوده اند که اگر چه بسیاری از افراد بالای ۳۰ سال در ناحیه کمر خود دچار آسیب بوده و از یک دیسک خفیف برخوردارند، اما کاملا فعال و سالم هستند . از سوی دیگر ۴۰ درصد از کسانی که از دیسک کمر رنج می برند باوجود اقدامات درمانی مثلا عمل جراحی یا استفاده از داروهای مسکن و فیزیوتراپی همچنان از درد ستون فقرات رنج می برند.

هر کسی به شیوه مخصوص خود با درد و عفونت در ستون فقرات و عفونت رو به رو می شود، اما مساله این است که هر شیوه ای برای مقابله با این مشکلات و علاج دردها مناسب نیست.
کسانی که از این گونه بیماری ها هراس داشته و سعی دوری کردن از آن را دارند. این افراد تمایل بسیار به این دارند که همه چیز را یک فاجعه تلقی کنند. زمانی که نقطه ای از بدن آنها مختصر ناراحتی ای را احساس می کند، آنها بر جای خود خشک می شوند و دیگرحرکتی نمی کنند، اما این واکنش کاملا غلط است. به خاطر کاهش تحرک بدن، ماهیچه ها تضعیف شده و بدین ترتیب ستون مهره ها بیشتر تحت فشار قرار می گیرد.

برای آشنایی بیشتر دردهای ستون فقرات و درمان آن روی لینک مربوطه کلیک کنید

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست
Call Now Buttonتماس