آدرس: جنوب به شمال خیابان ولیعصر، نرسیده به مطهری، کوچه حسینی راد، پلاک 34

نوبت دهی مرکز : 88801800 – 021

مشکلات ورزش نکردن

218

اگر مفاصلتان دردناک باشند، ممکن است تمایلی به ورزش کردن نداشته باشید. هرچند اگر ورزش نکنید، مفاصلتان حتی ممکن است سفت تر و دردناک تر هم بشود. تمرینات مفید است زیرا استخوانها، عضلات و مفاصلتان را سالم نگه می دارد.
اگر مبتلا به التهاب مفاصل هستید، بسیار مهم است که عضلاتتان را تا آنجایی که ممکن است قوی نگهدارید. هر چه عضلات و بافتهای اطراف مفاصلتان قوی تر باشند، بهتر می توانند مفاصلتان را محافظت کنند، حتی آنهایی را که ضعیف هستند و به دلیل التهاب مفاصل آسیب دیده اند. اگر ورزش نکنید، عضلاتتان کوچک تر و ضعیف تر می شوند و استخوانهایتان ممکن است شکننده تر شوند.
بسیاری افراد مبتلا به روماتیسم مفاصل دردناکشان را وضعیت خمیده نگه می دارند. زیرا با این کار در ابتدا احساس راحت تری دارند. اگر مفاصلتان به مدت طولانی در یک وضعیت بماند(بدون حرکت)، ممکن است توانایی راست کردن مجدد آنها را نداشته باشید و نتوانید ار آنها استفاده کنید. ورزش کمک می کند که مفاصلتان را تا حد امکان به صورت نرم و قابل انعطاف نگهدارید و فعالیتهای روزانه تان را خود به تنهایی انجام دهید.
ورزش باعث تقویت روحیه تان می شود. احساس درد باعث افسردگی می شود و با افسردگی احساس می کنید که نمی خواهید حرکت داشته باشید یا ورزش کنید و بدون این تمرینات ممکن است بیشتر احساس درد و افسردگی کنید. تحقیقات نشان داده است که شرکت در برنامه های تمرینات منظم راه خوبی برای داشتن احساس بهتر و بهتر کار کردن است.

چه کسی میتواند به شما کمک کند تا برنامه ورزشی را شروع کنید؟

دو گروه از متخصصین می توانند به شما کمک کنند تا برنامه ورزشی متناسب با نیازهایتان را طراحی کنید.
متخصصین فیزیوتراپی می توانند ورزشهای خاصی را به شما آموزش دهند تا استخوانها و عضلاتتان را قوی نگه دارید.
متخصصین کار درمانی می توانند به شما بیاموزند که فعالیتهای خاصی را بدون فشار زیاد به مفاصلتان انجام دهید. آنها همچنین می توانند آتل و سایر ابزار کمکی را که به آنها نیاز دارید، برایتان فراهم کنند.
با پزشک، بیمارستان محل زندگیتان، با خانه بهداشت برای بدست آوردن اطلاعاتی در زمینه چگونگی دسترسی پیدا کردن به این متخصصین تماس بگیرید.

متخصصان کلینیک طب فیزیکی و فیزیوتراپی امید بهترین کمک را در زمینه ورزش درمانی می توانند به شما عزیزان ارائه دهند.

مقالات مرتبط

درمان کمردرد

فهرست مطالب1 2 تاثیر طب سوزنی درد درمان کمردرد تاثیر طب سوزنی درد درمان کمردرد طب سوزنی می تواند نقش

مطالعه »
مشاوره رایگانمشاوره رایگان