آدرس: جنوب به شمال خیابان ولیعصر، نرسیده به مطهری، کوچه حسینی راد، پلاک 34

نوبت دهی مرکز : 88801800 – 021

طب سوزنی و درمان درد آرنج

طب سوزنی و درمان درد آرنج

طب سوزنی که یک شاخه از طب سنتی چین می باشد به راحتی درد ارنجرا کنترل می کند. باید یادآور شد که نبود پدیده التهابی آرنج از دلایل درد آرنج است به همین دلیل ما از طب سوزنی جهت ایجاد التهاب کمک می گیریم تا پدیده التهابی فعال گردد و به دنبال ان خودبخود ترمیم فعال می شود.

معمولا جهت کنترل درد سریعتر از طب سوزنی گوش کمک می گیریم. افرادی که همکاری خوبی داشته باشند و بیماری زمینه ای مثل دیابت , کم خونی و .. نداشته باشند باید طی ۵-۶ جلسه کاملا خوب شوند. البته درد آرنج می تواند منشا گردنی نیز داشته باشد که ان نیز نیاز به بررسی بیشتر دارد.

مفصل آرنج بعنوان يك مفصل مهم در اندام فوقاني از سه استخوان بازوييhumerusدر بالا و استخوان هاي ساعد(زند زيرين وزبرين يا radius & ulnar) در پايين تشكيل مي شود.

در قسمت استخوان بازويي اپي كونديل داخلي و خارجي و بين اين دو اپي كونديل قسمت قرقره اي شكل بنام تراكلياTracleaقرار دارد.حركت مفصل آرنج عمدتا در حول اين قسمت قرقره اي شكل و زند زيرين يعني قسمت استخوان اولنا انجام مي شود.قسمت قرقره اي يا تراكليا به همراه بخش اولنار داراي پوشش غضروفي بوده و مفصلي را بوجود مي آورد كه خميدگي و راست كردن ساعد را انجام مي دهد فراهم مي آورد.

البته قسمت استخوان راديوس نيز پوشش غضروفي دارد. پوششي بنام كپسول دور مفصل آرنج را مي پوشاند قسمت داخلي كپسول لاله بنام بافت سينوويال وجود دارد كه وظيفه آن ترشح مايع سينوويال است اين مايع در واقع از مواد لزجي وچسبنده تشكيل مي شود كه موجبات تسهيل حركت مفصل را  فضاي مفصلي آرنج بسيار كم بوده و لذا اين مفصل را مفصلي حساس به ضايعات نموده است فضاي كم اين مفصل درمان آنرا را نيز سخت تر از مفاصل ديگر كرده است.

بين و استخوان اولنار و راديال دو مفصل يكي در قسمت پايين نزديك مچ دست و ديگري در قسمت بالا در نزديكي آرنج با نام مفصل راديو اولنار وجود دارد كه نقش آن ايجاد حركت چرخشي به داخل(پروناسيون) و حركت به بيرون (سوپيناسيون) ساعد مي باشد.

بسیاری از دردهای آرنج دلیل بی توجهی افراد به یکسری نکات مهم میباشد که باعث میشود افراد از دردهای زیادی رنج ببرند مثل بلند کردن اجسام سنگین , چرخش آرنج در ورزش, فشارهای بی رویه به آرنج و….

برای مطالعه درمان درد آرنج اینجا کلیک کنید

مقالات مرتبط

دیسک کمر

بیماری دیسک کمر یکی از بیماری‌های ناتوان کننده‌ای است که متاسفانه امروزه شیوع بالایی پیدا کرده است و بسیاری افراد

مطالعه »
مشاوره رایگانمشاوره رایگان