طب سوزنی و درمان درد آرنج

 post_image

طب سوزنی و درمان درد آرنج

طب سوزنی که یک شاخه از طب سنتی چین می باشد به راحتی درد ارنجرا کنترل می کند. باید یادآور شد که نبود پدیده التهابی آرنج از دلایل درد آرنج است به همین دلیل ما از طب سوزنی جهت ایجاد التهاب کمک می گیریم تا پدیده التهابی فعال گردد و به دنبال ان خودبخود ترمیم فعال می شود.

معمولا جهت کنترل درد سریعتر از طب سوزنی گوش کمک می گیریم. افرادی که همکاری خوبی داشته باشند و بیماری زمینه ای مثل دیابت , کم خونی و .. نداشته باشند باید طی ۵-۶ جلسه کاملا خوب شوند. البته درد آرنج می تواند منشا گردنی نیز داشته باشد که ان نیز نیاز به بررسی بیشتر دارد.

مفصل آرنج بعنوان یک مفصل مهم در اندام فوقانی از سه استخوان بازوییhumerusدر بالا و استخوان های ساعد(زند زیرین وزبرین یا radius & ulnar) در پایین تشکیل می شود.

در قسمت استخوان بازویی اپی کوندیل داخلی و خارجی و بین این دو اپی کوندیل قسمت قرقره ای شکل بنام تراکلیاTracleaقرار دارد.حرکت مفصل آرنج عمدتا در حول این قسمت قرقره ای شکل و زند زیرین یعنی قسمت استخوان اولنا انجام می شود.قسمت قرقره ای یا تراکلیا به همراه بخش اولنار دارای پوشش غضروفی بوده و مفصلی را بوجود می آورد که خمیدگی و راست کردن ساعد را انجام می دهد فراهم می آورد.

البته قسمت استخوان رادیوس نیز پوشش غضروفی دارد. پوششی بنام کپسول دور مفصل آرنج را می پوشاند قسمت داخلی کپسول لاله بنام بافت سینوویال وجود دارد که وظیفه آن ترشح مایع سینوویال است این مایع در واقع از مواد لزجی وچسبنده تشکیل می شود که موجبات تسهیل حرکت مفصل را  فضای مفصلی آرنج بسیار کم بوده و لذا این مفصل را مفصلی حساس به ضایعات نموده است فضای کم این مفصل درمان آنرا را نیز سخت تر از مفاصل دیگر کرده است.

بین و استخوان اولنار و رادیال دو مفصل یکی در قسمت پایین نزدیک مچ دست و دیگری در قسمت بالا در نزدیکی آرنج با نام مفصل رادیو اولنار وجود دارد که نقش آن ایجاد حرکت چرخشی به داخل(پروناسیون) و حرکت به بیرون (سوپیناسیون) ساعد می باشد.

بسیاری از دردهای آرنج دلیل بی توجهی افراد به یکسری نکات مهم میباشد که باعث میشود افراد از دردهای زیادی رنج ببرند مثل بلند کردن اجسام سنگین , چرخش آرنج در ورزش, فشارهای بی رویه به آرنج و….

برای مطالعه درمان درد آرنج اینجا کلیک کنید

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *