آدرس: جنوب به شمال خیابان ولیعصر، نرسیده به مطهری، کوچه حسینی راد، پلاک 34

نوبت دهی مرکز : 88801800 – 021

طب سوزنی و تغذیه

رژیم غذایی و طب سوزنی

سوالی که غالبا در ذهن مطرح میشود این است که چرا همراه طب سوزنی  باید رژیم بگیرم؟

نکته مهم اینجاست که طب سوزنی سوخت و ساز بدن شما را بالا میبرد در نتیجه سبب کاهش وزن به دلیل افزایش سوخت و ساز می شود. حال اگر شما دائما با افزایش خوراک مقدار ورودی غذا را افزایش دهید , این غذا جایگزین وزن کم شده می شود و وزن با سرعت کمتر کاهش می یابد چون هر چند که سوخت و ساز بدن افزایش یافته ولی ورودی غذا کاهش نیافته است. حالا اگر با طب سوزنی وزن کم شود و با کنترل غذا شما وزن را دوباره جایگزین نکنید با سرعتی دو برابر یک شخص عادی می توانید وزن کم کنید.

نکته دوم این که قرار نیست بیمار  تا آخر عمر هر روز برای لاغری طب سوزنی شود پس بهتر است یاد بگیرد که غذای خود را کنترل کند تا دوباره ارام ارام چاق نشود.

تاثیر تند غذا خوردن بر چاقی

افرادی كه سریع تر غذا می‌خورند احساس سیری را در خود به تعویق می‌اندازند و از آنجایی كه احساس سیری از شكم نمی آید و توسط مغز صادر می‌شود، این فرمان علی رغم پر بودن معده اعلام نمی‌شود و فرد به خوردن خود ادامه می دهد، زیرا حدود 20 دقیقه زمان می‌برد تا بدن به مغز اعلام كند كه سیر شده است. در طول این زمان فردی كه با سرعت غذا می خورد همچنان در حال قورت دادن پشت سر هم لقمه های غذاست.

نتایج نشان می دهد هر فردی حداقل باید هر لقمه خود را حدود 20 بار بجود، زیرا فردی كه در هر دقیقه 5 لقمه را در دهان می‌گذارد تا پایان غذا، حدود 100 لقمه غذا بیش از آنچه كه بدنش احتیاج دارد به معده‌اش می‌فرستد.

تاثیر طب سوزنی بر اشتها

در طب سوزنی 2 اتفاق مهم برای بدن شما ایجاد می شود. اول اینکه آرامش حین خوردن غذا پیدا می کنید در نتیجه سرعت غذا خوردن کمتر می شود. مواقعی که انسان عصبی شده و شروع به خوردن می کند هم کاهش می یابد. دوم اینکه با توجه به کوچک شدن معده فرد خیلی زود احساس سیری کرده و حجم غذا خوردنش کم می شود و به همین علت است که در طب سوزنی به بیماران رژیم غذایی نمی دهیم فقط غذاهای پر کالری را توصیه می کنیم که با غذاهای با کالری کمتر جایگزین کنند .

منبع: سلامت   طب سوزنی

مقالات مرتبط

مشاوره رایگانمشاوره رایگان