آدرس: جنوب به شمال خیابان ولیعصر، نرسیده به مطهری، کوچه حسینی راد، پلاک 34

نوبت دهی مرکز : 88801800 – 021

طب سوزنی و تغذیه

 

Z

تاثیر طب سوزنی بر اشتها و سرعت غذا خوردن

در طب سوزنی ۲ اتفاق مهم برای بدن شما ایجاد می شود.

اول اینکه آرامش حین خوردن غذا پیدا می کنید در نتیجه سرعت غذا خوردن کمتر می شود. مواقعی که انسان عصبی شده و شروع به خوردن می کند هم کاهش می یابد.

دوم اینکه با توجه به کوچک شدن معده فرد خیلی زود احساس سیری کرده و حجم غذا خوردنش کم می شود و به همین علت است که در طب سوزنی به بیماران رژیم غذایی نمی دهیم فقط غذاهای پر کالری را توصیه می کنیم که با غذاهای با کالری کمتر جایگزین کنند.

 رژیم غذایی و طب سوزنی

نکته مهم اینجاست که طب سوزنی سوخت و ساز بدن شما را بالا میبرد در نتیجه سبب کاهش وزن به دلیل افزایش سوخت و ساز می شود. حال اگر شما دائما با افزایش خوراک مقدار ورودی غذا را افزایش دهید. این غذا جایگزین وزن کم شده می شود و وزن با سرعت کمتر کاهش می یابد چون هر چند که سوخت و ساز بدن افزایش یافته ولی ورودی غذا کاهش نیافته است. حالا اگر با طب سوزنی وزن کم شود و با کنترل غذا شما وزن را دوباره جایگزین نکنید با سرعتی دو برابر یک شخص عادی می توانید وزن کم کنید.

نکته دوم این که قرار نیست بیمار  تا آخر عمر هر روز برای لاغری طب سوزنی شود پس بهتر است یاد بگیرد که غذای خود را کنترل کند تا دوباره ارام ارام چاق نشود.

افرادی که سریع تر غذا می‌خورند احساس سیری را در خود به تعویق می‌اندازند و از آنجایی که احساس سیری از شکم نمی آید و توسط مغز صادر می‌شود، این فرمان علی رغم پر بودن معده اعلام نمی‌شود و فرد به خوردن خود ادامه می دهد، زیرا حدود ۲۰ دقیقه زمان می‌برد تا بدن به مغز اعلام کند که سیر شده است. در طول این زمان فردی که با سرعت غذا می خورد همچنان در حال قورت دادن پشت سر هم لقمه های غذاست.

نتایج نشان می دهد هر فردی حداقل باید هر لقمه خود را حدود ۲۰ بار بجود، زیرا فردی که در هر دقیقه ۵ لقمه را در دهان می‌گذارد تا پایان غذا، حدود ۱۰۰ لقمه غذا بیش از آنچه که بدنش احتیاج دارد به معده‌اش می‌فرستد.

 

مقالات مرتبط

مشاوره رایگانمشاوره رایگان