[sbu_post_image]

ممکن است آرتروز ، در حالی که در رادیوگرافی کاملا پیشرفته نشان می دهد ، هیچگونه علامت بالینی ایجاد نکند و بالعکس در مراحل اولیه که رادیوگرافی منفی است ، علامت دار باشد . واکنش التهابی نسج نرم در اطراف سطوح مفصلی برای ایجاد علائم لازم است . معمولا یک صدمه ی شدید مثل چرخش ناگهانی سر به اطراف یا نگاه به بالا و یا صدمات مکرر خفیف مثل فعالیت هایی که به حرکت دائمی گردن نیاز دارد ، برای ایجاد التهاب در پوشش مفصلی کافی هستند .

طب سوزنی در درمان و پیشگیری گردن درد و دردهای حاصله از آرتروز گردن بسیار موثر است . طب سوزنی با مکانیسم تحریک عصبهای موضعی و کاهش التهاب سبب تخفیف درد و انقباضات عضلات گردنی میشود .معمولا طی ۴-۵ جلسه درمانی بیمار احساس بسیار خوبی نسبت به سرعت بازگشت سلامت خود دارد. عوامل متعددی ممکن است درد را تشدید کند ازجمله استرس , اضطراب , نگرانی و بی خوابی که یک پزشک طب سوزنی به راحتی میتواند آنها را کنترل کند .بعد از درمان بیمار باید زیر نظر دکتر در صورت نیاز عضلات گردن خود را تقویت کند تا از عود مکرر بیماری جلوگیری گردد.
از آنجائیکه در طب سوزنی دارو استفاده نمیشود و سرعت درمان نیز بالا است و بیمار نه تنها برای درد بلکه برای کنترل استرس ها و بیخوابی های خود نیز میتواند همزمان تحت درمان قرار بگیرد و از عوامل تشدید کننده جلوگیری کند این طب در کمک به درمان این بیماران بسیار ارزشمند است.

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست
Call Now Buttonتماس