آدرس: جنوب به شمال خیابان ولیعصر، نرسیده به مطهری، کوچه حسینی راد، پلاک 34

نوبت دهی مرکز : 88801800 – 021

طب سوزنی و آرتروز گردن

ممكن است آرتروز ، در حالي كه در راديوگرافي كاملا پيشرفته نشان مي دهد ، هيچگونه علامت باليني ايجاد نكند و بالعكس در مراحل اوليه كه راديوگرافي منفي است ، علامت دار باشد . واكنش التهابي نسج نرم در اطراف سطوح مفصلي براي ايجاد علائم لازم است . معمولا يك صدمه ی شديد مثل چرخش ناگهاني سر به اطراف يا نگاه به بالا و يا صدمات مكرر خفيف مثل فعاليت هايي كه به حركت دائمي گردن نياز دارد ، براي ايجاد التهاب در پوشش مفصلی كافي هستند .

طب سوزنی در درمان و پیشگیری گردن درد و دردهای حاصله از آرتروز گردن بسیار موثر است . طب سوزنی با مکانیسم تحریک عصبهای موضعی و کاهش التهاب سبب تخفیف درد و انقباضات عضلات گردنی میشود .معمولا طی 4-5 جلسه درمانی بیمار احساس بسیار خوبی نسبت به سرعت بازگشت سلامت خود دارد. عوامل متعددی ممکن است درد را تشدید کند ازجمله استرس , اضطراب , نگرانی و بی خوابی که یک پزشک طب سوزنی به راحتی میتواند آنها را کنترل کند .بعد از درمان بیمار باید زیر نظر دکتر در صورت نیاز عضلات گردن خود را تقویت کند تا از عود مکرر بیماری جلوگیری گردد.
از آنجائیکه در طب سوزنی دارو استفاده نمیشود و سرعت درمان نیز بالا است و بیمار نه تنها برای درد بلکه برای کنترل استرس ها و بیخوابی های خود نیز میتواند همزمان تحت درمان قرار بگیرد و از عوامل تشدید کننده جلوگیری کند این طب در کمک به درمان این بیماران بسیار ارزشمند است.

مقالات مرتبط

آسیب های طناب نخاعی

فهرست مطالب1 2 علل آسیب های طناب نخاعی3 آسیب‌ های ضربه‌ای4 آسیب‌ های غیرضربه‌ای علل آسیب های طناب نخاعی آسیب‌های

مطالعه »
مشاوره رایگانمشاوره رایگان