آدرس: جنوب به شمال خیابان ولیعصر، نرسیده به مطهری، کوچه حسینی راد، پلاک 34

نوبت دهی مرکز : 88801800 – 021

طب سوزنی برای سیاتیک

دردهای سیاتیکی که ناحیه کمر و پاها را دردناک می سازد و به علت آزردگی عضلات ناحیه کمر یا فتق دیسک مهره های کمری که لایه غضروفی میان مهره های پشت دچار آسیب می شود. عواملی نظیر ضربه، حمل بار سنگین، خم کردن یا چرخش ناگهانی حین حرکات سریع و سنگین ورزشی ایجاد می شود، از فراوان ترین ناراحتی های مبتلا به افراد جامعه و از بیشترین علل مراجعه به مطب پزشکان می باشد.

سیاتیک یک درد بسیار شایع است که معمولا ناشی از فتق دیسک کمری است و سبب تحریک و فشار بر روی ریشه ی عصبی مربوط می شود ولی ممکن است به ندرت ناشی از فشار مستقیم یک ضایعه استخوانی کوچک یا التهاب استریل باشد. بیمار از درد در ناحیه پشت یا باسن شاکی است و در مواردی نیز درد به ناحیه زیر زانو انتشار پیدا میکند.درد با دراز کشیدن به حالت طاق باز بهتر و با ایستادن، نشستن یا سرفه که منجر به افزایش فشار داخل کانال نخاعی می شوند افزایش میابد. بسته به ریشه عصبی درگیر درد، بی حسی، گزگز، مورمور یا نقایص حرکتی و تغییرات رفلکسی ممکن است در پا وجود داشته باشند.

اثر طب سوزنی بر درمان سیاتیک:

اثر طب سوزنی بر روی روند درمان سیاتیک میتواند بسیار سریع و چشمگیر باشد. در حقیقت می توان گفت سیاتیک یکی از بیماریهای بوده که در طول تاریخ سبب شهرت طب سوزنی شده است. طب سوزنی با تاثیرات تسکین درد، شل کننده عضلانی و ارام بخشی که دارد می تواند با سرعت بالایی سبب بهبودی بیمار گردد. البته باید به این نکته اشاره کرد که بیمار باید دستورات قبل و بعد از درمان را کاملا رعایت کند تا بیماری دوباره عود نکند مثل روش بلند شدن از حالت دارزکش، تقویت عضلات کمر، رانندگی و …. .

تحقيقات نشان مي دهد «طب سوزني» براي بسياري از بيماري ها از جمله بهبود درد سیاتیک مفيد است. البته مدت زمان مورد نياز براي درمان سیاتیک بستگي به نوع بيماري دارد و درمان اينگونه بيماري ها حداکثر 10 تا 15 جلسه يعني بين پنج تا هفت هفته طول مي کشد و در هر جلسه نيز20 تا 25 دقيقه سوزن بايد در بدن بماند. گفتني است; طب سوزني، يکي از روش هاي بسيار قديمي براي درمان بيماري ها است که انسان از آن استفاده مي کرده و از سابقه اي بسيار قديمي و کهن، بخصوص در کشورهايي مثل چين، ژاپن و کره برخوردار مي باشد.

____________________________

دیگر مطالب:

طب سوزنی و درد سیاتیک

دلایل بروز سیاتیک

مقالات مرتبط

درمان آرتروز

 پاسخ به این سؤال مثبت است، هدف از درمان آرتروز جلوگیری از سیر پیشرفت بیماری، کاهش درد، حفظ تحرک مفصل

مطالعه »
مشاوره رایگانمشاوره رایگان