آدرس: جنوب به شمال خیابان ولیعصر، نرسیده به مطهری، کوچه حسینی راد، پلاک 34

نوبت دهی مرکز : 88801800 – 021

طب سوزنی بدون درد

دیدگاه طب سوزنی در مورد بیماری ها

ریشه هر بیماری را می توان در اختلال بوجودآمده در الگوی انرژی حیاتی الکترومغناطیسی بدن جستجو کرد و بنابراین هر بیماری را می توان با اصلاح این الگو درمان نمود. این بدین معنی است که اگر بدن ما در هماهنگی با انرژیهای درونی خود باشد بطور طبیعی سالم خواهیم بود.

در چنین شرایطی سلولها و سیستم ایمنی بدن در حداکثر توانایی و ظرفیت برای مقاومت در مقابل عوامل بیماری زا می‌باشد. هر بیماری ابتدا خود را به صورت یک اختلال در تعادل انرژی حیاتی در مسیرهای انرژی زیستی (مریدینها) و همینطور ارگانهای حیاتی بدن نشان می‌دهد. چنانچه بیماری در این مرحله اولیه درمان نشود تبدیل به یک بیماری علامت دار یا اختلال عملکرد مزمن می‌شود. تئوری (ین و یانگ) پایه‌ای ترین مفهوم در طب سوزنی می‌باشد.

در طب سوزنی اعتقاد بر این است که جهان هستی از تعامل و ترکیب این دو نیروی متضاد به حیات خود ادامه می‌دهد. هر ارگان بدن نیز در درون خود دارای بعد (یین و یانگ) می‌باشد. مجموعه یین و یانگ بدن در حالت ایده آل و سلامت در تعادل است اما بیماری هنگامی عارض می‌شود که تعادل بین یین و یانگ بیش از حد نوسانهای معمول در شبانه روز برهم بخورد. در صورت افزایش یانگ (‌و کاهش یین) بیماری با طبیعت گرم و در صورت افزایش یین و کاهش یانگ بیماری با طبیعت سرد ظاهر می‌شود.

طب سوزنی بدون سوزن

در بيماران با ترس از سوزن، اطفال و بيماران داراي اختلالات انعقادی می توان از روشهاي طب سوزني بي درد همچون طب فشاري، لیزرها كم توان، الکترواکوپانکچر، الکترو مغناطیسی استفاده نمود و به نتایج مشابه اي دست يافت.

دستگاه Acuhealth نوعی دستگاه طب سوزنی الکتریکی است. کار با این دستگاه بسیار آسان است و نیاز به اطلاعات خاصی در زمینه طب سوزنی ندارد. در این دستگاه، نقاط، بدون نیاز به سوزن و به وسیله امواج الکتریکی تحریک می شوند.

دستگاه Acuhealth دارای یک نوک فلزی است که تحریک را از طریق پوست به نقاط طب سوزنی منتقل می کند. همراه دستگاه یک کتابچه راهنما وجود دارد که در این کتابچه لیست بیماری هایی که طب سوزنی بر روی آنها تاثیر دارد مشخص شده و به تفکیک برای هر بیماری، نقاط طب سوزنی را معرفی کرده، در کنار نام هر نقطه توضیح کوتاهی در مورد مکان نقطه بر روی بدن داده شده و روی شکل نمای بدن، مکان نقطه مشخص شده است. با کمک چرخش دستگاه در اطراف نقطه، دستگاه نقطه را پیدا کرده و همزمان با پیدا شدن نقطه می توان با فشار دادن یک دکمه از طریق امواج الکتریکی آن نقطه را تحریک کرد.
دستگاه مجهز به آلارم است که نقطه صحیح طب سوزنی را با دقت بالا مشخص می کند.
این دستگاه هیچ گونه عوارضی ندارد و فقط نبایستی در کودکان زیر سه سال، زنان باردار و افراد دارای ضربان ساز مصنوعی قلب استفاده شود.

آیا از سوزن های طب سوزنی می ترسید؟

مقاله زیر در همین رابطه است؛ حتما مطالعه کنید.

سوزن های طب سوزنی و مشخصات آن

منبع:  طب سوزنی    وبلاگ دکتر دقاق زاده  طب سوزنی 2

مقالات مرتبط

مشاوره رایگانمشاوره رایگان