شاک ویو تراپی و موارد استفاه از آن

شاک ویو تراپی

شاک ویو درمانی یا شاک ویو تراپی یک فن‌آوری موثر برای درمان ناهنجاری‌های اسکلتی – عضلانی و مخصوصا درد پاشنه پا، فاسیای کف پا و خار پاشنه پا، التهاب اپی کندیل داخلی و خارجی آرنج ( تنیس البو و گلفرز البو ) ، التهاب تاندون های مفصل شانه یا کلسیفیکاسیون شانه و شکستگی های جوش نخورده محسوب می‌شود.

شاکویو درمانی به‌ هزاران بیماری که هر روز از دردهای ناشی از صدمات بافت و التهاب های  مزمن رنج می‌کشند کمک می‌کند تا فعالیت‌های طبیعی روزمره خود مانند راه رفتن، ورزش‌کردن، سرکار رفتن یا بلند کردن اشیاء را بدون تحمل درد انجام دهند.

امواج شاک ویو در واقع امواجی مافوق صوت هستند که دارای انرژی بالایی می باشند و از طریق افزایش خون رسانی به بافت صدمه دیده و تاثیرات میکروترومایی موجب تسریع در روند درمان و بهبودی بافت می شوند.

یک شاک ویو یا موج شوکی نوعی موج قوی ولی بسیار کوتاه مدت است که از صوت سریعتر حرکت میکند. مثال هایی از این نوع موج های شوکی موج ایجاد شده در هنگام رعد و یا موج ایجاد شده در هنگام شکسته شدن دیوار صوتی توسط هواپیما است.

Extracorporal به معنای خارج از بدن است به این منظور که دستگاه مولد موج در خارج از بدن قرار گرفته است.
تکنولوژی این سیستم بسیار شبیه آن چیزی است که در دستگاه های سنگ شکن کلیه استفاده میشود. مورد استفاده عمده این روش درمانی در تاندنیت ها است. در تاندنیت ها، تاندون در محل اتصال به استخوان دچار مشکل شده و این وضعیت موجب بروز درد در بیمار میشود.

موارد استفاده از شاک ویوتراپی

موارد استفاده از شاک ویو تراپی در ادامه آورده شده است:

فاسئیت پلانتار در خار پاشنه

درد کف پا

تاندنیت آشیل

تاندنیت کلسیفیک در شانه

تاندنیت کشکک

تنیس البو و درد آرنج

گلف البو

درمان با شوک ویو تراپی

موارد درمان با شاک ویو درمانی عبارتند از:

    نوروم مورتون

شکستگی های استرسی

دیر جوش خوردن شکستگی

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *