آدرس: جنوب به شمال خیابان ولیعصر، نرسیده به مطهری، کوچه حسینی راد، پلاک 34

نوبت دهی مرکز : 88801800 – 021

سیستم اسکن سه بعدی بدن

photo 2017 08 22 16 39 56

 اسکن سه بعدی بدن

این سیستم جهت تشخیص انواع انحرافات و اختلالات ستون فقرات شامل گودی بیش از حد کمر(lordosis) ، قوز(kyphosis)، انحراف جانبی ستون فقرات(scoliosis) و انواع پاسچر های ضعیف(malposture) مورد استفاده قرار گرفته و بر اساس نتایج آن می توان یک تصویر سه بعدی از ستون فقرات بیمار تهیه و در رابطه با وجود اختلال قضاوت کرد.

ott 11استفاده از دستگاه اسکن سه بعدی ستون فقرات، یک روش کاملاً بی خطر و بدون استفاده از اشعه X است. این دستگاه امکان مقایسه نتایج ارزیابی در مراحل مختلف درمان را فراهم می‌کند و به پیگیری مراحل بهبود و اعمال تغییرات لازمه در روند درمان کمک می‌کند.

اسکن سه بعدی ستون فقرات، یک سیستم ارزیابی کامپیوتری برای راستاهای ستون فقرات و اندام تحتانی در وضعیت استاتیک است. این دستگاه قادر است در دو نمای قدامی و خلفی و جانبی با استفاده از مارکرهای فلورسنت استفاده شود و تحلیل نرم‌افزاری زوایا، محل و … با قابلیت تکرارپذیری و مقایسه وضعیت بیمار در دفعات مختلف مراجعه نیز، از دیگر امکانات این سیستم است.

با استفاده از این دستگاه، امکان مقایسه وضعیت بیمار در طول زمان و در مراحل مختلف درمان وجود دارد. این امر به پزشکان کمک می‌کند تا بهبود بیمار را پیگیری کرده و در صورت لزوم تغییرات لازمه را در روند درمان اعمال کنند. از این روش می‌توان برای ارزیابی و درمان بیمارانی که دچار آرتروز هستند، استفاده کرد.

ott 07

ott 08

در واقع نتایج دقیق سیستم های اسکن سه بعدی کف پا و ستون فقرات می تواند گام نوینی در تشخیص بالینی و درمان اختلالات اسکلتی-عضلانی در مراکز درمانی محسوب شود.

دستگاه CNC

تولید وسایل کمکی ارتوپدی برای بیماران نیازمند دقت و دقت خاصی را می‌طلبد. همانطور که عینک طبی برای هر فرد به منظور استفاده شخصی او و با توجه به مقدار بینایی و نیازهایش تجویز می‌شود، استفاده از وسایل کمکی ارتوپدی نیز این خصوصیت را دارا می‌باشند. به همین دلیل، در مرکز جامع توانبخشی امید از دستگاه CNC با دقت خاص برای طراحی و ساخت این تجهیزات استفاده می‌شود. فرآیند ساخت بدین صورت است که بیمار توسط ابزارهایی مورد ارزیابی قرار می‌گیرد و اطلاعات مربوط به این ارزیابی در سیستم کامپیوتری ذخیره می‌شود. سپس دستگاه این اطلاعات را برای طراحی و ساخت وسایل استفاده می‌کند. از جمله وسایل ارتوپدیک که توسط این وسیله قالب‌گیری و ساخته می‌شوند، می‌توان به کفی‌های طبی، ارتزهای ستون فقرات و اندام‌ها و همچنین پروتزها اشاره کرد.

مقالات مرتبط

مشاوره رایگانمشاوره رایگان