آدرس: جنوب به شمال خیابان ولیعصر، نرسیده به مطهری، کوچه حسینی راد، پلاک 34

نوبت دهی مرکز : 88801800 – 021

سیستم اسکن سه بعدی بدن

photo 2017 08 22 16 39 56

 اسکن سه بعدی بدن

این سیستم جهت تشخیص انواع انحرافات و اختلالات ستون فقرات شامل گودی بیش از حد کمر(lordosis) ، قوز(kyphosis)، انحراف جانبی ستون فقرات(scoliosis) و انواع پاسچر های ضعیف(malposture) مورد استفاده قرار گرفته و بر اساس نتایج آن می توان یک تصویر سه بعدی از ستون فقرات بیمار تهیه و در رابطه با وجود اختلال قضاوت کرد.

ott 11

نکته قابل توجه در دستگاه اسکن سه بعدی ستون فقرات ، عدم استفاده از اشعه X و کاملا بی خطر بودن آنهاست. از طرف دیگر امکان مقایسه نتایج ارزیابی در مراحل مختلف درمان با استفاده از این سیستم کمک می کند تا مراحل بهبود را پی گیری و در صورت لزوم تغییرات لازمه را در روند درمان اعمال کنیم. اسکن سه بعدی ستون فقرات ، سیستم ارزیابی کامپیوتری راستاهای ستون فقرات و اندام تحتانی در وضعیت استاتیک می‌باشد که در دو نمای قدامی و خلفی و جانبی با استفاده از مارکرهای فلورسنت قابل استفاده بوده و تحلیل نرم‌افزاری زوایا، محل و … با قابلیت تکرارپذیری و مقایسه وضعیت بیمار در دفعات مختلف مراجعه نیز، از دیگر امکانات این سیستم است.

ott 07

ott 08

در واقع نتایج دقیق سیستم های اسکن سه بعدی کف پا و ستون فقرات می تواند گام نوینی در تشخیص بالینی و درمان اختلالات اسکلتی-عضلانی در مراکز درمانی محسوب شود.

دستگاه CNC

تهیه وسایل کمکی ارتوپدی برای بیماران نیازمند دقت به خصوصی می باشدف همانطور که عینک طبی هر فردی فقط به منظور استفاده خود او و با توجه به مقدار بینایی و میزان کمک مورد نیاز تجویز می شود، استفاده از وسایل کمکی ارتوپدیک نیز این خصوصیت را دارا می باشند. به همین جهت در مرکز جامع توانبخشی امیداز دستگاه CNC که دارای دقت به خصوصی در طراح و ساخت این تجهیزات می باشد استفاده می شود. فرآیند ساخت بدین صورت است که بیمار توسط ابزارهایی مورد ارزیابی قرار می گیرد و اطلاعات مربوط به این ارزیابی در سیستم کامپیوتری ذخیره می شود، دستگاه نیز این اطلاعات را به منظور طراحی و ساخت وسیله استفاده می کند. از جمله وسایل ارتوپدیک که توسط این وسیله قالب گیری و ساخته می شوند می توان به کفی های طبی، ارتز های ستون فقرات و اندام ها و همچنین پروتز ها می توان اشاره نمود.

مقالات مرتبط

مشاوره رایگانمشاوره رایگان