شایع‌ترین علت آن تحریکات عصبی است که در نتیجه استرس و تنش‌های روحی به وجود می‌آید، اما بین سردردها یک نوع سردرد وجود دارد که جزو سردردهای وخیم به حساب می‌آید و معمولا صبح‌ها به صورت ناگهانی و با علائمی مانند حالت تهوع، استفراغ جهنده و افزایش فشار مغزی بروز می‌کند. در این حالت بیمار باید هرچه سریع‌تر به پزشک مراجعه کند، زیرا فشار خون بالا، سرگیجه، دوبینی و ابهام در تکلم از علائمی است که باید جدی گرفته شود.علت این نوع سردرد می‌تواند خونریزی، آبسه‌ یا حتی تومور مغزی باشد. در این حالت، سردرد چنان ناگهانی و شدید است که آن را به غرش رعد تشبیه می‌کنند.

شاید شما هم جزو آن دسته افرادی باشید که اگر باد سرد به صورتتان بخورد، دچار سردرد می‌شوید. این سردرد ـ که به آن سردرد ناشی از سینوزیت یا التهاب سینوس‌ها می‌گویند ـ با علائمی مانند خلط و ترشح در ناحیه پشت حلق همراه است.

سردرد و طب سوزنی

طب سوزنی در درمان سردرد و میگرن بسیار موثر است . معمولا بعد از چند جلسه درمان دفعات حمله بطور چشم گیری کاهش میابد. افرادی که بیشتر سردرد های گردنی دارند نتایج بسیار عالی را شاید در همان جلسه اول تجربه کنند . به مرور دفعات حمله کاهش یافته فاصله درمان افزایش میابد تا که هم بیمار وهم پزشک به پایدار بودن نتیجه درمان پی میبرند.

گاهی نیاز است که بیمار هر چند ماه یکبار ویزیت گردد تا جلوگیری از عود بیماری شود . با کاهش حملات و بهبودی بیمار داروها با نظر پزشک کاهش یافته تا قطع گردد.در بسیاری از موارد نتایج طب سوزنی میتواند واقعاً ارزشمند باشد.حتما برای بیماران سردردی با علایم میگرنی و یا بدون علایم میگرنی توصیه به چند جلسه طب سوزنی میکنیم.

سردرد و طب سنتی

از نظر طب سنتی سردرد به دو علت به وجود می‌آید؛ یکی به علت افزایش فعالیت در سیستم یانگ ـ که همان کبد، کلیه و طحال است ـ ایجاد می‌شود. در واقع کسانی که به علت افزایش فعالیت یانگ دچار سردرد می‌شوند، افرادی هستند که داخل بدن احساس گرما می‌کنند و از هوای سرد لذت می‌برند.

از دیگر ویژگی‌های این افراد این است که خیلی عصبی هستند و زبانی قرمز و نبضی قوی دارند و مانند این است که فشار خون از سوراخی کوچک عبور می‌کند که در اصطلاح به این نبض‌ها نبض اسکورلینگ می‌گویند.

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست
Call Now Buttonتماس