آدرس: جنوب به شمال خیابان ولیعصر، نرسیده به مطهری، کوچه حسینی راد، پلاک 34

نوبت دهی مرکز : 88801800 – 021

سردرد و درمان با طب سوزنی

images?q=tbn:ANd9GcSqt7lXx2pme4AgDjifhYopYK8z D0m4i6ih 3c07P9P7MB2Z4wg

شایع‌ترین علت آن تحریكات عصبی است كه در نتیجه استرس و تنش‌های روحی به وجود می‌آید، اما بین سردردها یك نوع سردرد وجود دارد كه جزو سردردهای وخیم به حساب می‌آید و معمولا صبح‌ها به صورت ناگهانی و با علائمی مانند حالت تهوع، استفراغ جهنده و افزایش فشار مغزی بروز می‌كند. در این حالت بیمار باید هرچه سریع‌تر به پزشك مراجعه كند، زیرا فشار خون بالا، سرگیجه، دوبینی و ابهام در تكلم از علائمی است كه باید جدی گرفته شود.علت این نوع سردرد می‌تواند خونریزی، آبسه‌ یا حتی تومور مغزی باشد. در این حالت، سردرد چنان ناگهانی و شدید است كه آن را به غرش رعد تشبیه می‌كنند.

شاید شما هم جزو آن دسته افرادی باشید كه اگر باد سرد به صورتتان بخورد، دچار سردرد می‌شوید. این سردرد ـ كه به آن سردرد ناشی از سینوزیت یا التهاب سینوس‌ها می‌گویند ـ با علائمی مانند خلط و ترشح در ناحیه پشت حلق همراه است.

سردرد و طب سوزنی

طب سوزنی در درمان سردرد و میگرن بسیار موثر است . معمولا بعد از چند جلسه درمان دفعات حمله بطور چشم گیری کاهش میابد. افرادی که بیشتر سردرد های گردنی دارند نتایج بسیار عالی را شاید در همان جلسه اول تجربه کنند . به مرور دفعات حمله کاهش یافته فاصله درمان افزایش میابد تا که هم بیمار وهم پزشک به پایدار بودن نتیجه درمان پی میبرند.

گاهی نیاز است که بیمار هر چند ماه یکبار ویزیت گردد تا جلوگیری از عود بیماری شود . با کاهش حملات و بهبودی بیمار داروها با نظر پزشک کاهش یافته تا قطع گردد.در بسیاری از موارد نتایج طب سوزنی میتواند واقعاً ارزشمند باشد.حتما برای بیماران سردردی با علایم میگرنی و یا بدون علایم میگرنی توصیه به چند جلسه طب سوزنی میکنیم.

سردرد و طب سنتی

از نظر طب سنتی سردرد به دو علت به وجود می‌آید؛ یكی به علت افزایش فعالیت در سیستم یانگ ـ كه همان كبد، كلیه و طحال است ـ ایجاد می‌شود. در واقع كسانی كه به علت افزایش فعالیت یانگ دچار سردرد می‌شوند، افرادی هستند كه داخل بدن احساس گرما می‌كنند و از هوای سرد لذت می‌برند.

از دیگر ویژگی‌های این افراد این است كه خیلی عصبی هستند و زبانی قرمز و نبضی قوی دارند و مانند این است كه فشار خون از سوراخی كوچك عبور می‌كند كه در اصطلاح به این نبض‌ها نبض اسكورلینگ می‌گویند.

مقالات مرتبط

مشاوره رایگانمشاوره رایگان