آدرس: جنوب به شمال خیابان ولیعصر، نرسیده به مطهری، کوچه حسینی راد، پلاک 34

نوبت دهی مرکز : 88801800 – 021

رینوپلاستی

Revision%20nose%20job%20houston

مراحل جراحی رینوپالستی

(مشاوره جراحی بینی) مشاوره رینوپلاستی : قبل از هر تصمیم گیری ای بهتر است با یک جراح پالستیک متخصص ،
متبحر و با تجربه مشاوره نمایید.
(قبل از عمل جراحی بینی ) قبل از رینوپلاستی( : جراح ممکن است استفاده از سیگار، قلیان، برخی از غذاها و مکمل ها
را برای شما منع کند.
(در حین جراحی بینی ) در حین رینوپلاستی (: روشی مناسب جهت بیهوشی شما با مشورت جراح و متخصص بیهوشی
انتخاب می شود. معموال بیهوشی بین 1 ساعت تا 3 ساعت به طول می انجامد.

(پس از جراحی بینی )بعد از رینوپالستی (: برای حفظ بینی شما از صدمات و ثابت ماندن آن از آتل و پانسمان استفاده خواهد
شد. اگرچه شما در همان روز اول و ساعت های اولیه می توانید جهت استراحت به منزلتان مراجعه فرمایید ولی بهتر است
همراهی جهت رانندگی و مراقبت برای 24 ساعت اولیه در کنارتان داشته باشید.
(دوره نقاهت بعد از جراحی زیبایی بینی ) دوره نقاهت بعد از عمل بینی یا رینوپالستی (: عوارض مورد انتظار پس از
عمل بینی شامل: کبودی، خونریزی و تورم است. آتل و پانسمان معموال ظرف 1 تا 2 هفته برداشته می شود. 80% ورم بینی
و کبودی ها ی اطراف آن طی همان هفته اول از بین می روند و پس از آن جهت از بین رفتن کامل تورم شما بایستی 6 ماه تا 1
سال منتظر بمانید تا دوره درمانتان کامل شود.

دفعاتی که می توان عمل جراحی بینی انجام داد، محدودیت دارد؟

خیر. اما مطمئنا هر چه بینی دفعات زیادتری عمل شود، احتمال عارضه زیادتر خواهد بود. اما این به آن معنا نیست که نباید در صورت وجود مشکل عمل های بعدی را انجام نداد؛ چراکه انجام عمل بادقت، باحوصله و تکنیک مناسب می تواند نتایج قبلی را بهبود دهد.

جراحی بینی گوشتی و نتیجه عمل

جراحی بینی گوشتی چیست و چگونه انجام می شود؟ آیا بینی گوشتی به حالت قبل عمل بر می گر دد؟
در ابتدا باید تعریفی از بینی های گوشتی داشته باشم بینی هایی با پوست ضخیم و غدد سباسه فراوان و باز بودن سوراخ های پوست در اصطلاح بینی گوشتی نامیده می شوند. در این بینی ها معمولا غضروف ضعیف می باشد و عمده بینی پوست و چربی زیر آن و غدد سباسه است. در این بینی ها معمولا کمی نوک بینی افتاده است و پره ها باز و ضخیم می باشد به علت وجود هورمون جنسی مردانه و چرب بودن پوست مردان این نوع بینی در مردان به وفور دیده می شود.
در گذشته برای جراحی بینی گوشتی از برداشت زیاد از غضروف ها کمک می گرفتند. نتیجه این کار فرورفتگی و ایجاد اسکار در پوست به علت خالی شدن فضای زیر آن می باشد. معمولاً بیماران فکر میکنند برداشت پوست کمک کننده است اما بنظر می رسد برداشت پوست باعث ایجاد اثرات زخم شدید می شود، لذا به هیچ وجه توصیه نمی شود.
تقویت بافت غضروفی و استفاده از غضروف تیغه وسط یا همان سپتوم برای تقویت نوک بینی و به طور کلی بافت غضروفی بهترین تاثیر را دارد.
استرات کولوملا (cullomella strut) یک تکه از غضروف سپتوم می باشد که به شکل میخ مانند توسط جراح در می آید و در زیر نوک بینی قرار می گیرد و بدینوسیله سعی در بالا بردن نوک بینی و تقویت آن می شود.
یکی از کار های معمولاً مفید در جراحی زیبایی بینی افراد با بینی گوشتی الار بیس یا برداشت دقیق از پره ها به منظور کوچک کردن پره ها می باشد.

آیا تکنیک عمل جراحی باز بهتر است یا بسته؟

امروزه دو متد جهت جراحی بینی به صورت کلی انجام می پذیرد: باز یا بسته.

هر کدام از این دو دارای مزایا و معایبی است. در تکنیک بسته طول زمان عمل کمتر بوده و ورم بعد عمل هم زودتر از بین می رود. اما عیب عمده آن عدم توانایی دستکاری زیر دید مستقیم و نیز وسعت کمتر دستکاری و تغییر شکل روی نوک بینی است. اما در متد باز گرچه که عمل طولانی تر خواهد بود اما آن قابلیت را دارد که همه چیز را زیر دید مستقیم ببینیم و نیز امکان بخیه غضروف، تغییر شکل آنها و نیز پیوند غضروفی را فراهم خواهد کرد. ضمن آنکه در دستکاری های نیازمند تغییر فرم ناحیه نوک بینی روش باز ارجح خواهد بود چرا که اتفاقاتی را که حین عمل جراحی اول رخ داده است، دقیق تر می توان بررسی کرد.
بهتری روش برای جراحی بینی بیماران با پوست ضخیم روش باز است در روش بسته چون نوک بینی به خوبی دیده نمی شود و دسترسی به نوک بینی محدود است نتایج برای جراحیهای زیبایی بینی های گوشتی چندان خوب نیست. بیماران با پوست ضخیم باید انتظارات منطقی نسبت به عمل داشته باشند و بدانند هیچگاه بینی آنها مانند بیماران با پوست مناسب نمی شود

از سری مطالب پزشکی عمومی و غیر تخصصی سایت (اطلاعات  عمومی و غیر تخصصی پزشکی برای افزایش دانش سلامت  و اطلاعات عمومی پزشکی بازدیدکنندگان)

مشاوره رایگانمشاوره رایگان