تسکین میگرن با کاهش مسکن‌ها 

شاید این گفته عجیب به نظر برسد اما مصرف زیاد مسکن‌ها می‌تواند باعث بدتر شدن اوضاع سلامتتان شود. به عقیده‌ی محققان آلمانی مصرف مسکن‌ها بیش از دو مرتبه در هفته یا مصرف تریپتان‌ها بیش از ۱۷ مرتبه در ماه ممکن است سردردهای میگرنی را بیشتر کند.

ویتامین B2 برای تسکین میگرن

نتایج پژوهش‌های علمی که در بلژیک انجام شده نشان می‌دهد که تعداد حملات میگرنی ۶۰ درصد افرادی که روزانه به میزان ۴۰۰ میلی گرم ویتامین B2 مصرف کرده‌اند ۵۰ درصد کاهش یافته است. از مصرف مواد غذایی حاوی این ویتامین کوتاهی نکنید و رژیم غذایی میگرن مناسب داشته باشید.

تسکین میگرن با مصرف ملاتونین

دو سوم افرادی که به مدت ۳ ماه هر شب قبل از خواب ملاتونین مصرف کرده‌اند اذعان می‌کنند که کمتر دچار حملات میگرنی و سردرد عصبی می‌شوند.برای مقابله با حملات میگرنی و همچنین درمان میگرن حتماً سعی کنید میزان مصرف چربی‌های روزانه‌ را کاهش دهید.

تأثیر منیزیم در تسکین میگرن

منیزیم یک ماده معدنی مفید برای بدن است. برخی از محققان حملات میگرنی را به کمبود میزان منیزیم در مغز نسبت می‌دهند. اما باید بگوییم که نتایج دو پژوهش از ۳ پژوهشی که در این زمینه انجام شده نشان می‌دهد مصرف مکمل منیزیم تأثیر زیادی در تسکین و درمان میگرن ندارد.

بابونه برای تسکین میگرن

پیش از این نتایج پژوهش‌های انگلیسی نشان داده بود که بابونه به طور خفیف و موقت سردردهای میگرنی را کاهش می‌دهد. اما نتایج پژوهش‌های اخیر نشان می‌دهد مصرف عصاره‌ی بابونه می‌تواند تعداد حملات میگرنی را از ۵ مرتبه به ۳ مرتبه در ماه کاهش دهد.

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست
Call Now Buttonتماس