آدرس: جنوب به شمال خیابان ولیعصر، نرسیده به مطهری، کوچه حسینی راد، پلاک 34

نوبت دهی مرکز : 88801800 – 021

راه های رفع کمردرد

dpyb54

بسیاری از ما بیشتر اوقات دچار کمردرد می‌شویم که اغلب در طول یک روز کاری پرمشغله ترجیح می‌دهیم به این مشکل توجه چندانی نداشته باشیم یا از آن چشم پوشی کنیم.

با این وجود نمی‌توانید این واقعیت را نادیده بگیرید که کمردرد عاملی است که ایستادن، نشستن و حتی راه رفتن را در طول روز برای شما مشکل می‌سازد.

به گزارش شبکه خبری تورنتونیوز، متخصصان تاکید دارند در صورت بروز درد حتما باید با راه کارهای مناسب و با مشورت پزشک برای درمان اقدام کنیم و تا حد امکان درد خود را تسکین دهید.

چند توصیه مفید

– مصرف ویتامین D‌ را افزایش دهید. در یک مطالعه روی ۱۳۰ فرد مبتلا به کمردردهای مزمن اسکلتی- عضلانی معلوم شد که ۹۳ درصد از این بیماران با کمبود ویتامین D مواجه هستند.

– بعلاوه می‌توانید از تکنیک‌های تنفس عمیق برای کاهش کمردرد استفاده نمایید. این تکنیک‌ها که از ارتباط بین مغز و بدن استفاده می‌کنند در واقع سطح هوشیاری بدن، تنفس،‌ حرکت و مراقبه را مورد هدف قرار می‌دهند. بهترین نکته درباره این راه کار، ایمن و بی‌خطر بودن و همچنین بدون هزینه بودن آنها است و اینکه می‌توانید خودتان در خانه آنها را انجام دهید.

– ماساژ آرامش بخش نیز موثر است. ماساژ می‌تواند برای کاهش دردهای مزمن موثر باشد. در واقع ماساژ درمانی معمول‌ترین شیوه برای تسکین کمردرد در دوران بارداری است.

229

ماساژ درمانی کمردرد

به گزارش ایسنا، گروهی از متخصصان انستیتو مطالعات سلامت گروپ با انجام یک آزمایش کنترل شده و با انتخاب تصادفی شرکت کنندگان ماساژهای ساختاری و آرامش دهنده را مورد مقایسه قرار داده و دریافتند که هردو شیوه بسیار موثر بوده و عوارض جانبی بسیار اندکی دارند.

به گزارش خبرگزاری رویترز، دکتر دانیل چرکین کارشناس اصلی این مطالعه خاطرنشان شد: ما متوجه شدیم ماساژ درمانی برای افرادی که به کمردردهای مزمن مبتلا هستند، بسیار مفید بوده و تاثیر معجزه‌گری دارد.

افرادی که کمردرد خود را با این روش درمان می‌کنند ظرف فقط ۶ ماه می‌توانند فعالیت‌های عادی خود را به خوبی انجام دهند و عملکردهایشان بهبود پیدا می‌کند.

برای مطالعه ” ورزش های مفید کمردرد ” کلیک کنید .

مقالات مرتبط

توانبخشی چیست؟

در علوم بهداشتی، توانبخشی یا بازتوانی (به انگلیسی: Rehabilitation) فرآیندی است که در آن به فرد توانخواه کمک می‌شود تا

مطالعه »
مشاوره رایگانمشاوره رایگان