آدرس: جنوب به شمال خیابان ولیعصر، نرسیده به مطهری، کوچه حسینی راد، پلاک 34

نوبت دهی مرکز : 88801800 – 021

آب درمانی و درمان کمر درد

images?q=tbn:ANd9GcTthdq0c

علل کمردرد و تاثیر آب درمانی بر آن ها

۱) چسبندگی لایه ای از بافت نرم به نام فاشیا نیز باعث بسیاری از کمر درد ها مخصوصا خانمهای جوان می شود؛ معمولا این نوع کمر دردها با ماساژ درمانی و آب درمانی (علمی و اصولی) در طی مدت زمان کوتاهی درمان می شوند.

۲) کمر درد هایی که ناشی از افزایش و یا کاهش قوس ستون فقرات بوجود می آیند؛ این نوع کمردرد ها را می توان با درمان های فیزیوتراپی و آب درمانی؛ مخصوصا حرکات اصلاحی ورزشی درمان نمود.

۳) کوتاهی عضلات همسترینگ (عضلات پشت ران)؛ درمان این نوع کمر درد نیز به وسیله ورزش، فیزیوتراپی، آب درمانی و حرکات اصلاحی ورزشی درمان می شود.

۴) فتق دیسک کمر که در تصویر برداری (ام ار ای) مشخص شده باشد. این نوع کمر درد ها را تحت هیچ شرایطی نباید با تحرک بی رویه و یا سایر روش های پر خطر دستکاری نمود بلکه می بایست روند درمانی آن بوسیله پزشک معالج (متخصص ستون فقرات) درمان شود؛ بهترین درمان، استراحت می باشد البته آب درمانی در موارد خفیف درمان بسیار خوبی می باشد.

۵) درد هایی که ناشی از تحت فشار قرار گرفتن عصب سیاتیک در طول مسیر عبور خود به اندام تحتانی می باشند، پس از تشخیص بوسیله روش های مدرن تصویر برداری و تجویز روش های استراحت توسط پزشک معالج، آب درمانی نیز کمک کننده می باشد.

چند روش عملی جهت استفاده از آب استخر در هنگام کمر درد

راه رفتن در آب استخر :

۱) در عمقهای متوسط با راه رفتن در ۴ جهت بدن؛ یعنی راه رفتن در داخل آب به سمت جلو و عقب و همینطور راه رفتن از پهلوی راست به چپ و از چپ به راست در عرض استخر.

۲)شنا کردن آهسته و آرام بطوریکه ستون فقرات تحت نیروی شناوری آب قرار بگیرد.

۳)استفاده از ماساژ آب گرم در جکوزی و بخار آب سونا.

 

مقالات مرتبط

مشاوره رایگانمشاوره رایگان