۱- خواب کافی

نه تنها درد، خواب شما را خراب می‌کند، بلکه خواب کم هم درد مزمن شما را بدتر می‌کند.اگر درد باعث سخت خوابیدن شما می‌گردد، به پزشک مراجعه کنید.خوابیدن در ساعت معین و بیدار شدن در ساعت مشخص، به خوابیدن خوب و کاهش احساس درد کمک می‌کند.

۲- ورزش استقامتی

تقویت عضلات با وزنه‌های کوچک ممکن است باعث کاهش درد شود.این کار همانند دارو، برای کمردرد و آرتریت می‌تواند مفید باشد. با این حال قبل از انجام هر ورزشی با پزشک خود مشورت کنید.استحکام و تقویت بدن موجب بهبودی انعطاف‌پذیری و تعادل می‌گردد.

۳- فیزیوتراپی

در فیزیوتراپی، شما تمرینات ورزشی را یاد می‌گیرید.

۴-یوگا

یوگا می‌تواند برای کاهش احساس درد مفید باشد. تحقیقات نشان داده که انجام یوگا به طور مرتب می‌تواند درد را تسکین دهد، عملکرد بدن را افزایش دهد، خلق و خو را بهتر کند و مصرف داروهای ضد درد را کاهش دهد.

۵-طب سوزنی

طب سوزنی برای برخی دردهای مزمن مفید است. اما آیا می‌دانید چرا این طب، کمک کننده است؟ هیچ کس دقیقا جواب این سوال را نمی‌داند، اما ممکن است سوزن‌ها باعث آزاد شدن ضد درد طبیعی در بدن شوند و یا انتقال پیام‌های درد را به مغز مسدود کنند.

۶- پیاده روی

بیشتر راه بروید. یکی از بهترین درمان‌ها برای درد مزمن، پیاده روی می‌باشد. درد باعث می‌شود فعالیت بدنی فرد کم شود. ورزش موجب آزاد شدن هورمون اندروفین می‌شود که این هورمون، ضددرد طبیعی در بدن می‌باشد.بهتر است ۵ بار در هفته و هر بار به مدت ۳۰ دقیقه ورزش کنید و یا راه بروید.از استراحت طولانی در بستر خودداری کنید. مردم فکر می‌کنند استراحت کردن باعث کاهش درد می‌شود.

اما امروزه، پزشکان استراحت زیاد را برای دردهای مزمن، خوب نمی‌دانند.خوابیدن در بستر برای مدت طولانی باعث ضعیف شدن عضلات می‌گردد و درد را بدتر می‌کند.پس بهتر است به جای استراحت کردن، حرکت کنید.

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست
Call Now Buttonتماس