آدرس: جنوب به شمال خیابان ولیعصر، نرسیده به مطهری، کوچه حسینی راد، پلاک 34

نوبت دهی مرکز : 88801800 – 021

دیسک کمر و ماساژ درمانی

وقتی دیسک کمری از قسمت عقبی خود بیرون زده یا فتق داشته باشد، این بخش بیرونی روی نخاع یا رشته های نخاع فشار وارد کرده و درد در ناحیه کمر با انتشار به پاها ایجاد می‌کند. این بیماری به عنوان فتق دیسک کمری یا بیماری سیاتیک شناخته می‌شود.

برای درمان این بیماری، می‌توانید از روش‌های زیر استفاده کنید:

1- در بستری با تشک سفت به پشت بخوابید و پاهایتان را جمع کنید. حداقل ۲۰ روز در رختخواب استراحت کنید، حتی اگر احساس بهبود کنید.

2- از توالت فرنگی استفاده کنید به جای توالت ایرانی. اگر توالت فرنگی در خانه شما وجود ندارد، یک وسیله مشابه آن تهیه کنید.

3- غذاهای سبک و رقیق را میل کنید.

4- از خوردن غذاهای سرد پرهیز کنید و به جای آن، خوراکی‌های گرم بخورید.

5- بعد از برخاستن از بستر، سعی کنید چیز سنگین تر از ۳ کیلو را حمل نکنید، کشتی نگیرید و تنه به کسی نزنید. همچنین، روی مبل نرم ننشینید، سر پا نایستید و کمرتان را گرم نگه دارید. در هنگام عمل مقاربت بالا قرار نگیرید و زیاد عمل مقاربت انجام ندهید. عصبانی نشوید و از خوراکی‌هایی که دارای ویتامین (آ- ب- ای) هستند، مانند جوانۀ گندم، شکر سرخ، ملاس سیاه، سیب و هویج استفاده کنید. هر روز چای نعنا، آویشن و یا مرزه دم کرده بخورید.

۶- اگر بیمار مبتلا به دیسک چاق است، حتما روزه بگیرید تا از وزنش کاسته گردد.چون وزن زیاد خود برای دیسک ضرر زیاد دارد.

۷- بیمار بهبود یافته از دیسک همانند ظرف چینی مرمت شده است. نباید خود را سالم تصور کند و از دستورات شماره ۵ تا پایان عمر سر باز زند.

۸- اگر کسی از شما تقاضا کرد که اتومبیل او را هل بد هید، نخست به خود فکر کنید و بگوئید ببخشید، نمی توانم. مبتلا به دیسک هستم و بگذرید.

۹- با آب سرد استحمام نکنید. و کفش پاشنه بلند نپوشید.

۱۰- شنا در استخر و دریا برای بیمار مبتلا به دیسک مفید است.

ماساژ با روغن ها:

روغن سرو:

خواص: قابض و مانع ترشح، احیا کننده ی سلامتی، برای کم کردن ورم و باد بدن، درمان شب ادراری و اگر به آرامی روی پوست نوازش شود می تواند واریس را درمان کند.

روغن اکالیپتوس:

خواص بخور و ماساژ سینه برای رفع اختلالات تنفسی مانند آسم، سرماخوردگی، سرفه، سینوزیت و عفونت گلو بسیار مناسب است. همچنین، این محصول می‌تواند در کاهش دردهای ناشی از التهاب مفاصل، دردهای ماهیچه‌ای و روماتیسمی مؤثر باشد و به تحریک مغز و افزایش تمرکز کمک کند.

توجه: استفاده از این محصول برای کودکان و نوزادان توصیه نمی‌شود.

روغن کندر:

خواص: خلط آور، نشاط آور، شفابخش و جوان کننده و کاهش دلشوره و اضطراب و آسیب های روحی گذشته.

روغن گل شمعدانی:

خواص: برطرف کننده دلشوره و اضطراب است. حالت های عصبی و مشکلات قاعدگی را برطرف می کند و دفع کننده ی سموم می باشد.

روغن گل یاس(جاسمین):

روغن معطر معروف به نام “پادشاه” به خاطر ویژگی‌های خاصش شناخته شده است و به دلیل قیمت بالا، نسخه‌های تقلبی آن در بازار به وفور یافت می‌شود.

استفاده از این روغن معطر می‌تواند در درمان افسردگی مؤثر باشد و احساس خوش‌بینی و اعتماد به نفس را در فرد ایجاد کند. همچنین، برای رفع خونسردی و بی‌تفاوتی نیز مناسب است.

در زمان زایمان، این روغن علاوه بر افزایش انقباض، می‌تواند در کاهش درد مؤثر باشد و پس از زایمان می‌تواند باعث افزایش شیر مادر شود. همچنین، برای تقویت قوای جنسی در مردان و زنان، برطرف کردن ترک‌های پوست و افزایش ارتجاع پوست نیز مفید است.

مقالات مرتبط

آسیب نخاعی

آسیب نخاعی

نخاع يا طناب نخاعي  بخشی از سيستم اعصاب مرکزی است. سيستم اعصاب مرکزی از دو قسمت عمده، يعنی مغز و

مطالعه »
مشاوره رایگانمشاوره رایگان