آدرس: جنوب به شمال خیابان ولیعصر، نرسیده به مطهری، کوچه حسینی راد، پلاک 34

نوبت دهی مرکز : 88801800 – 021

دیسک کمر و درمان آن با کایروپراکتیک (درمان دستی)

نخاع توسط سيستم استخوانی اى به نام ستون فقرات حفاظت ميگردد.  ستون فقرات از ٢٤ استخوان متحرک به نام مهره که بر روی استخوان ساکروم و دنبالچی قرار گرفته اند تشکیل شده است.  اعصابی که به اعضاء و بافتهای بدن متصل می شوند از بين اين مهـره های متحرک عبور ميکنند.  زمانيکه حرکت نرمال اين مهره ها مختل شود و يا به عللی تنظيم و تطبيق خود را از دست  بدهند، اعصابی که از بـين اين مـهره ها خـارج مـيگردند ملـتهب می گردنند. اين عـدم تنـظيـم و تطـبيق مهـره ها باعـث اخـتـلال در اطلاع رسانی  نرمال بين اعضاء بدن و مغز می شود و در دراز مدت باعث درد، کم کاری، پايين آمدن مقاومت بدن و در انتها بيماری هایی مانند دیسک کمر مي گردد که هر چه زودتر برای درمان آنها اقدام شود، نتیجه بهتری از درمان حاصل می شود. یکی از روشهای غیر جراحی درمان دیسک کمر کایروپراکتیک (درمان دستی) است.

کایروپراکتیک علم شناخت مفاصل، به ويژه ستون فقرات و هنر تنظيم و تطبيق (اجاستمنت) آن‌‌ها به منظور پيشگيري و درمان ناراحتي‌‌هاي ستون فقرات (ساب لاكسيشن)، با تأكيد فراوان به ورزش‌‌‌هاي مختلف براي قسمت‌‌هاي مختلف بدن می باشد. لغت كايروپراكتيك از دو بخش يوناني تشكيل شده است. بخش اول Chiro به معناي دست و بخش دوم Practic به معناي معالجه و درمان مي‌باشد.

پزشك كايروپراكتيك با بررسي تاريخچه بيماري و سپس لمس كردن ستون فقرات بدون حركت و با حركت و تعيين بي‌نظمي مفاصل و بافت‌‌هاي اطراف ناحيه آسيب ديده در ستون فقرات و پس از رويت نتايج آزمايشات كامل از جمله آزمايش‌هاي ارتوپدي، عصبي، كايروپراكتيكي و پرتونگاري لازم MRI – EMG (تست الكتريكي ماهيچه) و تراكم استخوان و … به منشاء بيماري دیسک کمر پي مي‌برد و به معالجه آن مي‌پردازد. البته بايد متذكر شد كه متخصص درمان دستی هلستيكي عمل مي‌كند، در واقع وضعيت كلي روحي و جسمي بيمار را نيز در نظر مي‌گيرد.

منبع: هفت سیب، دکتر ایرانی پور

مقالات مرتبط

مشاوره رایگانمشاوره رایگان