آدرس: جنوب به شمال خیابان ولیعصر، نرسیده به مطهری، کوچه حسینی راد، پلاک 34

نوبت دهی مرکز : 88801800 – 021

دکتر متخصص درمان کمر درد تهران

 

 درمان کمردرد

کمردرد یک ناهنجاری اسکلتی ماهیچه‌ای است که حدود ۸۰ درصد افراد در زندگی شان با آن مواجه می‌شوند. در ایالات متحده معمول ترین دلیل ناتوانی مرتبط با کارو علت عمده غیبت از کار کمردرد می‌باشد و بعد از سردرد شایعترین مشکل مربوط به سیستم عصبی در نظر گرفته می‌شوددر طول زمان کمردرد ممکن است به مشکلی حاد، نیمه حاد، و مزمن تبدیل شود.

درمان کمردرد حاد

در موارد حاد که بیماری ناتوان کننده نیست بهترین درمان کمردرد ممکن است خود مراقبتی محافظتی باشد از جمله کاربرد گرما یا سرما و فعالیت پیوسته درمدت درد. اثبات شده است که تشک سفت تاثیر مثبت کمتری نسبت به تشک‌هایی با شدت سفتی متوسط دارند.بسیاری از کمر دردها به دلیل نتایج وضعیتهای آناتومیکی نادرست است ، که می توان به نشستن های نادرست اشاره کرد. برای تصیح نشستن باید لوردوزی کمر را درست کنیم که این امر به کمک پشتی های طبی امکان پذیر است.

درمان کمردرد مزمن

کمردرد بیشتر در افرادی شکل مزمن به خود می‌گیرد که به مرخصی از کار نیاز داشته‌اند وهمچنین افرادی که کمردرد خود را دردناک و ناتوان کننده می دانند و می‌ترسند هر حرکتی به دردبیشتر در کمر بینجامد.
طبق یافته‌های بدست آمده موارد زیرجهت درمان کمردردهای مزمن غیر اختصاصی (non-specific) موثر می‌باشد:

اینطور به نظر می‌رسد که ورزش درمانی در کاهش درد کمی موثر باشد و عملکرد در درمان کمردرد را بهبود بخشد. در مقایسه با مراقبت‌های معمول، ورزش درمانی شدت، ناتوان سازی و مدت درد را در دوره بعد از درمان کاهش می‌دهد.برنامه‌های ورزشی برای کمردردهای مزمن تا ۶ ماه بعد از توقف درمان موثر می‌باشد، شواهد دال بر این مدعا، کاهش نمره درد و کاهش برگشت بیماری است . نشان داده شده است که یک روش ورزشی و درمانی تخصصی به نام schroth در بیماری‌های کژپشتی (scoliosis)، گوژپشتی (kyphosis) و لغزش مهره (spondylolisthesis) و دیگر ناهنجاری‌های مرتبط در ستون فقرات باعث کاهش شدت و فراوانی درد در بیماران بزرگسال کژپشت شده است.
طب سوزنی ممکن است به کمردرد مزمن کمک کند، با این حال در یک تحقیق جدید به روش randomized controlled trail اختلاف مشهودی بین طب سوزنی تظاهری (acupuncture sham) و واقعی (real) دیده نشده است.

مقالات مرتبط

تغذیه برای لاغری

فهرست مطالب1 2 روغن زیتون3  سیب زمینی4 شیر پرچرب5  گردو6 لوبیا روغن زیتون هیچ پزشکی را پیدا نخواهید کرد که

مطالعه »
مشاوره رایگانمشاوره رایگان