آدرس: جنوب به شمال خیابان ولیعصر، نرسیده به مطهری، کوچه حسینی راد، پلاک 34

نوبت دهی مرکز : 88801800 – 021

درمان گردن درد با مگنت تراپی

درد گردن یکی از مشکلات شایعی است که برخی افراد هر روز با آن مواجه می‌شوند. با این حال، امروزه با استفاده از علوم مختلف، می‌توان درد گردن را بهبود بخشید و یکی از روش‌های موثر در این زمینه، استفاده از مگنت تراپی است.

تأثیر درمانی مغناطیس از زمان هیپوکرات در طب باستانی شناخته شده و کاربرد داشته است. میدان‌های مغناطیسی در زندگی انسان نقش مهمی دارند و این نقش زمانی قابل درک است که بدانیم زمین خود یک مغناطیس بزرگ می‌باشد. با عبور جریان از یک سیستم، در اطراف آن میدان مغناطیسی تشکیل می‌شود. این میدان به شکل دایره است و شدت آن قابل اندازه‌گیری می‌باشد. در واقع چگالی شدت میدان مغناطیسی از خطوط نیروی مغناطیسی در اطراف و مرکز سیستم یا بوبین ایجاد می‌شود که آن را با واحد گائوس یا تسلا اندازه می‌گیرند.

استفاده از مگنت تراپی از قرن 17 در دنیا مورد توجه و مطالعه قرار گرفته است. این شیوه درمانی بر این اساس استوار است که همه چیز در ماهیت الکتریکی هستند. با توجه به اینکه غشای سلول و تمام عناصر داخل سلول دارای بار الکتریکی و مغناطیسی هستند، بدن انسان از تعداد زیادی سلول تشکیل شده است که فعالیت الکتریکی دارند. این سلول‌ها پتانسیل پایه دارند که برای متابولیسم زمان سلولی لازم است. استفاده از مگنت تراپی می‌تواند با تحریک سلول‌های بدن، بهبودی در دردهای گردنی ایجاد کند.

محتوای سلول‌ها می‌تواند به عنوان یک سیستم تولید کننده انرژی الکتریکی در بدن در نظر گرفت شود که شارژ الکتریکی بدن را تعیین می‌کند. کاهش این انرژی الکتریکی باعث ضعف مغناطیسی بدن می‌شود و فقدان آن باعث مرگ می‌شود.

پتانسیل استراحت سلولی به تبادل یونی در غشای سلول مربوط است و در سلول‌های بیمار یا آسیب دیده تغییر می‌کند. میدان مغناطیسی با نفوذ به سلول‌ها، نفوذپذیری غشاء سلولی را بهبود می‌بخشد و تبادل یونی در سلول را تسهیل و مصرف اکسیژن را افزایش می‌دهد. این میدان مغناطیسی به همه سلول‌ها در هر عمقی از بدن به صورت همزمان نفوذ می‌کند و به همین دلیل امکان درمان مؤثر پاتولوژی‌های عمقی که با روش‌های دیگر به طور مستقیم قابل درمان نیستند، فراهم می‌شود.

مقالات مرتبط

مشاوره رایگانمشاوره رایگان