تاثیر طب سوزنی بر بی خوابی

طب سوزنی تاثیر بسزایی روی تنظیم خواب و خواب اوری دارد ولی در کنار طب سوزنی بیمار باید بهداشت خواب ( مثل زمان خواب/بیداری مشخص و ثابت ، محیط خواب، داروها و ترکیبات دارویی، محدود کردن چرت های روزانه، حمام گرم نزدیک به زمان خواب) را رعایت کند تا سریعتر بهبود یابد.

در بیمارانی که بیخوابی به دلیل مصرف داروهای مختلف چای، قهوه، نوشابه و یا بیماری دیگری نیز باشد آن عوامل نیز باید کنترل و در صورت نیاز درمان گردند تا طب سوزنی تاثیر خوبی از خود نشان دهد.

بیخوابی دلیل افزایش وزن

کاهش زمان خواب باعث افزایش غلظت هورمون گرلین در ساعات اولیه صبح می‌شود. این هورمون در معده تولید شده و سبب کاهش انرژی مصرفی بدن و افزایش احساس گرسنگی در صبح و در نتیجه افزایش دریافت غذا می‌شود.

کاهش مدت خواب سبب افزایش میل به خوردن میان وعده‌های پرکالری و غذاهای ناسالم مانند غذاهای پرچرب و کربوهیدرات‌های تصفیه شده در هنگام صبح و در طول روز می‌شود.

علل بی خوابی

بی خوابی میتواند اشکال در به خواب رفتن و یا بیدار شدن مکرر باشد.

بسیاری از افراد گاهی اوقات دچار بی خوابی می شوند. معمولا” بی خوابی یک مشکل موقتی می باشد که در مواقعی که فرد دچار استرس یا اضطراب است سراغ او می آید. هنگامی که مشکلاتی که باعث استرس و اضطراب شده اند به پایان می رسند مشکل بی خوابی نیز معمولا” بر طرف می گردد.

با اینحال بسیاری از افراد آنقدر از عدم توانایی شان در به خواب رفتن نگران می شوند که همین امر باعث بدتر شدن وضعیتشان می گردد. و مشکل بی خوابی حاد آنها به یک مشکل مزمن تبدیل می شود.

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست
Call Now Buttonتماس