آدرس: جنوب به شمال خیابان ولیعصر، نرسیده به مطهری، کوچه حسینی راد، پلاک 34

نوبت دهی مرکز : 88801800 – 021

درمان کمردرد

تاثیر طب سوزنی درد درمان کمردرد

طب سوزنی می تواند نقش مهمی در کاهش یا برطرف نمودن کامل کمردرد داشته باشد. همچنین می تواند از شکل گیری کمردرد مزمن در آینده جلوگیری کند و برای درمان کمردرد طب سوزنی موثرتر از درمان های معمول و متداول است.

تحقیقات نشان می دهد که طب سوزنی به بدن کمک می کند تا بتواند با تولید استروئیدهای طبیعی موجب کاهش التهاب در سیستم مهره ای و با تحریک آزادسازی اندورفین باعث کاهش شدت کمردرد شود. بسیاری از افراد با استفاده از این روش نیاز کمتری به مصرف داروهای ضددرد خواهند داشت که این خود موجب کاهش تجربه عوارض جانبی ناشی از این داروها می شود.

دررابطه با درمان کمردرد باید متذکر شد علاوه بر درمانهای کلاسیک نظیر دارو درمانی با مسکن و ضد التهاب های رایج و گاها انواع کورتن ها که عمدتا در صورت مصرف طولانی مدت دارای عوارض جانبی بسیار می باشد.انجام طب سوزنی می تواند در بهبود کمردرد هایی از نوع اسپاسم عضلات و یا دیسک بین مهره ای کاملا موثر باشد.

قطعا وجود اختلالاتی نظیر اختلال در کنترل ادرار، پایدار ماندن درد، ویا کاهش قدرت یا ناتوانی در خم کردن کف پا نیازمند عمل جراحی می باشند . عمل جراحی در ۸۰ درصد موارد موثر است ولی در ۰ ۵ درصد موارد با وجود قطع درد ممکن است اختلالات حسی و حرکتی باقی بمانند.

مقالات مرتبط

مشاوره رایگانمشاوره رایگان