آدرس: جنوب به شمال خیابان ولیعصر، نرسیده به مطهری، کوچه حسینی راد، پلاک 34

نوبت دهی مرکز : 88801800 – 021

درمان کمردرد در طب سوزنی

کمردرد یکی از شایعترین دردهایی است که باعث مراجعه افراد به پزشکان می شود وبر اساس آمار، نیمی از افراد بزرگسال در طول مدت زندگی خود آنرا تجربه می کنند. نشستن طولانی مدت، ضعف عضلات شکم، گودی مادرزادی کمر، افزایش وزن، انجام حرکات ناگهانی و حساب نشده، فقدان فعالیت ورزشی منظم، آرتروز و پوکی استخوان در سنین بالا از مهمترین دلایل بروز کمردرد مزمن است.

تاثیر طب سوزنی درد درمان کمردرد

طب سوزنی می تواند نقش مهمی در کاهش یا برطرف نمودن کامل کمردرد داشته باشد. همچنین می تواند از شکل گیری کمردرد مزمن در آینده جلوگیری کند و برای درمان کمردرد طب سوزنی موثرتر از درمان های معمول و متداول است.

تحقیقات نشان می دهد که طب سوزنی به بدن کمک می کند تا بتواند با تولید استروئیدهای طبیعی موجب کاهش التهاب در سیستم مهره ای و با تحریک آزادسازی اندورفین باعث کاهش شدت کمردرد شود. بسیاری از افراد با استفاده از این روش نیاز کمتری به مصرف داروهای ضددرد خواهند داشت که این خود موجب کاهش تجربه عوارض جانبی ناشی از این داروها می شود.

دررابطه با درمان كمردرد بايد متذكر شد علاوه بر درمانهاي كلاسيك نظير دارو درماني با مسكن و ضد التهاب هاي رايج و گاها انواع كورتن ها كه عمدتا در صورت مصرف طولاني مدت داراي عوارض جانبي بسيار مي باشد.انجام طب سوزني مي تواند در بهبود كمردرد هايي از نوع اسپاسم عضلات و يا ديسك بين مهره اي كاملا موثر باشد.

قطعا وجود اختلالاتي نظير اختلال در كنترل ادرار، پايدار ماندن درد، ويا كاهش قدرت يا ناتواني در خم كردن كف پا نيازمند عمل جراحي مي باشند . عمل جراحي در 80 درصد موارد موثر است ولي در 0 5 درصد موارد با وجود قطع درد ممكن است اختلالات حسي و حركتي باقي بمانند.

طول دوره درمان کمر درد با طب سوزنی

طول دوره درمان با متد طب سوزني بسته به شدت درگيري مي تواندمتفاوت باشد . اما بطو معمول تعداد جلسات درماني حدودا 15 تا 20 جلسه مي باشد.
طب سوزني با مكانيسم تحريك و ترشح اندورفين ها باعث كاهش درد و نهايتا بهبودي خواهد شد. توجه به توصيه ها وورزشهاي موثردر اين زمينه البته پس از فاز حاد بيماري ميتواند سرعت بهبودي راافزايش دهد.

منبع:  پارس دکتر    دکتر ساعتچی     دانستنی های پزشکی

مقالات مرتبط

طب سوزنی

یکی از شاخه های طب سنتی ، طب سوزنی است.سالیان زیادی است که این روش مورد استفاده قرار می گیرد و

مطالعه »
مشاوره رایگانمشاوره رایگان