آدرس: جنوب به شمال خیابان ولیعصر، نرسیده به مطهری، کوچه حسینی راد، پلاک 34

نوبت دهی مرکز : 88801800 – 021

درمان چاقی با چسب های لاغری گوش

نقاط طب سوزنی لاله گوش

برای انجام تمرین زیر، یک قوطی نوشیدنی را طوری در دست بگیرید که کف دست شما به سمت پایین قرار گیرد. سپس مچ خود را به آرامی به سمت بالا خم کنید و سپس به حالت اولیه بازگردانید. این حرکت را 10 بار تکرار کنید و این روند را در سه نوبت در طول روز تکرار کنید. به مرور، می‌توانید به وزن جسمی که در دست نگه می‌دارید، افزوده کنید.

توصیه می‌شود قبل از انجام این تمرین، با پزشک یا متخصص فیزیوتراپی مشورت کنید، به ویژه اگر مشکلی در مچ دست یا مفاصل دست دارید. اطمینان حاصل کنید که تمرین به درستی انجام می‌شود و در صورتی که در هنگام انجام تمرین درد یا عدم راحتی احساس می‌کنید، فوراً از انجام آن خودداری کنید و به پزشک مراجعه کنید.

درمان چاقی با چسب های گوش

احتمالاً شده باشد شاهد افرادی باشید که به کلینیک طب سوزنی مراجعه می‌کنند و بر روی گوش‌هایشان برچسب‌هایی را مشاهده کنید. شاید این موضوع برای شما سوال برانگیز شده باشد که این برچسب‌ها چه هستند و چه استفاده‌ای دارند؟

برچسب‌های گوش، تکه‌چسب‌های کوچکی هستند که روی آنها دانه‌های گیاهی، آهن ربای ساچمه ای یا سوزن‌های بسیار ریزی چسبیده است و به گوش بیماران نصب می‌شوند. بیمار باید ۵-۱۰ دقیقه قبل از وعده غذایی این برچسب‌ها را ماساژ دهد تا اشتهای بیمار کنترل شود.

این برچسب‌ها روی نقاط خاصی برای کنترل و کاهش وزن چسبانده می‌شوند و تخصصیست طب سوزنی برای پیدا کردن این نقاط و تعیین محل قرارگیری برچسب باید انجام دهد؛ بنابراین بیماران قادر به انجام این کار به صورت خودشان نیستند. یکی از مزایای استفاده از این برچسب‌ها این است که ترافیک و هزینه‌های اضافی بیماران را کاهش می‌دهد.

در حال حاضر، این برچسب‌ها در افراد چاق برای دو هدف مورد استفاده قرار می‌گیرند:

  • کنترل اشتها در طی درمان چاقی.
  • استفاده به عنوان درمان نگهدارنده پس از رسیدن به وزن مطلوب (جلوگیری از بازگشت به وزن قبلی و چاق شدن مجدد).

بیمارانی که از تزریق سوزن می‌ترسند، وقت منظم برای مراجعه به طب سوزنی ندارند یا می‌خواهند وزن کاهش یافته را حفظ کنند، می‌توانند با مراجعه به کلینیک طب سوزنی، فقط با استفاده از این برچسب‌ها به همراه رژیم غذایی، ورزش یا دارو تحت نظر پزشک خود استفاده کنند. البته، ممکن است سرعت کاهش وزن در این روش بسیار بالا نباشد.

اگر از سوزن های طب سوزنی می ترسید مقاله زیر را حتما بخوانید.

سوزن های طب سوزنی و مشخصات آن

منبع: کلینیک طب سوزنی قزوین

مقالات مرتبط

مشاوره رایگانمشاوره رایگان