نقاط طب سوزنی لاله گوش

نقاط ضد درد واقع در گوش چه در گذشته و چه در حال مورد توجه جراحان چینی قرار دارد و از آنها بیشتر از نوع بیهوشی طب سوزنیاستفاده می شود. در ۷۰ تا ۸۰ سال گذشته در فرانسه نیز توسط Noger شناسائی مهم و نوینی در مورد واکنش های نقاط گوش به اثبات رسیده به طوری که از ۲۰۰ نقطه موجود در لاله گوش و نواحی نزدیک در حدود ۵۰ نقطه مورد استفاده پزشکان و متخصصین بیهوشی بوده و به طور روزمره مورد استفاده قرار می گیرند.

از آنجایی که لاله گوش محیط بسیار کوچکی است لذا باید نمایش منطقه ای هر نقطه ای با استفاده از کمک تقسیم بندی آناتومیک به سهولت پیدا شده و مورد استفاده طب سوزنی قرار می گیرند.

لاله گوش پر است از شاخه های بسیار ظریف اعصاب مغزی، تری ژیمو و عصب صورتی و دو یا سه شاخه از اعصاب نخاعی و به همین جهت است که تئوری اینکه با ملاحظه در روی لاله گوش مثل مغز تمام اعضای بدن دارای محل های اختصاص خود هستند بی مناسبت نیست.

درمان چاقی با چسب های گوش

شاید دیده باشید که افرادی که به کلینیک طب سوزنی مراجعه می کنند به گوش شان برچسب هایی زده شده باشند و برایتان سوال پیش آمده باشد که این برچسب ها چیست و چه استفاده ای دارد؟

برچسب های گوش تکه چسب های کوچکی است که روی آنها دانه های گیاهی یا آهن ربای ساچمه ای یا سوزن های بسیار ریزی چسبیده است که به گوش بیماران چسبانده می شود. بیمار باید ۵-۱۰ دقیقه قبل از غذا خوردن آنها را ماساژ دهد تا اشتهای بیمار کنترل گردد.

این چسب ها روی نقاط خاصی برای لاغری چسبانیده می شود که متخصص طب سوزنی باید آن را پیدا کند و بیماران نمی توانند این کار را خودشان انجام دهند. مزیت این چسب ها آن است که از تردد بیش از حد و هزینه های اضافی بیماران می کاهد.

این برچسب ها در حال حاضر در افراد چاق با دو منظور مورد استفاده پزشکان قرار می گیرد:

1. در حین درمان چاقی جهت کنترل اشتها

2. به عنوان درمان نگه دارنده بعد از رسیدن به وزن مطلوب.(جلوگیری از دوباره چاق شدن).

بیمارانی که از سوزن می ترسند یا وقت طب سوزنی منظم را ندارند و یا می خواهند وزن کم شده را نگه دارند می توانند با مراجعه به کلینیک طب سوزنی فقط ازاین برچسب ها همراه با رژیم غذایی، ورزش یا دارو زیر نظر پزشک خود استفاده کنند. فقط شاید سرعت کاهش وزن بسیار بالا نباشد.

اگر از سوزن های طب سوزنی می ترسید مقاله زیر را حتما بخوانید.

سوزن های طب سوزنی و مشخصات آن

منبع: کلینیک طب سوزنی قزوین

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست
Call Now Buttonتماس