آدرس: جنوب به شمال خیابان ولیعصر، نرسیده به مطهری، کوچه حسینی راد، پلاک 34

نوبت دهی مرکز : 88801800 – 021

درمان مشکل نعوظ در مردان با استفاده از شاک ویو تراپی

مشکل نعوظ یا ناتوانی جنسی در مردان، به عدم توانایی در ایجاد و حفظ نعوظ در زمان رابطه جنسی اطلاق می‌شود. این مشکل ممکن است به صورت دائمی یا موقتی باشد. در صورتی که به صورت مداوم وجود داشته باشد، می‌تواند باعث بروز استرس و افزایش اضطراب در شخص شود و در نهایت باعث کاهش اعتماد به نفس و مشکلات در رابطه زناشویی شود. این مشکل می‌تواند نشانه‌ای از وجود علائم دیگری در بدن باشد که نیاز به درمان دارند.

در صورت عدم درمان مشکل نعوظ در مردان، امکان دارد مشکلات زیر بروز کنند:

عدم رضایت از زندگی جنسی، استرس یا اضطراب، شرمساری یا عدم اعتماد به نفس، مشکلات مرتبط با روابط زناشویی و ناتوانی در باردار کردن همسر.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد درمان مشکل نعوظ در مردان و رزرو وقت مشاوره در مرکز جامع توانبخشی امید به شماره 02188801800 تماس حاصل فرمایید.

دلایل بروز مشکل نعوظ در مردان


نعوظ در مردان یک روند پیچیده است که به فعالیت مغز، هورمون‌ها، عواطف، اعصاب، عضلات و رگ‌های خونی مرتبط است. بروز مشکل در هر یک از این عوامل می‌تواند باعث ناتوانی جنسی در مردان شود. همچنین استرس و مشکلات مرتبط با سلامت ذهنی نیز می‌توانند سبب تشدید مشکل نعوظ شوند.

 

دلایل مشکل نعوظ مردان

 

در ارتباط با عوامل مشکل نعوظ در مردان بایستی توجه شود که در برخی از مواقع ترکیبی از دلایل جسمانی و روانی سبب ناتوانی جنسی مردان می‌شوند. برای مثال، امکان دارد یک مشکل جسمانی جزئی که سبب کاهش سرعت واکنش (پاسخ) جنسی می‌شود، باعث بروز اضطراب در مورد حفظ نعوظ شود. در این حالت اضطراب می‌تواند سبب ایجاد یا تشدید مشکل نعوظ در مردان شود.

دلایل جسمانی مشکل نعوظ در مردان

در بسیاری از موارد، مشکل نعوظ در اثر عوامل جسمانی بروز می‌کند. دلایل جسمانی شایع موثر در بروز ناتوانی جنسی شامل:

 • بیماری قلبی
 • گرفتگی رگ‌های خونی
 • کلسترول بالا
 • فشار بالای خون
 • دیابت
 • چاقی
 • سندرم متابولیک- این سندرم شامل مجومه‌ای از عوامل مانند افزایش فشار خون، سطح بالای انسولین، چربی در ناحیه کمر و کلسترول بالا می‌باشد.
 • بیماری پارکینسون
 • ام اس
 • مصرف برخی از داروها
 • استعمال دخانیات
 • بیماری پیرونی- به وجود آمدن بافت اسکار داخل آلت تناسلی
 • مصرف الکل و مواد مخدر
 • اختلال مرتبط با خواب
 • درمان سرطان پروستات یا درمان بزرگی پروستات
 • عمل‌های جراحی یا آسیب‌دیدگی‌هایی که بر ناحیه لگن یا طناب نخاعی تاثیر می‌گذارند.
 • پایین بودن میزان تستوسترون

دلایل روانی مشکل نعوظ در مردان 

نقش مهمی در ایجاد مشکلات نعوظ در مردان دارد. عوامل فیزیکی و روانی می‌توانند سبب ایجاد نعوظ یا تشدید آن شوند.

مواردی مانند افسردگی، اضطراب، استرس و مشکلات زناشویی می‌توانند در احساس تحریک و برانگیختگی جنسی اختلال ایجاد کرده و باعث بروز مشکل نعوظ می‌شوند.

به عنوان مثال، استرس و اضطراب می‌تواند باعث کاهش شدت نعوظ در زمان رابطه جنسی شود. همچنین، مشکلات زناشویی ناشی از استرس و ارتباط ضعیف بین زن و شوهر می‌تواند باعث ایجاد مشکلات نعوظ شود. بنابراین، مغز و وضعیت روانی فرد در ایجاد مشکلات نعوظ نقش مهمی دارند و باید به این نکته توجه داشت.

علائم مشکل نعوظ در مردان


علائم مشکل نعوظ در مردان شامل:

 • دشواری در ایجاد نعوظ
 • دشواری در حفظ نعوظ
 • کاهش میل جنسی

مشکل نعوظ بایستی به عنوان هشداری برای وجود بیماری قلبی-عروقی که نشان‌دهنده انسداد در سیستم عروقی شخص می‌باشد، در نظر گرفته شود.

تشخیص مشکل نعوظ در مردان


تشخیص مشکل نعوظ در مردان شامل مراحل مختلفی است. این مراحل عبارتند از معاینه بدنی و بررسی سابقه پزشکی و عملکرد جنسی بیمار. در صورتی که علائم در اثر عارضه دیگری ایجاد شده باشند، امکان دارد از آزمایش‌های دیگری نیز استفاده شود.

معاینه بدنی

جهت معاینه بدنی، پزشک قلب و ریه‌ها و همچنین فشار خون، بیضه‌ها و آلت تناسلی بیمار را ارزیابی می‌کند. همچنین امکان دارد جهت بررسی پروستات از معاینه مقعدی نیز استفاده شود.

بررسی سابقه روان‌شناختی

پزشک در ارتباط با سابقه روان‌شناختی، سوالات مورد نظر را از بیمار خواهد پرسید و یا از بیمار خواسته می‌شود که پرسشنامه‌ای را در مورد علائم، وضعیت سلامتی و عملکرد جنسی خود تکمیل کند. پاسخ بیمار به این سوالات به پزشک جهت ارزیابی شدت مشکل نعوظ کمک می‌کند.

استفاده از آزمایش‌های اضافی

امکان دارد پزشک جهت کمک به تشخیص مشکل ناتوانی جنسی از آزمایش‌های اضافی استفاده کند. این آزمایش‌ها شامل:

 • اولتراسوند. پزشک می‌تواند از اولتراسوند برای ارزیابی رگ‌های خونی آلت تناسلی به منظور بررسی مشکلات مرتبط با جریان خون در ناحیه آلت تناسلی استفاده کند.
 • آزمایش نعوظ آلت تناسلی هنگام خواب. در این روش، از یک دستگاه قابل حمل که با باطری کار می‌کند در قسمت ران استفاده می‌شود. این دستگاه برای ارزیابی کیفیت نعوظ در زمان خواب به کار برده می‌شود. اطلاعات مورد نظر در این دستگاه ذخیره شده و پزشک می‌تواند این اطلاعات را بررسی کند.
 • تزریق دارو. در این روش، داروی مورد نظر در آلت تناسلی تزریق می‌شود (جهت ایجاد نعوظ). در این حالت پزشک می‌تواند شدت و مدت زمان ماندگاری نعوظ را بررسی کند.
 • آزمایش ادرار. از آزمایش ادرار برای بررسی وجود دیابت یا عارضه‌های دیگر استفاده می‌شود.
 • آزمایش خون. آزمایش خون به منظور ارزیابی عارضه‌هایی مانند دیابت، بیماری قلبی، مشکلات مرتبط با تیروئید و سطح پایین تستوسترون مورد استفاده قرار می‌گیرد.

درمان مشکل نعوظ در مردان با شاک‌ویو تراپی


شاک‌ویو تراپی یک روش درمانی غیر تهاجمی برای رفع مشکل نعوظ در مردان محسوب می‌شود. شاک‌ویو تراپی یک روش نسبتا جدید است که در طول دهه گذشته به طور گسترده مورد استفاده قرار گرفته است.

تحقیق در ارتباط با تاثیرات شاک‌ویو تراپی و ایمن بودن این روش درمانی همچنان ادامه دارد.

درمان مشکل نعوظ مردان

نحوه عملکرد شاک‌ویو برای درمان مشکل نعوظ در مردان


در این روش، امواج صوتی با فرکانس بالا جهت تحریک رشد رگ‌های خونی جدید و از بین بردن رسوب چربی در رگ‌ها در ناحیه آلت تناسلی به کار برده می‌شوند. علت اصلی مشکل نعوظ در مردان، جریان ضعیف خون می‌باشد و افزایش جریان خون توسط شاک‌ویو می‌تواند در بهبود نعوظ و عملکرد جنسی تاثیر مثبتی داشته باشد.

نحوه استفاده از شاک‌ویو برای درمان مشکل نعوظ


در روش شاک‌ویو تراپی به استفاده از بی‌حسی نیازی نمی‌باشد. در واقع بیمار پیش از درمان به هیچ اقدام خاصی نیاز ندارد.

در طی روند درمان، پزشک ابزار مخصوص شاک‌ویو را در اطراف قسمت‌های مختلف آلت تناسلی حرکت می‌دهد. کل روند درمان به حدود 15 دقیقه زمان نیاز دارد.

پس از پایان درمان، بیمار می‌تواند به منزل بازگردد. در صورت بروز درد، استفاده از داروهای بدون نیاز به نسخه پزشک مانند استامینوفن یا ایبوپروفن به بیمار توصیه می‌شود. بیشتر افراد روز پس از درمان می‌توانند فعالیت‌های روزانه را ادامه دهند ولی پزشک در ارتباط با کاهش میزان فعالیت‌ها به منظور بهبودی توصیه‌های لازم را به بیمار ارائه می‌دهد.

چه افرادی کاندیدای مناسب برای استفاده از شاک‌ویو تراپی هستند؟


افرادی که با مشکل نعوظ مواجه هستند، می‌توانند به شاک‌ویو به عنوان یک روش درمانی متوسط تا شدید مراجعه کنند. تقریبا 50 درصد از مردان مبتلا به مشکل نعوظ از این روش بهره می‌برند.

شاک‌ویو به عنوان یک روش درمانی مناسب برای افراد زیر شناخته می‌شود:

 • افرادی که به دنبال راهکاری برای رفع علت اصلی مشکل نعوظ خود هستند.
 • افرادی که تمایل به افزایش تاثیر داروهای خوراکی مورد استفاده در درمان مشکل نعوظ دارند.
 • مردانی که قبل از تجربه روش‌های دیگر درمانی، تمایل به استفاده از یک روش غیر تهاجمی برای درمان مشکل نعوظ دارند.

مشاهده نتایج شاک‌ویو تراپی به چقدر زمان نیاز دارد؟


در بیشتر موارد مشاهده نتایج حاصل از این روش برای درمان مشکل نعوظ به یک تا سه ماه زمان نیاز دارد. امکان دارد در مدت چند هفته اول پس از درمان به نتایج قابل توجهی دست پیدا شود. در ارتباط با ماندگاری و تاثیر درمان و همچنین نیاز به جلسات درمانی اضافی به تحقیقات بیشتری در این زمینه نیاز می‌باشد.

سوال‌های رایج در ارتباط با درمان مشکل نعوظ مردان با شاک‌ویو


 آیا شاک‌ویو تراپی باعث بروز درد می‌شود؟

شاک‌ویو تراپی یک روش غیر تهاجمی و غیر جراحی محسوب می‌شود ولی امکان دارد کمی درد در ناحیه تحت درمان در زمان استفاده از شاک‌ویو احساس شود.

نتیجه درمان ناتوانی جنسی مردان با شاک‌ویو چقدر ماندگار است؟

میزان ماندگاری درمان در هر فردی متفاوت می‌باشد. طبق برخی از تحقیقات انجام شده، نتیجه درمان می‌تواند تا دو سال ماندگار باشد.

شاک‌ویو تراپی باعث ایجاد چه حسی در ناحیه تحت درمان می‌شود؟

پیش از درمان، از یک ژل بی‌حس‌کننده در ناحیه آلت تناسلی استفاده می‌شود. طبق گزارش بیماران، شاک‌ویو حسی مشابه ضربه ملایم یا احساس سوزن سوزن شدن در ناحیه تحت درمان ایجاد می‌کند و باعث ایجاد درد نمی‌شود.

درمان با شاک‌ویو چقدر طول می‌کشد و به چند جلسه درمانی برای رفع مشکل نعوظ نیاز است؟

روند درمان با شاک‌ویو حدود 15 تا 20 دقیقه طول می‌کشد. بیمار به شش جلسه درمانی (یک جلسه در هر هفته برای مدت شش هفته) نیاز دارد.

آیا شاک‌ویو تراپی در درمان مشکل نعوظ در مردان موثر است؟ 

تحقیقات نشان می‌دهند که شاک‌ویو تراپی در بیش از 75 درصد از بیماران سبب بهبود مشکل نعوظ می‌شود.

مقالات مرتبط

مشاوره رایگانمشاوره رایگان