آدرس: جنوب به شمال خیابان ولیعصر، نرسیده به مطهری، کوچه حسینی راد، پلاک 34

نوبت دهی مرکز : 88801800 – 021

درمان فلج عصب صورت با طب سوزنی

فلج بل به معنی ضعف در عضلات یک طرف صورت به صورت ناگهانی و عدم توانایی در حرکات ارادی صورت در ناحیه لب، پیشانی، و چشم می باشد. این اتفاق در هر سنی (بیشتر 15 تا 60 سالگی) ممکن است رخ دهد.

علت فلج عصب صورت

این فلج به دلیل التهاب در عصب صورتی که از کانال گوش داخلی عبور می کند ایجاد می شود و اگر چه علل مختلفی از جمله عفونتهای ویروسی را در ایجاد آن دخیل دانسته اند ولی در واقع علت دقیق  و قطعی برای این بیماری شناخته نشده است.

درمان فلج عصب صورت

در بین مبتلایان به این بیماری 71% ممکن است بدون درمان و خود به خود بهبود یابند ولی در 13% موارد ضعف خفیف و 16% ضعف متوسط تا شدید ممکن است ماندگار باشد. درمانهای متفاوتی در این بیماری پیشنهاد شده، از جمله تجویز کورتون، تجویز آنتی ویروسها، فیزیوتراپی و حتی گاهی جراحی. در تحقیقات انجام شده روی این بیماران طب سوزنی به همراه کورتون و فیزیوتراپی در تسریع بهبودی این بیماران به اثبات رسیده است. به کمک طب سوزنی در این افراد جریان خون ناحیه ای افزایش یافته و تحریک عصب و عضلات درگیر توسط سوزنها به برگشت عملکرد آنها کمک خواهد کرد و پس از چند جلسه ،طب سوزنی، با تحریک ساخت فاکتورهای تنظیم کننده سیستم ایمنی در کاهش التهاب عصب نیز موثر است.

منبع: وبلاگ طب سوزنی

مقالات مرتبط

مشاوره رایگانمشاوره رایگان