آدرس: جنوب به شمال خیابان ولیعصر، نرسیده به مطهری، کوچه حسینی راد، پلاک 34

نوبت دهی مرکز : 88801800 – 021

درمان غیر جراحی گردن درد

ﮔﺮﺩﻥ ﺩﺭﺩ ﯾﮏ ﺍﺗﻔﺎﻕ ﺷﺎﯾﻊ ﻣﯽ ﺑﺎﺷﺪ ﻭ ﺣﺘﯽ ﺑﺮﺍی ﺑﻌﻀﯽ ﻫﺎ ﻫﻤﻪ ﺭﻭﺯﻩ ﺍﺗﻔﺎﻕ ﻣﯽ ﺍﻓﺘﺪ. ﺑﺴﻴﺎﺭی ﺍﺯ ﻋﻼﺋﻢ ﺩﺭﺩ ﮔﺮﺩﻥ ﺭﺍ ﻣﯽ ﺗﻮﺍﻥ ﺑﺎ ﺣﺮﮐﺎﺕ ﮐﺸﺸﯽ، ﺗﻤﺮﯾﻨﺎﺕ ﻣﻘﺎﻭﻡ ﺳﺎﺯی ﻭ ﺣﻔﻆ ﺣﺎﻻﺕ ﺻﺤﻴﺢ ﺁﻥ ﮐﺎﻫﺶ ﺩﺍﺩ ﻭ ﯾﺎ ﮐﺎﻣﻼً ﺍﺯ ﺑﻴﻦ ﺑﺮﺩ ﻭ ﺑﻬﺘﺮ ﺍﺯ ﺍﯾﻨﻬﺎ ﺍﺯ ﺑﺮﻭﺯ ﺍﯾﻦ ﺩﺭﺩﻫﺎ ﺟﻠﻮﮔﻴﺮی ﮐﺮﺩ. نمونه ای از ورزشهایی که می تواند برای گردن مفید باشد در زیر آورده شده است.

Myofascial Neck Release

نرمش درمانی گردن:

یک غلتک از جنس فوم زیر گردن خود قرار دهید و به پشت بر روی زمین به گونه ای دراز بکشید که بازوها بی حرکت باشد، پشت صاف باشد، زانو ها خمیده باشند، پاها به اندازه ی عرض لگن از هم جدا باشند و شانه ها ثابت باشند. وزن سر خود را به غلتک منتقل کنید تا سر به آرامی بر روی غلتک قرار گیرد.

همانطور که سر خود را از یک سمت به سمت دیگر می چرخانید به صورت پیوسته و یکنواخت نیز نفس بکشید و این حرکت را چند بار تکرار کنید تا از کشش و ماساژ بر روی گردن خود لذت ببرید.

 

کشش گردن:

در یک موقعیت ثابت به صورت چهار زانو بنشینید. گوش سمت چپ خود را به سمت شانه ی سمت چپ خود بیاورید ونگه دارید. سر خود را پایین بیاورید و به سمت زمین بچرخانید و چانه را بر روی سینه قرار دهید. سپس سر خود را به سمت راست بچرخانید و گوش سمت راست را بر روی شانه سمت راست بیاورید. دو مرتبه این حرکت را تکرار کنید.

مقالات مرتبط

سندروم تونل کارپال

فهرست مطالب1 تونل کارپال چیست؟2 علائم3 درمان سندرم تونل کارپال4 برای مطالعه بیشتر سندرم تونل کارپال کلیک کنید. تونل کارپال چیست؟

مطالعه »
مشاوره رایگانمشاوره رایگان