آدرس: جنوب به شمال خیابان ولیعصر، نرسیده به مطهری، کوچه حسینی راد، پلاک 34

نوبت دهی مرکز : 88801800 – 021

درمان شکستگی انگشتان پا با ورزش

علل شکستگی انگشتان پا

شایع ترین علت های شکسته شدن انگشتان پا  گیر کردن پنجه پا در بین اشیاء ثابت و افتادن اجسام سنگین بر روی پا است. وضعیت خاص قرار گرفتن انگشتان در جلوی پا آن ها را بیشتر در معرض ضربه و آسیب قرار می دهد. در بعضی از ورزش ها ضربات مکرر و طولانی به انگشت می تواند موجب شکستگی های مویی یا استرسی شود.برای درمان  تمرینات زیر را انجام دهید.

images

درمان

ورزش 1

 -در اين ورزش  ابتدا  انگشت شکسته با نوک انشگتان دست بگیرید ، سپس به طرف بالا و پایین حرکت دهید.این ورزش را دو دست و با ۱۵ تکرار انجام دهید.

ورزش 2

-در اين ورزش ابتدا  روی صندلی بنشینید ، یک حوله یا پارچه را زیر پای انگشت آسیب دیده قرار دهید.سپس با انگشتان سعی کنید حوله را به زیر پا بکشید، به این صورت که، حوله را چنگ بزنید و انگشتان را به طرف پاشنه پا حرکت دهید، پا را مجددا” روی حوله بگذارید و ورزش را انجام دهید، این ورزش را تا جای انجام دهید که حوله کاملا” به زیر پا برود. اين ورزش را در دو ست انجام دهید.

ورزش 3

– ابتدا  صاف بایستید و انشگتان پای آسیب دیده را به طرف بالا بیاورید و به موقعیت اول برگردید .این ورزش را دو ۲ ست و با ۱۵ تکرار انجام دهید.

ورزش 4

-در اين ورزش  ابتدا  نیاز به یک تکیه گاه داريد، می توانید از یک صندلی استفاده کنید، برای انجام  اين ورزش، روی انگشتان پا بلند شوید و به موقعیت اول برگردید.این ورزش را در ۳ ست و با ۱۰ تکرار انجام دهید.

ورزش 5

– یک پارچه یا حوله را به دور انگشتان پای آسیب دیده حلقه کنید، سپس با هر دو دست حوله را به طرف بدن بکشید و به آرامی به موقعیت اول برگردید.این ورزش را در ۲ ست و با ۱۵ تکرار انجام دهید.

براي مطالغه ي مقاله ي بيشتر در مورد “شكستگي انگشتان “بر روي لينك هاي زير كليك كنيد.

درمان شکستگی انگشتان پا

علت و علائم آرتریت انگشتان دست

مقالات مرتبط

دلایل کمردرد

فهرست مطالب1 بارداری و کمردرد2 افزایش سن و کمر درد بارداری و کمردرد بارداري و به تبع آن افزايش وزن

مطالعه »
مشاوره رایگانمشاوره رایگان