علل شکستگی انگشتان پا

شایع ترین علت های شکسته شدن انگشتان پا  گیر کردن پنجه پا در بین اشیاء ثابت و افتادن اجسام سنگین بر روی پا است. وضعیت خاص قرار گرفتن انگشتان در جلوی پا آن ها را بیشتر در معرض ضربه و آسیب قرار می دهد. در بعضی از ورزش ها ضربات مکرر و طولانی به انگشت می تواند موجب شکستگی های مویی یا استرسی شود.برای درمان  تمرینات زیر را انجام دهید.

images

درمان

ورزش ۱

 -در این ورزش  ابتدا  انگشت شکسته با نوک انشگتان دست بگیرید ، سپس به طرف بالا و پایین حرکت دهید.این ورزش را دو دست و با ۱۵ تکرار انجام دهید.

ورزش ۲

-در این ورزش ابتدا  روی صندلی بنشینید ، یک حوله یا پارچه را زیر پای انگشت آسیب دیده قرار دهید.سپس با انگشتان سعی کنید حوله را به زیر پا بکشید، به این صورت که، حوله را چنگ بزنید و انگشتان را به طرف پاشنه پا حرکت دهید، پا را مجددا" روی حوله بگذارید و ورزش را انجام دهید، این ورزش را تا جای انجام دهید که حوله کاملا" به زیر پا برود. این ورزش را در دو ست انجام دهید.

ورزش ۳

- ابتدا  صاف بایستید و انشگتان پای آسیب دیده را به طرف بالا بیاورید و به موقعیت اول برگردید .این ورزش را دو ۲ ست و با ۱۵ تکرار انجام دهید.

ورزش ۴

-در این ورزش  ابتدا  نیاز به یک تکیه گاه دارید، می توانید از یک صندلی استفاده کنید، برای انجام  این ورزش، روی انگشتان پا بلند شوید و به موقعیت اول برگردید.این ورزش را در ۳ ست و با ۱۰ تکرار انجام دهید.

ورزش ۵

- یک پارچه یا حوله را به دور انگشتان پای آسیب دیده حلقه کنید، سپس با هر دو دست حوله را به طرف بدن بکشید و به آرامی به موقعیت اول برگردید.این ورزش را در ۲ ست و با ۱۵ تکرار انجام دهید.

برای مطالغه ی مقاله ی بیشتر در مورد "شکستگی انگشتان "بر روی لینک های زیر کلیک کنید.

درمان شکستگی انگشتان پا

علت و علائم آرتریت انگشتان دست

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


*
کلینیک طب فیزیکی و فیزیوتراپی امید
آدرس کلینیک دیباجی: خیابان پاسداران، خیابان شهید کلاهدوز (دولت)، دیباجی جنوبی، روبروی سنجابی، پلاک ۱۷

آدرس کلینیک مطهری: خیابانَ ولیعصر، نرسیده به استاد مطهری، کوچه شهید حسینی راد (افتخار سابق)،پلاک ۳۴، طبقه همکف

-Share →
آدرس کلینیک دیباجی:

تهران،خیابان پاسداران، خیابان شهید کلاهدوز (دولت)، دیباجی جنوبی، روبروی سنجابی، پلاک 17

آدرس کلینیک مطهری:

تهران، خیابان ولیعصر، نرسیده به استاد مطهری، کوچه شهید حسینی راد « کوچه افتخار سابق»،پلاک 34، طبقه همکف


طراحی سایت و سئو