آدرس: جنوب به شمال خیابان ولیعصر، نرسیده به مطهری، کوچه حسینی راد، پلاک 34

نوبت دهی مرکز : 88801800 – 021

درمان سیاتیک با طب سوزنی

طب سوزنی یک روش موثر برای درمان بیماری سیاتیک و تسکین درد سیاتیک است. این روش، که به طب سوزنی یا طب چینی هم معروف است، با روش‌های معمولی و ساده که به منظور آرامش افراد استفاده می‌شود، متفاوت است.

از جمله شاخص‌های طب مکمل، طب سوزنی به عنوان یک روش محبوب برای درمان سیاتیک شناخته می‌شود. این روش می‌تواند تأثیرات پزشکی مفیدی برای درمان بیماری سیاتیک داشته باشد. هرچند که روش‌های ساده طب سوزنی که در مراکز غیرپزشکی به منظور بهبود سیاتیک انجام می‌شود نیز ممکن است دارای فواید پزشکی باشد، اما باید توجه داشت که این نوع سوزن درمانی با طب سوزنی پزشکی که هدف آن درمان بیماری سیاتیک است، متفاوت است. همچنین، برخی درمانگران فیزیوتراپی و کایروپرکتیک نیز از بعضی تکنیک‌های طب سوزنی برای درمان سیاتیک استفاده می‌کنند.

طب سوزنی تنش و اضطراب را کاهش می‌دهد و گره‌های چربی حبس شده در اندام‌های بدن را باز می‌کند. این روش باعث جریان آزاد مایعات در نسج می‌شود و مواد زائد را از سیستم بدن خارج می‌کند. انجام طب سوزنی باید در حالت استراحت و بدون فشار روانی و عجله انجام شود، زیرا در شرایط فشار روانی، کانال‌های خروج مواد زائد و سمی منقبض و بسته می‌شوند. اما در حالت استراحت، این کانال‌ها آزاد هستند و مواد زائد و سمی به راحتی دفع می‌شوند.

با استفاده از طب سوزنی، می‌توانید سلامت کمر و عصب‌های بدن، به خصوص عصب سیاتیک خود را حفظ کنید. این روش باعث برطرف شدن کشیدگی عضلات کمر و سفت شدن ماهیچه‌ها می‌شود و از کمر در برابر سیاتیک محافظت می‌کند.

طب سوزنی، گردش خون را بهبود می‌بخشد و ذخیره‌ای از اکسیژن را به ستون فقرات و عصب سیاتیک می‌رساند که برای داشتن کمری سالم و نیرومند، سودمند است. کمک‌هایی که بدن از طریق طب سوزنی دریافت می‌کند، باعث پاکسازی آن از سموم و ناخالصی‌ها می‌شود و به کل سیستم بدن، تعادل می‌بخشد.

در واقع، طب سوزنی، نقاطی از ستون فقرات را تحریک نموده و بهبود می‌بخشد و در نتیجه، مواد زاید به راحتی از بدن دفع می‌شوند. این عمل، برای درمان درد سیاتیک، موثر خواهد بود. طب سوزنی، در واقع، نتایج ماساژ درمانی را به همراه دارد با این تفاوت که در این روش، از سوزن به جای فشار استفاده می‌شود.

طب سوزنی در کلینیک امید

مقالات مرتبط

مشاوره رایگانمشاوره رایگان