آدرس: جنوب به شمال خیابان ولیعصر، نرسیده به مطهری، کوچه حسینی راد، پلاک 34

نوبت دهی مرکز : 88801800 – 021

درمان سیاتیک با طب سوزنی

طب سوزنی یک روش موثر برای درمان بیماری سیاتیک و تسکین درد سیاتیک است.کمک به درمان بیماری سیاتیک با روش سوزن درمانی که به آن طب سوزنی یا طب چینی گفته می‌شود، با روش‌های معمولی و ساده که به منظور آرامش افراد استفاده می‌شود، متفاوت است.
طب سوزنی امروزه به عنوان یکی از شاخه‌های طب مکمل برای درمان سیاتیک، طرفداران زیادی دارد.روش‌های ساده طب سوزنی که در مراکز غیرپزشکی به منظور بهبود سیاتیک  مراجعان انجام می‌شود نیز می‌تواند دارای فواید پزشکی باشد، اما نباید این نوع سوزن درمانی را با طب سوزنی پزشکی که هدف آن درمان بیماری سیاتیک است، اشتباه گرفت.درمانگران فیزیوتراپی و کایروپرکتیک نیز از بعضی تکنیک‌های طب سوزنی استفاده می‌کنند.

طب سوزنی تنش و اضطراب را کاهش می دهد.طب سوزنی، گره های چربی حبس شده در اندام های بدن را باز نموده و جریان آزاد مایعات را در نسج میسر می سازد و مواد زائد را از سیستم بدن خارج می نماید.طب سوزنی باید در حال استراحت و به دور از فشار روانی و بدون عجله صورت پذیرد، چون در حال فشار روانی، کانال های خروج مواد زائد و سمی منقبض شده و بسته می شوند، ولی در حال استراحت، کانال های فوق آزاد هستند و لذا مواد زائد و سمی به راحتی دفع می شوند.
با طب سوزنی، می توانید سلامت کمر و عصب های بدن به خصوص عصب سیاتیک خود را حفظ کنید.با طب سوزنی کشیدگی عضلات  کمر بر طرف شده و ماهیچه ها سفت می شوند. و از کمر در برابر سیاتیک محافظت می شود.

طب سوزنی گردش خون را بهبود می بخشد و ذخیره ای از اکسیژن را به ستون فقرات و عصب سیاتیک می رساند و برای داشتن کمری سالم و نیرومند سودمند است.کمک هایی که بدن از طریق طب سوزنی دریافت می کند، باعث پاکسازی آن از سموم و ناخالصی ها می شود و همین مساله، به کل سیستم بدن، تعادل می بخشد.
در واقع طب سوزنی، نقاطی از ستون فقرات را  تحریک نموده و بهبود می بخشد و در نتیجه مواد زاید به راحتی از بدن دفع می شوند. این عمل برای درمان درد سیاتیک موثر خواهد بود.طب سوزنی در واقع، نتایج ماساژ درمانی را به همراه دارد با این تفاوت که در این روش، از سوزن به جای فشار استفاده می شود.

طب سوزنی در کلینیک امید

مقالات مرتبط

درمان آرتروز

فهرست مطالب1 2 آرتروز3 توصیه هایی برای درمان آرتروز آرتروز آرتروز علایم زیادی دارد ولی 3 علامت آن شایع‌تر و

مطالعه »
مشاوره رایگانمشاوره رایگان